Forum Lakapları Çoğaltma

Konusu 'Forum Hakkında' forumundadır ve fitnessboy tarafından 29 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Forumdaki(forumla aşina,forum kurdu,forum manyağı ve elit kullanıcı)arttırılsın mı?

1. Evet

oy sayısı 48
    88,9%
  2. Hayır

oy sayısı 6
    11,1%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında bu forumun beğenilmesinin en öemli nedenleri forumda;
    1-Forumda her türlü bilgiye ulaşılabiliyor ve yardım alınabiliyor.

2-Forumda fazla üyenin olması forumu cazip kılıyor.

3-Teşekkür butonu olması insanların da ihtiyaçlarını cevap verilebilen cevaplar aldığında teşekkür butonunu kullanarak teşekkür etmesi ve teşekkür edilen kişinin
    forumda hevesinin daha da artması.

4-Belli mesaj sayısına ulaşan kişiye verilen lakap bu da o kişinin kendisini daha özel hissetmesi ve doruma daha sıkı bağlanması.

Aslında 3 ve 4. maddeler en öenmlileri forum'un beğenilmesi ve forum üyeleri online istatsitiklerini arttırmak açısından ve foruma üye kazandırmak açısından.

Benim önerim forumda lakap kazanmak büyük bir heyecan yaratıyor ve bu heyecana ortak olmak için insanlar boş mesaj kasıp duruyorlar daha çabuk lakap kazanmak için.

Bu durumu ortadan kaldırmak ya da daha azaltmak adına şu an forumda belli olan lakaplar(forumla aşina,Forum kurdu,Forum manyağı ve elit kullanıcı) bu lakaplar ulaşmak zor olduğundan mesaj adına insanlar her gün saçma sapan şeyler yazıp foruma gönderebiliyorlar ve bu mesaj kirliliğinin azaltılması için.

Forumda lakap sayısının arttırılmasını talep ediyorum.Bu şekilde insanlrın daha teşvik olacağını ve bu durumu daha seveceğini düşünüyorum ve foruma daha bağlanacağını ve üye sayısının daha da artacağını düşünüyorum.

Bu arada anketi açtım anket şudur anlamayanlar için forumdaki lakaplar arttırılsın mı?

Son düzenleme: 29 Haziran 2011
    Prometheus676, dogus, Azi ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Neden olmasın ?

Lakap önerilerini burada belirtebilirsiniz.

fitnessboy bunu beğendi.
  3. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    forum dahisi,forum enteli,forum tilkisi,forum çömezi,forum delisi,forum canavarı
    forum sapığı,forumun şekeri,forum sevdalısı,forum aşığı,forum tiryakisi,forum kaşifi,
    forum bilgici,forum baykuşu,forum bilgini,forum fedaisi,forum kiracısı,forum uyanığı,
    forum gezgini,forum sözcüsü,forum einstein'i(albert einstein),forum çılgını,forum zıpırı
    forum çürüğü,forum eskisi,forum afacanı,forum ineği,forum doktoru,

Aklıma gelen bunlar ancak gerçekten de sizi ve ekibinizi tebrik etmek isterim;
    çünkü lakap bulmak sanıldığı kadar kolay bir şey değilmiş çok uğraştım.Sizin
    bulduğunuz lakaplar gayet güzel benim önerilerim'dende beğendiğiniz varsa
    ek olarak koyabilirsiniz.

Ayrıca şunu da düşündüm hani asker de rütbe isimleri vardır ya mesela;
    acemi er
    er
    onbaşı
    çavuş
    uzman onbaşı
    uzman çavuş
    astsubay çavuş
    astsubay üstçavuş
    astsubay başçavuş
    teğmen
    asteğmen
    üsteğmen
    yüzbaşı
    binbaşı
    yarbay
    albay
    tuğgeneral
    tümgeneral
    korgeneral
    orgeneral
    mareşal
    Bu rütbelere göre mesela baştan forum acemi er'i,forum er'i,forum onbaşı gibi devam edebilir.

Bu şekilde de olabilir diye düşündüm tabi takdir sizin.Konuya duyarlılığınızdan
    dolayı teşekkür ederim.

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    öncelikle düşüncen benimde hoşuma gitti fakat tezat gelen noktalar var onlardan bahsedeyim ;

anladığım kadarı mesaj kasmayı engellemek için lakapların motive edici olmaması gerektiğini söylüyorsun..ama verdiğin ikinci örnekte yine rütbe vari lakaplar var ki bunlarda mesaj kasma yönünde motive eder..

bunun dışında forum enteli, forum delisi gibi lakaplar mesaj sayısına göre artan bir sistemde nasıl sıralanabilir..

fitnessboy bunu beğendi.
  5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    evet bencede lakaplar az fakat sole bır durum var arkadasın onerdıgı lakapların hepsını ben genelde bos forumlarda ve garıp forumlarda goruyorum ( forumlar buyuk olabılır onemı yok )

hem senın onerdıgın lakaplar bu foruma uymaz sonucta burası bır spor forumu ve su ankı lakaplar oldukca uygun ve herkes bunlara alıstı

o yuzden cok uygun ve daha guzel bır onerı gelene kadr bole kalması daga guzel

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    stevenlms öneriler artırılabilir..bulunana kadar tüm üyeler öneriler sunabilir ve bftr.ye has lakaplar bulunabilir..

fitnessboy ve Danny Boy bunu beğendi.
  7. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle düşüncemin hoşunuza gittiğine sevindim.Teşekkür ederim.
    Lakapların motive edici olmaması değil de çünkü şöyle düşünüyorum bir üst
    levele(kademeye) atlamak ismi(lakap) ne olursa olsun zaten o kişiyi motive edeceğini
    düşünüyorum.

Benim bahsetmeye çalıştığım şey lakapların fazla olması çünkü forumla aşinaya tam olarak
    bilmemekle beraber 70 mesaj sayısı forum kurdu 150 civarı forum manyağı da 250 civarı son
    olarak da elit kullanıcı var bu da 1000 mesaj tam olarak bilmiyorum tabiki rakamları
    ve bu rakamlar arasında çok fazla fark var mesela forum manyağı lakabı alan bir kişi
    250 mesaj'dan 1000 mesaja çıkması gerekiyor ve bu kişi bu olayı çabuk yapmak adına her gün
    10 ve daha fazla boş ya da saçma mesajlar atıyor ki elit kullanıcı rütbesine erişsin.

Benim demek istediğim rütbeleri(lakapları) fazlalaştırıp hem kullanıcıyı heveslendirmek
    ve motive etmek hem de kullanıcının bir rütbeye ulaşması için onu kasmamak adına mesaj sayısına
    göre rütbeleri fazlalştırmak.Çünkü kullanıcı bu lakaplara çok önem veriyor ve çabuk ulaşma arzusu
    kullanıcının(üyelerin) boş mesaj kasmasına bu da mesaj kirliliğine yol açıyor.
    Sonuçta üyeler bu lakaplara daha kolay ulaşırlarsa hem bu lakap(rütbelere) ulaşmak için
    kendi kendilerine ettikleri eziyet saçma mesajlar daha da azalacak hem de üyeler mutlu olacağını
    tahmin ediyorum.
    Çünkü hedef yakın olduğu için(lakap) üyeler fazla kendini kasmayıp en azından boş ve saçma mesajları
    daha da azaltacaktır.Yani hedef kısa ise boş mesaj az,hedef uzun ise boş msj çok ve sıkıcı gereksiz
    stres yaratır.
    Eyer zaten boş mesaj atılmasını istemiyorsak,lakapların kaldırılması gerekir ki;bu yöntem ise
    sitenin popülaritesini düşürür.Çünkü bu lakaplar site üyeleri için çok anlam taşıyor ve siteye
    üyelerin teşvik ve hevesini daha da arttırıyor.
    Ancak dediğim gibi lakaplara ulaşmanın yolunu bu kadar uzun olması site üyelerini boş
    mesaj atmaya daha çok teşvik edecek ve site üyeleri üzerinde stres yaratacaktır.
    Ayrıca bir de şu önerim var site üyelerinde lakapların sonu geldiğinde bir bıkkınlık oluşabiliyor
    ve eskisi kadar siteye uğramıyorlar yani ben kupamı aldım 1.yim artık çok girmye gerek yok ismim yeter
    gibi bir düşünceye kapılıyorlar ve bu da sitenin üyeleri açısından site online sayısını düşürüyor bu söylediğim
    kullanıcılar(üyeler) elit kullanıcı olarak en son lakab alan üyeler bence bu elit kullanıcı dan sonra da lakaplar
    türetebiliriz ki bıkkınlık gelmesin yani lakap zaten o kişini forumda ne kadar bilgi düzeyinin ve tecrübeli olduğunun
    anlatılması adına bir isim.Amaç buysa lakapları bitirmemek lazım diye düşünüyorum.

Ayrıca site yöneticilerinin de biz normal üyeler gibi elit kullanıcı gibi lakaplar almaması ve site yönetici
    sinin farklı bir lakap alması diğer üyelerden ayırt edilmesi gerektiğini düşünüyorum.Mesela gold kullanıcı gibi.
    Ben sadece öneride bulunuyorum ve örnek veriyorum.

Düşünme kısmını siz site yöneticlerine bırakıyorum.Zaten bu işi iy yaptığınız forumun bu denli çok üye sayısı
    ve düzgün dizayn edilmesinden belli.Şunu eklemek istiyorum mesela forum delisi nereye koyabiliriz demiştiniz;
    forum manyağı lakabından sonra forum delisi olabilir.Bu düşünme ve ayarlama kısmını sizlerin yapmasını rica ediyorum
    Konuya karşı duyarlılığınızdan ötürü teşekkür ederim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:37 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:32 ----------

Ben örnek verdim sen beğenmemiş olabilirsin zevkler ve renkler farklıdır.Ben örnek çokluğu olması bakımından saçma örnekler de kattım üyeler ve site yöneticileri baktıkları zaman belki çağrışım yapar ve daha güzel öneriler sunarlar diye.Bir de şunu söylemek istiyorum benim önerdiklerim neden bu foruma uymaz; yani forum manyağa bu foruma uyuyor benim ki uymuyor sen çok biliyoresan senin önerini görelim.Bence forum manyağı da delisi de uyar burası kütüphane değil ki efendi isimler seçelim.Hem lakaplar da espiri de olması mesela forum manyağı gibi üyelerin hem heves hem de neşe verir heyecan ve adrenalin için bu tarz lakaplar da uygulanabilir.Ayrıca o lakapların hiçbiri boş ve garip forumlardan alıntı değildir hepsini kendim uydurdum lakapların.Eyer böyle bir lakapları olan forumlar varsa bilemiyorum tamamen kendim bulduğum uydurduğum lakaplar.Ayrıca alışkanlıklar insanı bezdirir yenilik her zaman iyidir ve ortama heyecan katar.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:37 ----------

Arkadaşlar hiç önerisi olan yok mu?

Azi bunu beğendi.
  8. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Bence mantıklı. Ama bu mesaj yerine teşekkür sayılarına bakılarak rütbelendirmek daha doğru olabilir. Bu durumda forumda diğer insanların konularına yazdığı bilgi dolu ve mantıklı cevaplarla teşekkür alabilir ve forumda yükselebilir. Ayrıca yukarda lakaplardan "forumun şekeri" fikrine bayıldım:)

Prometheus676, Akay, Azi ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  9. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Forumun şekeri:D:D:D:D forumun şekeri sen ol draft çünkü şu an çok şeker konuşusyosun

10. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Yöneticilerde uygun görürse seve seve olurum:) Onun dışında mesela "gelişim takımı" fikri foruma bayaa bir hareket katmıştı. Bu takımın üyeleri ne kadar sürede bir değişiyor bilmiyorum ama mesela 3-4 ayda bire indirilebilir ve o heyecan bir daha yaşanır. Olmadı gt üyesi adayı gibi bir lakap ta gelebilir ki bence insanların foruma devamlılığını ve bilgi akışını hızlandırır.

fitnessboy bunu beğendi.
  11. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:

tamamda bu kadar sınır yapmana ne gerek var zaten onerım olsa yazardım kımse sana yorum yapamıcaksa zaten baslık acma bıdaha napalım yanı oooo super muthıs mı demk zorundayız elestırı yapılmıcaksa tamam olur denıosa zaten artık forum forumluktan cıkmıstır elestırıyı normal karsılamak gerekır

yanı maresal bılmem ne tarzı sacma sapan mahalle konularının konusuldugu sıte lakaplarını ben bu foruma yakıstramıyorum a sen yakıstıryosan baska . zaten farkındaysan ben senın bulduklarına tek tek yorum yapmadım . baska yerden bulduklrının buraya yakısmadıgını soledım yoksa tabıkıde fıkır belırtmen cok guzel .bende su anda fıkır uretmeye calısıyorum zaten . herkeste yapmalı bunu

Despo ve fitnessboy bunu beğendi.
  12. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Buldum :D
    Yeni girenler 1pack
    20 mesaj 2pack
    40 mesaj 3pack
    60 mesaj 4pack
    70 mesaj 5pack
    80 mesaj 6pack
    :D Nasıl ama ? :D
    Sonrası Fitnesscı -- Bodybuldinger --- Şampiyonlar falan filan diye gitsin işte :D

13. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Tabiki olumlu ya da olumsuz her türlü eleştiriye açığım.Ama verdiğim örnekler site üyeleri ve yöneticileri arasında bir çağrışım yapıp en üst seçeneği bulmak için acele ile aklıma gelen basit örneklerdi ki site üyeleri ve yöneticileri de çağrışım yöntemi ile daha güzel örnekler bulabilirler diye.Yoksa bu fikre karşı çıkana da saygı duyarım çıkmayana da woww güzel eleştiri yaptın adamımsın deyip,kötü eleştiri yapanlara da kaybol pislik diye bir şey diye bir tarz benimsemek zaten doğru olmaz.Her türlü eleştiriye açığım ama yazdığım bilgiler doğrultusunda hareket etmek kaydıyla.Öyle bani değil yazdığım şeyleri eleştiriceksin ki eleştiri eleştiri olsun tarih boyunca eleştiri böyle olmuştur.Konuya duyarlılığınızda dolayı tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.Birlik olup olumlu ya da olumsuz olsun fikir üretmek gayet güzel bir durum.Şu an hatırlayamadığım ama ampülün mucidi thomas edison
    ampülün yanması için 9999 kere deneme yapmış ve 10000'ninci denemesinde sormuşlar hala ampülü 9999 kere denediniz bulamadınız hala denemeye devam edecekmisiniz.
    Edison ben bulmadım değil ben ampülün 9999 kere nasıl yanmayacağını buldum demiş.Yani ben de diyorum ki ben de lfarklı lakaplar denedim ve hangi lakapların insanlr tarafından beğenilmeyceğini buldum diyebilirim.Açıkçası olumsuz eleştiri konusunda hiç alınmam.Her türlü eleştiriye açığım ve açığız çünkü konu yavaş yavaş benimsenmeye başladı.Tabi en güzel örnekleri bulana kadar devam edilmesi yönünde bende karar kıldım öyle pat diye bir anda lakap buldum koyalım tabiki olmaz.En güzelini bulana kadar devam edelim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:26 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:18 ----------

Aslında düşüncen çok güzel ama ben şunu düşünüyorum; düşüncen hakkında şimdi böyle bir uygulama yapılsa teşekküre karşılık rütbelendirme olsa herkes kabul etsin bence bizim insanımız kıskançtır, hep kendinin en yüksekte olmasını ister ve yüksekte olanın ayağına asılıp çekilir çok göze batan kişi kıskançlıktan dolayı tabi her insan böyle değildir ama çoğu insan böyledir düşüncem.

