Forum Kuralları Hakkında ''Hitap''

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve SiR_Arawn tarafından 13 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/duyurular/forum-kurallari-1581.html
    Her mesajımdan sonra bhcrmr adlı üyeydi galiba hitap konu başlılıklı ''Değerli Üyemiz;
    Lütfen üyelere kullanıcı adları dışında kelimeler kullanarak hitap etmeyiniz. (kardeş, usta, abi, dostum vb. ) '' Mesaj atıyor.
    Yanlız benim şikayetim atmasından yana değil , benim şikayetim burda ki mantıksızlıktan yana , Mesajı Moderatöre Bildir butonu varken acaba diğer üyeye dostum , kardeş gibi konusuna mesaj attıysam o üye moderatöre bildirmediysede bu üyenin bizi uyarmaya hakkı var galiba.
    Bir konu altında konuyu açan üyeye dostum diye hitap edersek o üye rahatsız olmadığı sürece bizi kimsenin uyarmasının doğru olucağını düşünüyorum.Bu yüzden artık o şahısa veya başka bir yetkiliye nasıl bir yetki verildiyse o yetkinin bu kısmının kısılmasını arz ederim.
    Üyelar rahatsız olmadığı sürece hitap şeklinin önemi moderatörü ne kadar ilgilendiriyor?

2. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Bu hitap meselesi hakkında tabiri caizse üyeler olarak kazan kaldırdık ama modlar sağolsun kural değişikliğine bir türlü ikna olmadılar. Maalesef forumun en kötü tarafı bence bu, meselenin bir tarafında bir mod varsa karşı taraftaki üyelerin sayısının ne kadar çok olduğunun bir önemi kalmıyor, aşılmaz bir sınıf dayanışması var.

Bu arada size uyarıda bulunan brhmcr bir üye değil mod'dur ve kendileri yukarıda bahsettiğim meselenin kahramanı olurlar. :) (Sataşma yok bilgilendirme amaçlı. :) )

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:28 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:26 ----------

Eski konu da zaten henüz ilk sayfadan düşmemiş:

https://www.bodyforumtr.com/vbforum...ahaneler-hitap-maddesi-degisikligi-69133.html

VengeFul, SiR_Arawn ve angilonit bunu beğendi.
  3. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    SiR_Arawn, beni yanlış anlama avukatsal bi görüntüde olmak istemem lakin kuralı başlık açarak bile sorgulamak yine kural dışı bi harekettir Bide bunun yüzünden uyarı alabilirsin:)
    eğer kural konmuşsa ve yapılmaması gereken davranışlarda kurallarda belirtilmişse bizlerede uymak düşer sorgulamak yanlış olur isyansal bi görüntü çıkar.
    yani kullanıcılara kardeş üstad arkadaşım gibi kelimeler karşıyı rahatsız etmese bile forum üslubuna ters oluyor demekki, ki bu tür sıfatlarda uyarı gelmekte.
    her forumun belli bir forum üslubu vardır buna sınırlamaların getirilip getirilmemesi yönetimin insiyatifindedir.
    ki bende karşıya nickiyle hitap edilmesi taraftarıyım, bu şekilde belli bir çizgi korunmakta bence.

Son düzenleme: 13 Nisan 2013
  4. brhmcr

brhmcr Guest

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş