Fotojenik Değilim :)

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Rigby tarafından 29 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Rigby

Rigby Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar nedense hiçbir fotoğrafta iyi çıkmıyorum. fotoğraf çekileceğim zaman poz veremiyorum, kasılıp duruyorum. Birazda utangaçlık var. Çok yakışıklı olmasam da yakışıklıyım fakat şu poz verme olayını bir türlü beceremiyorum. Neler yapmam lazım tavsiyelerinizi bekliyorum :)

2. Mert's

Mert's Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Ya kendini fotograflarda begenmiyorsun yada gercekten fotojenik degilsindir :) Yapacak pek bisey yok. Benimde aynadaki goruntumle fotograflar arasinda daglar kadar fark var. :) Mesela su son zamanlarda, sosyal medyanin yayginlasmasiyla hanim kizlarimiz foto tekniklerini cok gelistirdiler. Onlarinda foto ve gercek goruntuleri arasinda cok fark var. Misal olmasi acisindan ornek verdim :)

3. DarkGuardian

DarkGuardian Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Peki başka insanlar diyolarmı güzel çıkmışsın diye

4. Rigby

Rigby Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Hayır :) Çoğu aynı fikirde benle. Fotoğraflarda kötü çıkıyorsun diyorlar :)

5. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    bendede aynı sorun vardı :D hatta devam ediyor ama daha az hele birde toplu fotoğraf çektireceksek utancımdan fotoğraf makinesine bakamazdım :D hayliyle moral sıfır direk terlersin çokta kötü çıkarsın...sonra düşündüm bu tipsizlerin benden ne fazlası varda fotoğrafta güzel çıkıyorlar yemişim fotoğrafı dedim umursadan fotoğraf çektirdim yine kötüydüm bu olamazdı lan yoksa ben mi tipsizim diye ikileme düşmedim değil ama aynaya bakıyom brad pitt fotoğrafa bakıyom bülent ersoy bu böyle olmaz dedim normal bi telefonum vardı modaya ayak uydırıyım dedim selfi çekmeye çalıştım ilk 500 poza bakamassın kardeşlerime göstersem gece korkarlar yataklarından çıkamazlar ama sonradan ne olduysa elim alıştı güzel selfiler çektim sonradan geliştirdim tabi kendimi nasıl geliştirdim bende bilmiyom arkadaşlarla normal foto çektiriyoduk anı olsun diye bilinçsizce bi poz vermişim akıllara zarar çok güzel çıktım :D

6. Fraktal

Fraktal Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    18
    Bu konuya açıklık getirelim biraz kafanız karışmış. Öncelikle aynada gördüğünüz kişi, gerçekte diğer insanların gördüğü kişi değildir; çünkü insan yüzü simetrik değildir ama ayna sanal görüntü oluşturduğundan kişi kendini hep olduğundan daha yakışıklı / güzel görür. Fotoğraf makineleri ise gerçek görüntü oluşturdukları için kişi fotoğraf çektirdiği zaman "aaa bu ben miyim?" triplerine girer. Kulağını yamuk, kaşını büyük veya gıdısını fazla görür ve hemen fotoğrafı siler. Panik yapmayın gerçekte nasıl çıkıyorsanız fotoğraflarda da öyle çıkıyorsunuz ve insanlar sizi o kötü sandığınız halinizle beğeniyorlar çünkü o halinize alışıklar. Siz ise sadece sizin gördüğünüz aynadaki suretinize alışık olduğunuzdan durumu kabullenemiyorsunuz. Ben uzun zamandır sık fotoğraf çektiren biriyim gerek fotomodellik gerekse arkadaşlarımın fotoğrafçı olmasından dolayı. Bu konuya açıklık getirdikten sonra uygun fotoğraf çekme tekniklerine bakalım: Bu iş test çözme gibi ne kadar çok fotoğraf çekilirsen doğallığı o kadar yakalayabiliyorsun. Bana şuanda çekelim deseler gayet doğal pozlar verebiliyorum oysa 4 yıl önce öyle değildi. Selfie mantığına da açıklık getirelim fotoğrafı yukardan 45 derece kırarak çekerseniz yüzünüz daha simetrik ve hatlı yani erkeksi gözükür ve hoş olursunuz. Birçok kız bu taktiği kullanarak kendilerini çekici göstermeyi başarıyor.

mericboss99 bunu beğendi.
  7. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    size katılmıyorum çünkü hayatımda aynada gördüğüm tek kişi ben değilim bütün dostlarımla elbetle aynaya birikte bakmışızdır ve hepside göründüğü gibiydiler...

8. Rigby

Rigby Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Tavsiyeniz bol bol resim mi çekmeliyim yani ? Aşinalık olması açısından :)

9. Fraktal

Fraktal Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    18
    Bunun senin katılıp katılmamanla alakası yok, bu fiziksel bir gerçek. Sana bunun da ispatını yapayım; insan beyni o kadar mükemmeldir ki uzun süre gördüğü sureti bir an farklı görse dahi bunu farkedemez; çünkü uzun yıllar beynine kazınan resim otomatik olarak yeni görüntünün üstüne oturur ve kişideki farkı göremezsin. Ancak uzun uzun bakarsan bir zaman sonra görsel hafızan da kuvvetliyse aradaki farkı görürsün, ayrıca sen aynı anda aynaya baksan bile ışığın yansıma kurallarına göre sen o kişiyi gene aynı açıdan onun gibi aynaya bakamadığın için göremezsin.

10. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    peki kardeşim ben yarın allahın izniyle kurek kulubüne gidiyorum orada ilk kez insnalar görücem bide aynada bakıcam onlara bu dediğinizi değerlendireceğim...

11. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Bunun bence olabilecek iki nedeni var.

1) Ya yüzün gerçekten yakışıklı olsada fotojenik değil (Çünkü yakışıklı olmak ve fotoğrafta iyi bence çıkmak ayrı şeyler)

2)Ya da az fotoğraf çekindiğin için nasıl poz vermen gerektiğini hangi açıda durman gerektiğini vs bilmiyorsun.Bunuda fotoğraf çekine çekine geliştireceksin.

12. Fraktal

Fraktal Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    18
    Kişiyle aynı açıdan bakmaya özen göster lütfen.

Sayfayı Paylaş