forum statikleşti....

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve hernan77 tarafından 15 Şubat 2007 başlatılmıştır.

1. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    arkadaşlar banamı öyle geliyor bilmiyorum ama birkaç haftadır forum da fazla bi hareket yok gibi. hep aynı konu başlıkları ve aynı kişilerin yorumları duruyor. artık konuşacak ve tartışacak birşey kalmadı galiba yada ben çok sık foruma girdiğimden böyle hissediyor da olabilirim.

2. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    body camiası genel olrak hareketsiz zaten üstat :D

federasyon cezalı ne yarışma var ne bişey . Ama konu bitmez burda çok fazla foruma girmende tabiki bir etken

3. okaysarac

okaysarac Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Grafik Tasarimci
    Yer:
    Istanbul
    eheu herkes salonda kas yapıyor :) Bak bende yeni geldim..az sonra protein alıp yatıcam..2 mesaj atıyorum, yatıyorum :D

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    paylaşım gerçekten emek istiyor arkadaşlar..

paylaşım gerçekten emek istiyor arkadaşlar..karşılıksız vermeyi sevmek lazım..yaptığımız iş spor değil bir yaşam tarzı bana göre..bu işe tutku ile bağlı iseniz zaten bildiklerinizi paylaşmak için sabırsızlanıyorsunuz..Örneğin benim saatlerimin gittiğini biliyorum bilgi verici konuları paylaşırken..gece 3lere kadar biryandan foto upload et , al siteye yapıştır, başlıkları bold yap yazım kurallarını bozma vs..bazen mesaimi bile etkiliyor bu..etkilemelide zaten...(bunu tabiki şov yapmak için yazmıyorum)

(bunlar aile içinde söylenen sözler olsun ve öz eleştiri kabul edilsin) forumda ne gördüğümü söyleyim buaralar.."bulduğu makaleyi okumadan, forum üyelerinin anlayacağı dile getirmeden, özenmeden, Türkçeyi katlederek başlık yazanlar..sadece duyduğunu doğru iddia eden ve bunu doğruluğunu araştırmayanlar..sadece forumlarla yetinenler (bunların yarısının kulaktan kulağa kontrolsüz bilgi olduğunu farkedemeyen),bilimsel kaynaklarla doğrulayarak insanlar sunmayanlar..ek gayret istiyor forumları aktif ve doğru tutmak..konu dışı başlığı mutlaka o da aktif olmalı ama bir spor sitesinde diğer konular daha aktif olmalı..konu dışında haber sitelerinden aldığı haberleri kendisi yorum bile eklemeden yayınlayan ve insanları bence çokta gerekli olmayan konularda tartışmaya sevk eden arkadaşlar gördüm..

kendi mesleğimi bile bukadar araştırmıyorum..hayatta en iyi bildiğim şey mesleğim değil bodybuilding ilmi..ama araştırmak forum üzerinden olmamalı belli bir seviyeye gelmişseniz..tıp kitapları , kaynakları bile karıştırmalısınız..bilimsel siteleri kolaçan etmelisiniz ki sitenin statikliği istikrarlı bir hale gelmesin..
    herkes önce foruma girmek yerine bilimsel kaynaklara girip konu aramalı paylaşacak yada paylaşımı tetikleyecek seviyede..

forumları kullanıcılar ayakta tutar ve sürüklerler arkadaşlar , yöneticiler değil..(yönetim alınmasın 5 kişi devamlı bilimsel makale aramaya yetişemez)

arkadaşlar gayret gösterelim..çevremize de bilgi verirken kulaktan dolma bilgileri vermeyelim..bilimin en çok üzerinde durduğu sporu yaparken bizde bilim nelerle ilgilenmiş araştıralım..

not: yazdıklarımla ilgili yani paylaşım için gayret etme ile ilgili başlık açacaktım ama buraya ekledim hazır konusu açılmış..bu konuda doluyum..bu başlığı aktif tutalım lütfen..

5. CENTAUR

CENTAUR Guest

Malesef hernan 77, yine ben çıktım karşına yine aynı kişilerden biri, bende aynı fikirdeyim seninle :( .

Arkadaşlar her defasında yeni bilgiler üretmek, araştırıp bulmak kolay bişey olmasa gerek, forumda zaten çok güzel çalışmalar, eğitici bilgiler, tartışma konuları mevcut, bazı müdavimleride şu aralar pek göremiyoruz forumda. Bunun dışında yeni üyeler ve yeni spora başlayanlar klasik sorularla başlık açıyor bunlara yine klasik cevaplar geliyor böyle biraz durgunlaştı gibi geliyor banada.

Acaba benmi çok fazla aktifim diyorum, .ta b..ka cevap yazıyorum, aklıma gelen soruyu başlık açıyorum her gün foruma giriyorum, aslında benim kullanıcı profilime forum manyağı yerine forum zır delisi yazsak daha tanıtıcı olur heralde :lol: , çok fazla güzel paylaşımlarımda yok ama mesaj sayısı bununla beraber 590 oldu şimdiden.

6. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Doğrusu bir noktaya kadar hem kendin öğrenmek istiyorsun hem de öğretmek...Daha sonradan spor hakkında ayrıntılı entellektüel bilgileri sadece sunmaya başlıyor insan...Öğrenme safhası tamamlandığında da ortamın durağanlaştığını ve sıkıldığını zannedio...
    Ama unutulmaması gereken bir nokta var : Bilgi asla tükenmez...Teknoloji daha da geliştikçe bu spor hakkında ve sağlıklı beslenme hakkında kim bilir belki de şu an öğrendiklerimiz gelecekte doğru bildiğimiz yanlışlar olarak yer alacak... :!:

Sayfayı Paylaş