1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Flyod un tavsiyelerinize ihtiyaci var

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve flyod tarafından 22 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. flyod

flyod Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    bakü
    ilk baslarda ev imkanlari cercevesinde yaptigim bb yi daha sonra salon ortamina tasiyabildim.
    is hayati sebebiyle salon calismalarina ara vermek zorunda kaldim.
    son olarak mayis 2012 de baslayip bu tarihe kadar aralik vermeden devam ettirebildim.
    Haftanin 2-4-6 nci gunlerini calisma gunleri olarak belirlesemde 6. gunler is yogunlugu sebebiyle genelde off gecmektedir.
    2.gün göğüs arka kol 4.gün ön kol - sırt 6.gün omuz-bacak calısıyorum.
    Protein ve karbonhidrat ağirlikli beslenmeye ozen gosteriyorum.
    6. ayimdan sonra birisi universal digeri gaspari olmak uzere 2 tane whey protein tozu kullandim. 3. kutuya niyetlenmisken forumda gordugum lor shake i denemeye karar verdim ve 2 haftadir bu dogrultuda ilerliyorum.

ilk fotoğrafım askerden önce 58 kilodan yukarı cıkamadıgım zamanlar askerlık suresınde 60 lı rakamları gormek nasip oldu.

salona yazılmadan once evde dambıllarla calıstıgım donem

6-7 aylık bır donemde salonda calıstım spor arkadasımın turkıyeye donus yapması ve iş yoğunluğu sebebiyle bende bırakmak zorunda kaldım

Mayıs 2012 spora gerı donüş

suanki durumum

kajmer_ bunu beğendi.
  2. gags

gags Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir / Aliağa
    Ustam salon çalışmasından sonra kendini baya bi salmışsın vucudun önceki haline göre baya bi yağlı duruyor sıkı bi çalısmayla bu yağları eritip kas kütlesi alırsın diye umuyorum

flyod bunu beğendi.
  3. flyod

flyod Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    bakü
    evet gags haklısın, yoklama amaçlı 2 ay kasmayı düşünüyorum,sonuçları yine burdan paylaşırım. yorumun için teşekkür ederim.

4. cihatornek

cihatornek Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Kütahya
    evet,ilk fotolara göre yağlanma olmuş.Bence hacim kazanıp sonrada yağ yakman daha faydalı olur diye düşünüyorum.

flyod bunu beğendi.
  5. drkfear

drkfear Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    salona başladıktan 7 ay sonraki fotoğrafın gerçekten aralarında en fiti, fakat yağlandığın için kas kitlen gözükmüyor, yağların altındaki halin o bahsettiğim fotoğraftan iyi olabilir.

Şimdi önünde 2 yol var ya yağları yakıp kendimi şöyle bir göreyim diceksin
    ya da hacim kazanayım yağlar kalsın yağları sonra yakarım diyip hacim kazanıp yağ yakmayı bir başka bahara erteliceksin

flyod bunu beğendi.
  6. Ivedone

Ivedone Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    yağlarını yakmalısın. Tabi gene vg ye devam ederek zaten yağların altında kütle var bu bariz belli sıkı bi diyetle 2-3 ay gibi eski haline dönersin dostum.

flyod bunu beğendi.
  7. flyod

flyod Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    bakü
    cihantornek , drkfear , Ivedone yorumlarınız için çok teşekkür ederim. yönlendirmeleriniz doğrultusunda proğramımı revize etmeye karar verdim. Yağları yakıp altta ne olduğunu görmek motivasyon açısından olumlu olacak kanısındayım. Hazırlayacağım proğramı en kısa zamanda paylaşırım. proğramımı yorumlar görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.
    saygılar.

8. flyod

flyod Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    bakü
    Mevcut durumları göz önünde bulundurarak proğramı şu şekilde güncelledim.

Pazartesi triceps omuz
    Çarşamba Gögüs bacak
    Perşembe sırt karın
    Pazar biceps bacak

tekrarlayan haftalarda bacak ve karın yer değiştirecek.
    seker tuz beyaz ekmekten mümkün mertebe uzak duruyorum. 6 ay sonra görüşmek üzere .

9. nizzmo45

nizzmo45 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Kütle kazanırken yağları atarsın zaten hafif bir diyetle, çok yağlı degilsin bence

flyod bunu beğendi.
  10. flyod

flyod Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    bakü
    Full Body sonrası 2 tane ara sıcak

2.png

1.png

11. fatih.b

fatih.b Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    6 pack in calissan ii olur

12. Justice League

Justice League Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Ağırlık olarak nasıl giriyosun ağır mı ? sık tekrarlı mı ? Sanki gögüste denge kaçırıyo gibisin fazla ağırlık basıyosan bu yanlıştır zaten kas kütlesi için ağır değil sık tekrar yapmak lazım sadece son sette sağlam girmen daha iyi olur :)

13. flyod

flyod Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    bakü
    aynı fikirdeyim bende o yöne ağırlık verdim.
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Ağustos 2014 ---
    full body şeklinde proğramım var ve zaman içinde güncelliyorum. çok ağır giremiyorum,kullandığım alete ve bölgeye bağlı olarak 6. seti drop set gibi girmeye özen gösteriyorm.
    yorumundan sonra ayna karşısında soğukken inceledim ama simetri normal gibi geldi sanırım fotoğrafın ışığından öyle göründü ama dediğini göz önünde bulunduracağım.

