Formdan Düşme Hakkinda...

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve aee tarafından 23 Mart 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. aee

aee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba. 3 aydir haftada 5-6 gun sora gidiyor, ilk 1 saat kum torbasi ve mekik calisip, sonrasinda vucut gelistirme yapiyorum. 14 kg verip 90 kilodan 76 kiloya dustum ve gozle gorulur bir kas gelisimim oldu. Cok titiz besleniyor, agzima koydugum her seyin detayli cetelesini tutuyorum. Her gun 1600 - 1800 kcal kalori, 140-180 gram protein, 150 gram karbonhidrat ve 50 gram yagi tamamen dogal besinlerle aliyorum.

Gelelim soruma. Ortada bir sebep yokken, son 1 haftadir antrenmanlarimda dusus hissetmeye basladim. Hem kardiyoda eski performansim yok, hem de agirliklarda fazla zorlaniyorum. Beslenme ve dinlenmemde bir sorun olmadigina gore, sizce bu durum ne olabilir? Bir gun gitmesem uzuldugum sporuma gidip de tam performans alamamak uzuyor. Konuyu umarim dogru yere acmisimdir, ilk mesajim bu, tecrubesizim forumda...

2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    mental yorgunluk hocam,merkezi sinir sistemiyle de alakalı.kısa bir süre ara verin ve sonrasında da bir süre antrenman stilini değiştirin/hafifletin.deload deniyor buna.

Bekci bunu beğendi.
  3. FiziCisT

FiziCisT Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    Aynen bende de çok olur bu durum ama şimdiye kadar ciddi biçimde hiç ara vermedim 2-3 günlük dinlenmeler hariç. Bunun için benim metodum karboya yüklenmek , daha ağır girmek ve antrenman programını değiştirmek şeklinde . İse yarıyor. Bazilari bir iki hafta ara verin diyor . Ben korktuğum için veremedim. Resmen bağımlı hale geldik

HTC One cihazımdan gönderildi

4. aee

aee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yanitlar uzerine deload durumunu arastirdim, sanirim tam olarak bu olmus bana. Ben de fizicist arkadasimin dedigi gibi uzun sureli aralardan korkuyorum, bir sure daha hafif antrenmanlar yapip biraz rahatmaya calisicam.

5. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Bir süre ara ver dönüsün muhtesem olucaktir(1 hafta-2 hafta),bu ara verdigin sürecte ilk bir hafta hspor salonunun önünden bile gecme.

6. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.

Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-26)

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş