Formda kalmak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve therevenge tarafından 28 Haziran 2006 başlatılmıştır.

1. therevenge

therevenge Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhaaba arkadaşlar size sorunumu kısa bi şekilde anlatıcam

Ben şu an spor akademisine hazırlanıyorum yaş 18 bundan önce 1 sene fitness yaptım hocalarımın tavsiyesi üzerine fitness ı bıraktım şimdi direk kondisyon calışıyorum ancak seneye best model secemeleri var onun içinde omuz ve göğüs calışmalarını bırakamıyorum malum belim ince 74 cm göğüs 101 omuz 116 bunları formda tutmam lazım sadece şınav calışıyorum onunda haftada 5 günlük sürecte zararı olurmu bilmiyorum sizin de fikrinzi almak istedim...
    şimdi diyeceksiniz ki bench press ve diğer üst beden haraketlerine devam etseydin ama o zamanda üst beden ağırlık kazanacak ve ben akademide yavaşlıycam oyuzden bu şekilde bi program yaptım sizinde görüşlerinizi alırsam ii olur...

Birde son olarak şu var boyum 1.85 sizce önümüzdeki 2 senede 2 santim atma ihtimali nedir...uzun oldu ama herkese şimdiden teşekkürler

2. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Spor akademisine girmek icin bildiğim kadariyla 1500 metreyi 5.15 ve altinda kosmak gerekiyor.
    Bench Press yapmanin buna engel olacagina inanmiyorum kesinlikle.
    Best model yarismasinda omuz genisliği ve kesik bir göğüs şekli özel bir önem taşıyor.
    Bunlar için yapacağın çalışma seni kesinlikle yavaşlatmaz.
    Elbette akademiye gitmenin başka kriterleri var mıdır bunu bilemiyorum, ama 5.15'te 1500 metre koşmanın 3-4 kilo almakla engelleneceğine inanmiyorum.
    85-90 kiloda bu süreden çok daha süratli koşan bir sürü arkadaşım vardı askerde, bence haftada 5 tek hareket yapmak yerine.
    Üst ğöğsü ve alt göğsüde çalıştıran göğüs idmanı, omuzu yana açacak bir omuz idmanı ve barfiks çalışmalarına başlaman senin için faydalı olur.

3. therevenge

therevenge Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende sana katılıyorum dostum yazın için sağol herkes farklı bişey söylüyo bana göre de üst beden de alınacak 3-5 kilo pek de yavaşlatma sağlamaz ki benim kilom 73 1 ayda 6 kilo verdim metobolizmam fecii 1 gün yemesem veriyorum hiç sevmiyorum bu durumu incline press de calıştım bench de ama alt göüğs tam dolmuo üst daha ii ona yuklenem lazım...

Dediğiniz gibi diğer haraketlerede önem vericem ve alete başlıycam sadece şınav olmuo cunku haftda 5 gün 70x6 şınavdan bıktım

4. virtual_insanity

virtual_insanity Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    istanbul
    arkadasım öncelikle boyun 1.85 belin 74 ve goğdün 116 olduğuna gore oldukça yazıf ama atletik olmasılısın modellik için bir önceki yazıda arkadaşımın belirttiklerine harfiyen katılıyorum ama sakın şınaw çekmekten de vazgeçme bench press ten çok fazklıdır ve sana spor akademisi imtihanlarında müthiş! ayrıcalık ve dayanıklılık kazandırır vücudun zinde kalır.body çalışırken kosmayı da ihmal etmediğin sürecede koşu idmanlarında takılmazsın çünkü vücut ağırlığını taşımayı ve ona gore koşmayı da bacakların öğrenir ve ona göre bacaklarında gelişir ama sana tavsiyem sakın hızlı kilo alma kilo alma işini aylara yaymaya çalış bu senin için daha sağlıklı olur ama şınavı da ihmal etme haftada iki çalış başarılar

5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    fitness i bıraktım demişsin aslında bacakların gelişimi üst bölümü etkilediği gibi üstün gelişimide alt bölümü etkiler bu etki hem hız hemde hacim yönündedir.

çalışma sitilini güçlü bir gövde güçlü ve hızlı bir bacak sistemine göre ayarla. rüzgarı delmek için üst gövdenin güçlü olması gerektiğini unutma

koşu antremanında sınav gününe kadar basagına agırlık tak ve bacak ant sadece leg ext ve leg curl dan oluşsun hafif kilo çok tekrar yap bacakta agır girmeki itici ve çekici adele gurubu sadece güçlenip adelenin hareket ve kasılma refleksi artsın böylece istediğin sonuca ulaşabilirsin. (bacak ant sadece 5 antremanda 1 ant kiloları agır gir)

Sayfayı Paylaş