Son düzenleme: 19 Ağustos 2014
  14. Justice League

Justice League Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Bence 6 set fazladır ben şuan 4x10 giriyorum son set maksimum tekrar ve ağırlık şeklinde ve 10 tekrarı geçmiyorum ama tavsiye bacağa ağırlık vermen ve sırta çünkü kas grupları büyük ve Ghyi salgılamayı fazlaca yükseltiyo Avrupa da leg day diye bir kavram bile var ve çalışırken dinlenmeyi 30-45 saniye yap fazla geçme farklı harekete geçince 1 dk dinlen en güzel hareket deadlift ve squat gir mutlaka bir hafta içinde bunu yap daha sonra yardımcı olmaya çalışırım yine :)

15. flyod

flyod Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    bakü
    IMG_1876 - Kopya.JPG

Karın kaslarını çıkartamıyorum deliricem :mad:

16. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Gene iyi gelişim göstermişsin fakat daha çok karın çalışmış olsan daha etkileyici resimler çıkardı başarılar :D

flyod bunu beğendi.
  17. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Floyd öncelikle merhaba,konularıma gösterdıgın ozene karsılık bende senın konuna ozen gostereyım biraz :) Öncelikle alt yapın şuan için çok iyi,hedefinin ne olduğunu bilmiyorum ama çabuk yağlanmadıgın belli.Sana önerim,temiz temiz büyümen yönünde,beslenme düzeninde şu söylediklerimi yaparsan eminim çok fark edecektir.
    Sabah kahvaltında 1 su bardağı yulaf,3 beyazı,2 tam yumurta(bir gun 2 dıger gun 1 tam yumurta ye,beyazı 4 e cıkar)50 gram kadar yagsız peynır veya lor
    Kahvaltıdan 2 saat sonra yarım elma 1 avuc fıstık veya kalıtelı kuruyemıs
    Ara ogunden 1 30 saat sonra 150 gram tavuk gogsu(ton balıgı veya kırmızı et te olabılır)yanında 150 gram kepeklı makarna veya bulabılırsen glısemık ındeksı normal pırıncten cok dusuk olan basmatı pırınc
    Usttekının aynısı seklınde bır ogun daha ve 2 30 saat sonra ıdman
    Idman cıkısı beyaz pırınc veya haslanmıs patatesten 100er gram hangısı olursa.Yanında 150 gram kadar et turevlerı(tavuk balık kırmızı et)
    Yatmadan once 50 gram kalıtelı kuruyemıs
    Temız temız buyumenı saglayacaktır bu duzen.Ozellıkle ana ogunlerın yanında yesıllık tuketmenı onerırım (akdenız salatası,coban salata,brokolı ıspanak)
    Benden şimdilik bu kadar olursa bır sorun yıne yanıtlamaya calısacagım basarılar sımdıden :)

bodykazm ve flyod bunu beğendi.
  18. flyod

flyod Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    bakü
    Steve Austin verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. İdmanda nizami ve yavaş çalışmayı senin videolarını baz alarak gerçekleştirdiğimi bilmeni isterim. Beslenmede de verdiğin bilgileri mevcut şartlarıma göre mümkün mertebe uygulayacağım.

Kahvaltıda 5 yumurta sadece beyazı yerdim. Dediğin gibi sarılarını birgün 2 bir gün 1 şeklinde düzenleyeceğim. Yulafda halihazırda dediğin miktarda kullanıyorum. Ama lor ya da yağsız peynir yoktu 50 gr ekleme yapacağım.

Ara öğün meyvede ne denk gelirse şeklindeydi onu elmaya çevireceğim. Kuruyemiş genelde bir avuç badem tercih ediyorum.

Öğlen yemeğim fiks hiç değişmez tavuk ve prinç pilavı. basmati bulma ihtimalim çok zayıf ama kepekli makarnayı ekleyeceğim.

Burda bir eksiğim var üsttekinin aynısı bir öğünüm daha yok . Sadece kuruyemiş alıyorum midem boş kalmasın diye. ( Bu öğün eksiği için tavsiyeni aşağıda isteyeceğim )
    İdman çıkışı özel bir besinim yok akşam ne piştiyse ama onuda genelde karbonhidrat ve protein bakımından zengin tutmaya çalışıyorm.
    Yatmadan önce kuruyemişide hemen ekliyorum.

