Forumda ki Kavga Konuları Kaldırılmalı mı ?

Konusu 'Forum Hakkında' forumundadır ve AmericanHistoryX tarafından 11 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Kaldırılmalı mı ?

1. Evet, Bir spor forumunda bu tür konuları uygun bulmuyorum. Kapatılsın..

65,6%
  2. Hayır, Bence Zararı yok..

34,4%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. AmericanHistoryX

AmericanHistoryX Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    Sizde bir spor Forumunda, Özellikle ülkemiz insanlarının çoğunun önyargılı olduğu V.G. sporunun forumunda, bu tür şiddet konularının olmasından rahatsız olmuyormusunuz?

bir kavgada ilk ve en güçlü darbe nedir?
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bir-kavgada-ilk-ve-en-t18406.html

SokakKavgası-Parmak kırma
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/sokakkavgas-parmak-k-rma-t25617.html

Hangisi daha güçlü yumruk atar ?

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/hangisi-daha-g-l-yumruk-t27639.html

Özelliklede bu anket:
    Normal dövüşte hangisi daha avantajlı
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/normal-d-v-te-hangisi-t26014.html

Hızlı bb yapan kişimi yavaş bb yapan kişi mi dövüşte daha avantajlı diye soruyor..
    Sizce bunlar spora yakışan şeyler mi? Bu muhabbetlerin Küçük yaşta bu spora başlıycak çoğu kişiyi yanlış etkiliyiceğini düşünüyorum.. Ve kaldırılmaları gerektiğini düşünüyorum..

Saygılarımla..

Edit: Ankette oy kullanan arkadaşlar, düşüncelerini de eklerse. Tavrımızı daha iyi belirtebiliceğimizi düşünüyorum.

Son düzenleme: 11 Haziran 2010
    rockybalboa7, Zerk, AnkTıp92 ve diğer 10 kişi bunu beğendi.
  2. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    Bazı arkadaşlar kendilerini aşmış, Emin Boztepe mi döver badri hari mi döver diye bi başlık vardı.

rockybalboa7, ylmz, wolf13 ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  3. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    bence de kapatılmalı ve ya en aza indirilmeli,sadce sporla alakalı olanları kalmalı.
    onca şiddet içerikli dizi ile silaha,kavgaya,şiddete özendiriliyor insanımız.bari forumda olmasın;kavgayla,dövüşle ilgili konular.
    Türkiye-israil ilişkilerinde 13 yaşındaki çocuk,versinler elime silahı hepsini vurup geleyim diyor,daha niceleri onun gibi düşünüyordur...
    o yüzden forumda bulunan genç arkadaşlarımızı kötü etkileyeceğini düşünüyorum.mümkünse sadece sporla ilgili olanlar kalsın.

rockybalboa7, ylmz, wolf13 ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  4. gameover

gameover Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    0
    AmericanHistoryX'e katılıyorum.

Bu tarz konular özellikle ilk defa bu sporu bodyforumtr vesilesiyle tanıyan insanlara sanki vgnin adam dövmek, parmak kırmak, kavgada adrenaline hakim olmak için yapılan bi spormuş gibi lanse edilmesini sağlıyor.

ben bu güzel siteyi ve burda emek harcayan insanları az biraz biliyor ve takip ediyorum. ama ilk defa bu siteyi ziyaret eden biri bu kavgayla ilgili topicleri görünce ya burayı bi dövüş sitesi sanacak ve o şekilde siteden medet umacak ya da bu spordan direkt olarak soğuyacaktır.

yönetimden ricam bu tarz şiddetvari ve spor felsefesinden uzak konular açan, küçük yaşlarda olduklarını tahmin ettiğim, heyecanlı kardeşlerimize gerekli uyarıyı yapmaları ve bu konuları sitemizden kaldırmalarıdır ki sitemiz esas işlevi olan vg hakkında bilgilendirme-bilinçlendirme görevini daha sağlıklı yerine getirebilsin.

saygılarımla.

demircan256, wolf13, gargoyle ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. gargoyle

gargoyle Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    Herkesin düşüncesini ifade etme hakkına saygı duyuyorum. Şiddet, ister kontrolsüzce, ister en az enerji ile en çok zararı verebilmek gibi teknik bilgiyle harmanlanmış olsun kişisel olarak hazetmediğim bir konu.
    Ancak kendisine hem tarihte hem sanatta hem de sporda yer bulmuş bir konu, üstelik okulumuzda - mahallemizde hatta işyerlerimizde bile kendine yer bulan bir konu şiddet.
    Bu sebeple yasaklanması görüşüne sıcak bakamıyorum. Fakat böyle kim kimi döver, boksör mü ninja mı olsam tarzı konuları, daha kaliteli bir seviyeye çıkaracak yorumlarla yönlendirebilirsek, forumda yarattıkları kirlenmeyi ve zararı en aza indirebiliriz belki. Hatta bu başlıkları da birçok diğer başlıkta olduğu gibi kaliteli bir bilgi alış verişine çevirebiliriz.
    Bu sayede kendiliğinden başka bir kulvara yönlenmiş olur.

Saygılarımla..

zoparrat, wolf13 ve demircan256 bunu beğendi.
  6. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    burası spor platformu ,centilmenlik platformu, insanların birbirleri ile tecrübelerini paylaştığı , birbirlerine yardım ettikleri güzel bir barınak bizler için, sporcu ruhunun, centilmenlik ruhunun kavramasını yapamıyan bazı arkadaşlar bu tarz saçma sapan konular açma ihtiyacı hissediyorlar, zaten bu gereksiz hareketi yapanlar belli bir yaşın altındaki üyeler, bir zaman sonra onlar da farkedicekler ne denli gereksiz olduğunu bu tarz konuların, umarım erken farkederler...

wolf13, demircan256 ve gameover bunu beğendi.
  7. wolf13

wolf13 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    bence de kaldırılmalı çünkü bazı arkadaşlar birşey öğrenmek için değil sadece dalgasına başlık açıyolar özellikle dövüşle ilgili bu yüzden bende diğer arkadaşlara katılıyorum kesin kapatılmalı

demircan256 ve gameover bunu beğendi.
  8. fakasupi

fakasupi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle kapatilmali, forumun klasini bozuyor cok basit ve seviyesizmis gibi bir hava katiyor.

9. melanqoliq

melanqoliq Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Fethiye
    yaptıgımız ya da yapmaya çalıştıgımız sporun kavgayla uzaktan yakından alakası yokken bende anlamıs değilim bu tür topikleri maalesef..
    AmericanHistoryX sen es geçmişsin yanlıs hatırlamıyorsam muşta nedir nasıl kullanılır diye bi konu bile gördüm burada ve sasırdım.
    daha önce üye değilkende takip etmeye çalıştıgım bu sitede bunların son zamanlarda arttıgını düşünüyor ve şiddetle karsı cıkıyorum.

10. Kim_Kaphwan

Kim_Kaphwan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    34
    Kesinlikle kapatılmalı. Sporcu ahlakına TAMAMEN aykırı konular.

ylmz, wolf13, gameover ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  11. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    mesele kavga konusunda başlık açılması değil, bu konulardaki seviye düşüklüğü.
    sokak dövüşü ya da minder ve ring sporları hakkında teknik bilgilerin verilmesinde bence sakınca yok. ama iş "geçen sokakta 8 kişiyi benzettim" tadında kahve geyiğine dönünce forumun imajı zedeleniyor. sadece bu konuların konuşulduğu, forumda saygın bir dövüş sanatları uzmanınca modere edilen bir bölüm açılabilir bence.

Savaşcı, TuGhAn, zoparrat ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  12. AmericanHistoryX

AmericanHistoryX Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    Katılıyorum.. Bende bunu dile getirmek istemiştim aslında... Ben direk bütün kavga konuları kaldırılsın demek istemedim.. Sizinde belirttiğiniz gibi "kahve geyiği tadında" ki konular kaldırılsın.. Savunma sporlarıyla ilgilenen müsabık yada amatör arkadaşlar bu konularda ki minder üstünde yada ring içindeki tecrübelerini, yaşadıklarını anlatırlarsa bunları okumaktan zevk alıp, tatlı ve eğitici bir muhabet olabiliceğinı da düşünüyorum.. Ama forumdaki muhabbetler öyle bir başını alıp gitmiş ki, birisi önce iki kaşının ortasında yumruğu patlatıcan diyo, öbürü çıkıp hayır,karşındaki farketmeden yaklaşıp kafayı gömücen diyo, Özür diliyerek söylüyorum, o konuları açan arkadaşları aşağılamak için değil ama, biz bu tür konuları ilkokuldayken sınıf arkadaşlarımızla tartışırdık.. Ve forumumuzun da bu seviyeye gelmesini istemiyorum..Spor kapsamı içinde her konu tartışılabilir. Ama böyle basit muhabbetler olmasın lütfen..
    Saygılarımla..

Son düzenleme: 15 Haziran 2010
    wolf13 ve demircan256 bunu beğendi.
  13. AmericanHistoryX

AmericanHistoryX Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    sanırım konuyu ben açtım diye sadece bana gözüküyor. ama sayfanın en altında, konuya bakmış olan kişilerin isimleri var. ve orada yöneticilerinde isimleri var.. Oy kullanmasalarda, yorum olarak görüşlerini belirtirlerse sevinirim. Onlarında görüşlerini merak ediyorum..

wolf13 ve demircan256 bunu beğendi.
  14. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
  15. omrbrk

omrbrk Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Yav ben daha ne konular gördüm çocuğun biri geçen bi konu açmış, neymiş efendim bi çocuk buna artislik yapıomuşmuş gıcık olmuş falan bu çocuğu sizce dövmeli miyim falan diye soruyodu... Böyle konuların kesinlikle barındırılmaması gerekir bence forumda..

wolf13, gameover, demircan256 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  16. AmericanHistoryX

AmericanHistoryX Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    Ya asıl komik olanı, bu başlıklar da yapılan yorumlar oluyor.. Herkes asmaya kesmeye o kadar meraklı ki, millet yorumlarda uçuyor :eek::eek:

Sporcu Ahlakına aykırı konulara bir el atılması gerektiğini düşünüyorum..

wolf13 ve gameover bunu beğendi.
  17. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    zaten hep çocuklar cıvık cıvık konu açıyorlar öyle saçma olanlar bencede kapanmalı
    ama
    martial arts diye bir bölümün olması taraftarıyım

wolf13 bunu beğendi.
  18. Samet22

Samet22 Yeni Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar niye herşeyi tek taraflı düüşünüp, mantıklı gelincede hepiniz o yöne koşuyorsunuz. sanmıyorum dünyanın başka yerındeki insanlar bizim kadar sorgusuz olsun.

çocuk başlık açmış, dövmeli miyim. abisi olarak doğru yolu göster.

nötr yorumlar gelsin lütfen.

parmak kırmak başlığı senı rahatsız edebilir, gir o zaman yanlış birşeyler varsa doğru yolu göster.

sansür zihniyetinden kurtulun artık.

herşeye tek taraflı, sürekli tek yönden bakmayı ne zaman keseceksiniz.

birisi birşey söylüyor, diğerlerininde kafasına uyarsa yaklaık 3-4 kişi, ondan sonrakı her gelen benzer yorumlarla birbirini ağırlıyor.

kapattın başlığı, yasak dedin. ama çocuğun kafasında halen dövmelimiyim sorusu yer alıyor. daha zararlı değil mi?

Gokhang ve wolf13 bunu beğendi.
  19. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    çok basit konular yani çocukça tamam her yaşta kişiler olabilir forumlarda bunun önüne geçilemez ancak ben bu forumu çok seviyeli bazı katı kuralları olan(olmasıda bence iyi) bir forum olarak görüyor ve biliyorum..bende bi kaç konuya denk geldim öyle ...neymiş efedim.kavga sırasında tam yumruk atıcakken duraklıyorum düşünüyorum atsammı atmasammı diye düşünüyorum acaba bunun önüne nasıl geçebilirim diye bir konuya denk gelmiştim..ya biz ne yapabiliriz o durumda sana böyle saçma bir sual olabilirmi ...bencede kesinlikle kaldırılmalı açıldığında ise mod arkadaşlar derhal silmeliler konuyu birçok evet kaldırılsın diyen arkadaşımız olmuş..umarım sayın admin konuyu dikate alıcaktır...saygılar.

wolf13 ve gameover bunu beğendi.
  20. AmericanHistoryX

AmericanHistoryX Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    O konuyu görmedim.. Ama genel olarak konuşursam. Bir kere o konuyu açan kişi, zaten dövmek istiyordur. Ama cesaretini topluyamıyordur.. Bu tarz bir konularda, karşısındakini dövebiliceğine inanan kişi, döver zaten.. Herkes mi direk döver, hayır. Ama orada büyüklük gösterip, kavganın çözüm olmadığı olgunluğunu anlamış biriside, eve döndüğünde bu konuyu unutmuş olup başkalarına danışma gereksinimi duymaz.. Bu arada soran kişiye gelirsek, Sonra napsam diye foruma sorduğundada eğer daha önce bu tarz bir başlık gördüysen yapılan yorumların 3te 2sini cengaverler kaplıyor. ben olsam asarım keserim yaparım ederim oluyor.. diğer o 3 mesajdan bir tane doğru yazanınkisi ise aralarda yok olup gidiyor.. Çünkü diğer mesajlar konuya açan çocuğun egosunu tatmin edici şeyler oluyor. ve çocuk o tarafa yöneliyor.. Şu olabilir belki, böyle bir konu açıldığında, konuyu farkeden moderatör bu tür konular yasak forum kurallarını okuyunuz uyarısıyla değilde. Sorusunu güzelce cevaplayıp yanlışını anlattıktan sonra, daha bu konunun tartışılması gereksiz diyip öyle kilitleye bilir..
    Saygılarımla..

wolf13 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş