Fly hareketi ve gogus programi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bodyfreak tarafından 2 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. bodyfreak

bodyfreak Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar size bir sorum olacak.inanin bunun cevabini her yerde anatomi sayfalarinda,hangi egzersiz nerelere vurur vb gibi tum sayfalarda aradim fakat bulamadim.sorum geliyor:simdi bir arkadas eskiden gogus proramimi yetersiz bulmustu.programim soyleydi:
    bench press
    incline bench press
    decline bench press
    o arkadas butterfly ya da flyes hareketlerinin de olmasi gerektigini ve sadece press hareketlerinin iyi olmadigini soylemisti.Oncelikle neden ? Fly hareketleri bu 3 press hareketinden farkli nereyi calistiriyor?sorum buydu cevap verirseniz tsk ederim yakinda uygulayacagim gogus programini yazacagim
    yas:18
    kilo:75
    8 aydir salonda duzenli farkli programlarda calistim

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:47 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:44 ----------

Sunu da belirteyim olculerimi fazla bilmiyorum fakat cekinmeden uygun bir program verebilirsiniz benim acimdan sorun olmaz

2. unlimit4d

unlimit4d Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Fly hareketler genelde göğüslerin iç kısmını dolgunlaştırır ve çizgi çıkmasına yardımcı olur diye biliyorum...Hocamın yalancısıyım..

3. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Arkadaşın haklı.Sadece press hareketi ile olmaz.Özellikle 3 press arka arkaya oldukça yanlış olmuş.1 press arkasına fly şeklinde sıra ile gidebilirsin veya 2 press 1 fly hareketi koyabilirsin.

Öncelikle 3 press arka arkaya yaparken 2.ve 3.presslerde ağır kilo kaldırman çok zor.İleri düzeyde olsan bunu yazmazdım.Fly yani açma hareketleri iç ve dış göğsü çalıştırır.Pressler arasında göğüslerin ısınması açısından da iyi hareketlerdir.

4. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    forumdan, araştırmalarımdan, hocalarımdan öğrendiğim kadarıyla;

ilk ay için 1 press 1 açma

3 aylık sporcular için 2 press 1 açma

6-12 aylık sporcular için 2 press 2 açma

12 aylık sporcular için 3 press 3 açma hareketi önerirler.

Siz kafadan 3 pressle girişmişsiniz :D 3 açma da zaten verim alacağınızı düşünmüyorum. Decline pressi 2 yıl yapmayanlar var.

Bir önerim olacak. Hem hocam yazmıştı hem de M F dergisinde okumuştum.

Press hareketlerinden önce 2 set dumbell flyes yapınız. Böylelikle göğüste tam ısınma ve açma olup bench pressteki gelişimi çok arttırırmış.

ihsanerol bunu beğendi.
  5. bodyfreak

bodyfreak Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Oncelikle cevaplariniz icin cok tsk ederim. Tek anlamadigim yer decline press 2 yil yapmayan var demis arkadas peki diyelim bench press ve incline press ve bunlarin arasina fly ve incline fly ekledim.alt gogusu calistirmayacak miyim?

6. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa

Öncelikle 2 yıl diye bir genelleme olamaz.Göğüsün gelişim sürecini tamamlanana kadar alt göğüs girilmesine pek de gerek yoktur.Daha zayıf olan ve gelişimi geriden gelen üst göğüslerdir.Öncelikle Bench press ve incline bench press çalışmanı tavsiye ederim.Üst göğsün gerideyse güç yerindeyken öncelikle ilk set incline press çalış.Zaten 2 press hareketi yeterli gelir.Yanına da fly hareketi eklersen iyi olur.

7. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Decline press çalışmak yerine triceps gününüze dips eklemenizi öneririm. Sonuçta vücut biraz yatınca alt göğüste çalışıyordur. Bilgim yanlış olabilir araştırın.

8. bodyfreak

bodyfreak Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Emregunes cevabin icin saol.Soylediklerin de mantikli geldi.Soyle bir program dusunuyorum.Cokta yeni baslayan sayilmayacagima gore;

Dumbell Fly 3x10
    Barbell veya Dumbell Bench Press 4x10
    Incline Dumbell Fly 3x10
    Incline Barbell veya Dumbell Bench Press 4x10

Hipertrofi Agirlikli Calisiyorum o yuzden tekrar sayilarini 8 ya da 10 arasinda tutuyorum.Sizce Fly hareketlerini de 4 set mi yapmaliyim yoksa 3 set yeterli mi arkadaslar ?

emregunes bunu beğendi.
  9. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Senin tercihine bağlı.Ama tamamını 4 set çalışabilirsin.

10. bodyfreak

bodyfreak Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Tmm o zmn 4 er setten yaparim

Sayfayı Paylaş