Verdiğin tavsiyeleri kendi beslenme planımla karşılaştırıp eksikleri tamamlayacağım. Bunlara ek olarak birkaç sorum olacak.
    Kahvaltıya + olarak fıstık ezmesi sürdüğüm 4 dilim etimek var. Bu kahvaltıda kalsın mı başka bir öğün ya da ara öğüne kaydırmamı önerirmisin?
    Ve kullandığım supplementlerim mevcut. Whey creatin bcaa. Eksik olan bir öğünümü wheyle ikame etmeyi düşünüyorum,çok sıcak bakmadığın konular biliyorum ama sanırım başka çaresi olmayacak.
    Gösterdiğin ilgili için tekrar teşekkür ederim.
    Saygılar.

19. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Floyd merhaba,whey kreatın ve bcaa kullanımını da benım kullanım seklıme gore degerlendıreyım,bılıyorsun kı ben kreatın ve bcaa konusunda dıger arkadaslarla hem fıkırım ve kullanılmasının yararlı olacagını dusunuyorum.Kreatını ben sadece sabahları ac karnına kullanıyorum,senede 2 kutudan fazla kullanmam 300 gramlık olanlardan.Bcaayı ise definasyon donemınde bol bol kullanırım.Eğer imkanın varsa idmandan 20 dakıka once ve ıdman sonrası hemen almanı tavsıye ederım bcaayı ve toz olmasını onerırım.Kreatını dedıgım gıbı sabahları ılk uyandıgından ac karnına almanı tavsıye ederım,şekerle mekerle alma.GEREK YOK.O arada kacırdıgın ogunu de soyle kapatalım kardesım,bı olcek whey ve o 4 dılım fıstık ezmelı ekmekle o ogun cok guzel sekılde karsılanır :) (Karbonhıdrat,proteın ve saglıklı yag almıs olursun :) Başka sorun olursa,cevaplamaya calısacagım .Burdayım :) Basmati konusuna gelince şart değil,zaten yanında proteın aldıgın,normal pırıncın de glısemık ındeksı dusuyor,ve beyaz pırınc pump hıssını yasatıyor gercekten ınsana,bunu bulk donemınde anlayabılıyorum.Çok fazla yememekle beraber beyaz pırıncın sakıncası olacagını dusunmuyrum aksıne ıyıdır beyaz pırınc.
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Ocak 2015 ---
    Bu arada karın kaslarında cok buyuk sıkıntılar cekmıs bırı olarak sana kendı calısma prensbımı de yazmak ıstıyorum,haftada 2 kez cok sert sekılde calısırm midemi.
    İlk hareketim 4 set 15 tekrar fakat öyle bir 15 tekrar ki,yavaş yavaş kasları sıka sıka.Nasıl bıceps veya bacak calısıyorsam aynen o sekılde calısırım karın kaslırı mı ve bunun avantajı olarak buyuk karın kasları elde ettım sanada tavsıye ederım
    İkinci hareket Aynı sekılde calısma prensıbını bozmadan yap
    Son hareket bildiğimiz plank ama plankın dogru yapılısını ıyı ogren,durabıldıgın en uzun sure plankta kal ve sınırlarını asmaya bak,sadece bu 3 hareketle emın ol ıstedıgın karın kaslarına kavusacaksın.
    Calısma prensıbımı bılıyorsun sımdı ınce noktaları soyleyeyım,mıden bos olsan abs calısırken,kaslarını sureklı gergın tut gevsetmemeye bak ve gıdebıldıgın kadar ustune gıt.Eger gercekten bacak calısıyorsan zaten abslar ve merkez bolgesı yeterınce calısıyor,haftada 2 kere de sen calıssan arada 2 gun koyarak yeterlıdır.Saygılar :)

Son düzenleme: 21 Ocak 2015
    bodykazm ve flyod bunu beğendi.
  20. flyod

flyod Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    bakü
    Merhaba Steve Austin, kreatini ağzına atıp üstüne su içenlerdenim ama zamanını senin gibi sabaha çekeceğim. Senede 2 kutu olayınıda değerlendireceğim birinci kutum bitmek üzere ( 300 gr lık ) belirli bir ara sonrası 2. kutuya geçerim artık.
    bcaa gaspari 6000 tabletim bittiğinde toz şekline bir göz atayım bilmiyordum o formda bulunduğunu senden öğrenmiş oldum.
    Eksik öğünümü harika oluşturmuşsun üstümden yük kalktı resmen. Verdiğin fikirler sayesinde beslenme proğramıma tam anlamıyla renk geldi çok teşekkür ederim.
    Karın kasları konusunda da motivasyonumu artırdın onun içinde ayrıca çok sağol. Bu proğramı uygulayıp ilerleyen zamanlarda etkilerini paylaşacağım.
    Saygılarımı sunuyorum =)

Sayfayı Paylaş