Ve eyer ki rütbelendir me teşekküre göre olursa bu sefer mesaj kirliliği azalacaktır yalnız bu sefer de mesaj sayısı hem daha azalacak hem de bazı mesajlara hiç cevap verilmeyebilecektir.

Ve en önemli neden ise; teşekkürle rütbelendirme olursa insanlar teşekkür butonunu kimsenin yükselmesini istemediği için belki hiç belkide ayda yılda bir kullanacaktır bu da bir kaos ortamı yaratır ve gerçek teşkkürü hakeden kişinin bile teşekkür almamasına ve buda bilginin değerinn düşmesine sebep olacaktır.
    Diye düşünüyorum.

14. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Ya da kendine başka bir üyelik açıp kendi mesajlarının hepsini beğenir :) daha önce takıldıgım forumlarda böyle yapılırdı da :):)

fitnessboy bunu beğendi.
  15. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Haklısın böyle kendi kendini kandıran ve bak ben çok akıllıyım kendi kendime teşekkür ettim:D diye gezen çok arkadaş var ama bu site de onu pek yapamıyorlar forum yöneticileri hemen duruma el koyuyor ve yasaklıyor o tür üyeleri zaten yasaklılar listesinde bu tür üyeler çok var duyurular kısmında yasaklılar listesinde bolca gördüm kendi kendine teşekkür edenleri.

16. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    bence ıkı sekıldede olabılır hem tesekkur sayısına gore hemde mesaj sayısına gore farklı ısımler verılebılır . bır uye eger cok tesekkur alıyor fakat az mesaj sayısı varsa bence tesekkur sayısına gore olan gruptan ısımler verılebılır. 2 ısım grubu olsun bırı tesekkur sayısına gore dıgerıde mesaj sayısına gore . bolece az mesaj atan ama cok guzel konulara degınen ve cok tesekkur alan arkadaslarımız da madur olmaz . hatta ıkısınede sahıp olan uyelere 2 gruptanda lakap verılebılır

fitnessboy bunu beğendi.
  17. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Sonuçta fikrin güzel ancak karmaşık bir sistem olmasın herkesin anlayabileceği basit bir sistem olması daha iyidir diye düşünüyorum ama düşüncen güzel gerçekten.

Danny Boy bunu beğendi.
  18. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Teşekküre ek olarak puan sistemi olabilir. Atılan mesajlara forum üyeleri eksi 10'dan artı 10 'a kadar puan verebilir. Alınan puanlara göre de üyenin kademesi yükselip alçaltılabilir. Gelişim Takımı'da puantajı en yüksek olan üyelerden kurulabilir. Böylece gereksiz boş mesajların da önüne geçmiş olabiliriz. Foruma yararlı ve yapıcı üyeler de hak ettiği kademelere yükselebilirler.

Konu netleşince Lakap koyma hakkındaki fikirlerimi de sunacağım.

Son düzenleme: 1 Temmuz 2011
    Pappy, Azi, fitnessboy ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  19. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Verdiğin örnek mükemmel ben kesinlikle gereksiz boş bir düşünce olarak görmüyorum.Sadece yıkıcı bir öneri olarak görüyorum.
    Katı disiplinli bir sistem yerine;Basit ılımlı bir sistemi tercih ederim.
    Benim anlattığım sistem yapıcı olmak yıkıcı olmak değil.Bu konuyu açmamdaki amacım -10'dan +10 gibi teşekkür sistemi yaparak; heleki -10 gibi bir sistem ile
    forum üyelerini foruma küstürüp soğutmak değil aksine foruma üye kazandırarak forum heyecanını arttırmaktır.Sonuçta bir sitenin popülerliği o sitenin üye sayısına göre ölçülür.

Ayrıca -10 ve +10 gibi bir sistemi başka bir forumda da görmüştüm.Üye olmuştum foruma bodyforumtr ile alakasız bir forum yani forum vücut geliştirme ile ilgili değildi.
    Forumda aynı dediğin gibi bir sistem vardı.Bu dediğin sistemle inanırmısın bir soru sordum o forumda,üye sayısı da oldukça fazla olmasına rağmen,sorumun cevabını üç günde aldım.
    Ayrıca sorumun cevabını verenlerde forum yöneticileriydi,kimse online değildi forumda.Anlatmak istediğim-10 gibi bir teşekkür sistemi forum üyelerini foruma karşı soğutacaktır.
    Teşekkürün değerinin bu denli artması insanların kendilerini ifade etmeleri yerine sürekli bilimsel kaynaklardan yararlanmalarına bu da özgün bir düşünce yapısının ve insanın kendi düşünce yapısının yitirilmesine sebep olacaktır ve ayrıca forum üyelerinin cevap verme konusundaki heyecanını söndürecek basit konulara cevap vermeyi seçecektir.

Eyer forumun daha üstün olmasını istiyorsak forumun daha çok sponsor edinmesini sağlamak ve forum üyelerini arttırmak gerektiğini düşünüyorum.Ne kadar çok forum üyesi o kadar çok reklam gelirleri ve sponsor demektir
    Dediğin sistem ile hem forum online sayısı düşecek hem de sponsorlar tarafından forum artık ilgi çekmeyecektir.

Foruma üye olarak değil de sahibi olmasak bile sahibiymiş gibi davranırsak işte; bu şekilde forumun gelişmesine katkıda bulunabiliriz.
    Forum kepenklerini açarken kiracı olarak değil de ev sahibi olarak açtığımızı düşünürsek işte o zaman kendi çıkarlarımızı bir yana bırakıp,forumun yükselmesine katkıda bulunabiliriz.
    Benim dediğim sistem basit ama yararlı olacağına inandığım bir sistem.Bence fazla bu sistemi deşeceğimize;Farklı lakap önerilerinde bulunmaya başlasak daha iyi olacağına inanıyorum.İlk önce elimizdeki bu veriyi değerlendirip sonra forumun gelişmesine katkıda bulunmak adına farklı bir sistem daha ekleyebiliriz.Ama önce basit sorulardan başlayalım lütfen zor soruları zamanla çözmeye başlarız diye düşünüyorum;umarım anlatabilmişimdir,ne demek istediğimi.

Üyelerin heyecan ve motivasyonu için benim önerdiğim sistemin dışında diğer sistemlerin başarılı ve yararlı olacağını düşlünmüyorum forum üye sayısı ve popülaritesi açısından: Diğer örneklerle hareket edersek başarılı olamayacağımıza inanıyorum;çünkü olayı karmaşık yapmak üyenin dikkatinin dağılmasına yol açacaktır.

20. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Puantaj sistemini forum yöneticileri kafalarında tasarlayıp farklı şekillerde de uygulayabilirler. - 10 +10 olmazda farklı bi puantaj sistemide olabilir. Puan verme hakkıda belirli seviyenin üzerindeki üyelerle sınırlandırılabilir. Benim düşüncem üyenin kademe artışının mesaj adedine göre değilde puan veya teşekkür adediyle paralel olması taraftarıyım.

Lakap Olarak Önerim:

Her sporcu acemilik , çıraklık , ustalık gibi dönemlerden geçerek yetişirler. Bu forumda spor üzerine bir forum olduğundan, üyelerde bu kademelerden oluşabilir.

Mesela;

Acemi Üye
    Üye

Çırak
    Kıdemli Çırak

Kalfa
    Kıdemli Kalfa

Usta
    Kıdemli Usta

*Uzman*
    *Kıdemli Uzman*

**ÜSTAD**
    **KIDEMLİ ÜSTAD**

***ELİT ÜSTAD***

VEYA

Acemi Bodyci

Bodyci Çırakğı

Bodyci

Bodyci Kalfası

Usta Bodyci

*Uzman Bodyci*

** BODY ÜSTADI**

Önerilerimiz bunlar ..

FedoR, PointFlex, Pappy ve diğer 2 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş