Forumda okudum ama yeterli gelmedi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve badboy9119 tarafından 19 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. badboy9119

badboy9119 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle optimum whey kullanıyorum. İçerisinde 5.5 gr BCAA + 4 gr glutamin var. Ayrıca optimum bittiğinde muscletech nitrotech (4 lbs) kullanmayı düşünüyorum

Şimdi ben amino asit kullanmak istiyorum yorulmaların önüne geçmek ve enerji artışı sağlamak için.

Gaspari aminonax almayı düşünüyordum bir çok amino asitle ilgili yorum okudum fakat kararsız kaldım tavsiye edermisiniz? Veyahut başka ne önerirsiniz? (weider demeyin biraz bütçeyi zorluyor)

Şimdi bcaa kas toparlanması vs sağlıyor bcaa tablet almam saçma değil mi? Protein tozumda 5.5 gr BCAA var zaten. Ayrıca bcaa kullanırsam olurda toplam kaç gr kullanılmalı?

Kreatin kullanmayı düşünüyorum yazı atlattıktan sonra(malum izmir çok sıcak ve nemli aşırı terleme yapıyor vucut kreatinle birlikte su içsem de yan etki görmek istemiyorum) herneyse weider purecreatin almayı düşünüyorum

Fakat kullanım talimatı hep orta seviye ve şampiyonlar için. 80 kg altındayım nasıl kullancağımı vs bilmiyorum. Yükleme olaylarını da anlamadım.
    Weiderin ürün kullanım talimatlarını harbiden anlamıyorum. Kullananlar tavsiye ederimisinz? Veya önerebilceğiniz başka birşey mi var?

---------- Post added at 20:03 ---------- Previous post was at 18:24 ----------

Edit: arigine vs enerji artışı sağlıyor sanırım örn: muscletech amino fx (performans arttırıcı ve amino) kreatin yeterli gelmez mi? amino olarak bcaa ve glutamin mi önemli ?

---------- Post added at 21:42 ---------- Previous post was at 20:03 ----------

Bu sporda deneyimli ve tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum teşekkürler..

2. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Kreatinle birlikte su içince yan etki görüldüğünü söylüyorsan forumu daha okumamışsın, araştır hepsinin cevabı var.

3. badboy9119

badboy9119 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Uslüp hatası yapmışım sürçi lisan :) Şöyle kreatin aldıktan sonra en az 10 bardak su içilmesi öneriliyor ya. Ben zaten spor yapmadığım günler bile izmirin neminden dolayı terlediğimiz için 10 bardak üstünde su içiyorum. Havaların böyle sıcak olduğu bir yerde kreatin kullanıpta normal su değerlerimi kaybetmemek için kullandığım su miktarinin yaninda birde ekstra 10 bardak daha kullanırsam böbrekleri biraz yorabilir. Ufak yanlış anlaşılma olmuş :) Sorularımı böyle algılayıp cevaplarsanız teşekkür ederim..:)

4. badboy9119

badboy9119 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    evet aradığımı hala bulamadım..

5. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Ekstra alınması gerekmiyor, normal günlük su alımının minimumu verilmiş sana. Terlesende terlemesende durum aynı, terle attığımız suda böbreklerde süzülüyor sonuçta direk atılmıyor.

6. badboy9119

badboy9119 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Peki weider creatine pure tavsiye edermisiniz? Kullanımı okudum ama anlamadım. Ayrıca yazdıklarım da başka sorduğum şeyler var

7. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Optimumda 4 gr glutamine bulunmuyor. Kutunun üstünde yazan BCAA ise proteinin yapıtaşlarında bulunan L-Lösin, L-Izolösin ve L-Valin aminoasitleridir. Fakat bu aminoasitler birbirlerine zincir şeklinde bağlıdır. Bu aminoasitlerin vücutta kullanılır hale geçmesi için uzun proseslerdn geçmesi gerekir. BCAA supplementi ise aminoasit formundadır. İki supplementin kullanım amacı farklıdır.

Creatine olarak ise birçok büyük markanın creatine mon. kullandım etki olarak birbirleri arasında öyle atla deve denicek bir fark bulunmuyor. Kaliteli markaların herhangi birisini alıp kullanabilirsin.

hasanateş bunu beğendi.
  8. badboy9119

badboy9119 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Optimum çilek-muz kullanıyorum ve üstünde 4 gr glutamin 5.5 BCAA yazıyor. L- yapıda olduğu için vucut bunu kullanmıyor mu yani? A.asit zincir şeklinde bağlı da olsa gün içinde vucut tarafından kullanılacaktır.

9. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Creatin kullanmana gerek yok . Muscleteche gelene kadar ondan cok daha kaliteli wheyler var . Örneğin ; Ultimate Prostar %100 whey veya Dymatize Elite Whey vs vs . Bunlar muscletechten cok daha kaliteli ürünlerdir kullanmani tavsiye ederim fiyat araliği da optimum la neredeyse aynı 150-180 arasi değişiyor. Saf BCAA kullanmak istiyorsan scivation xtend kullanabilirsin bu ürün antrenman sırasında oluşan kas yıkımını engellemekte cok başarilidir ancak fiyat olarak pek de uygun değil .

10. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Glutamine için şu yazıyı okuyabilirsin ;

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/protein-tozlar-ve-glutamine-oyunu-t47134.html

BCAA yı kullanmaz diye birşey söylemedim sadece proteinin içinde olan BCAA farklıdır supplement olarak satılan BCAA farklıdır. İkiside vücut tarafından kullanılır fakat proteinin yapısında bulunan BCAA nın kullanılması için vücutta uzun proseslerden geçmesi gerekir.

11. badboy9119

badboy9119 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    L- yapıda olduğu iç,in kana karışmaları daha uzun süreli olura gelir sanırım bu. Ayrıca proteinin içindeki bcaa ile tablet bcaa nın l- olarak yapısı farklı sanırım. Sonucta protein tozunu 2 kere kullandıgımızda vucudumuzda 11 gr bcaa ve 10 gr glutamin işe yaramıyor mu.

Sayfayı Paylaş