Flight Simulator

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve N-aim tarafından 2 Nisan 2007 başlatılmıştır.

1. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    Microsoft Flight simuatorü aldım arkadaştan.Türk uçaklarınıda yükledim :) Ama bir türlü Uçak kaldıramıyorum.Kaldırıyorumda kalkan uçak havada bin takla atıyor :D Anlayan arkadaşlar varsa bi el atsın :lol: Uçak nedir yenilirimi içilirmi yutulurmu :p

2. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Ohooo...Süper bir oyun...Hayırlısı olsun...

Ben bu oyunun (2004) manyağı oldum...

Hemen yardımcı olayım sana...

Öncelikle eğer ki joystick yoksa uçağı kesinlikle "numpad" ten kullan...bunun için "num lock"ışığı kapalı olmalı...düşün ki 8-4-6-2 uçak şeklinde olsun...numpad te 8 uçağın burnu , 2 kuyruğu , 4 sol kanadı , 6 ise sağ kanadı olsun...Uçağın burnunu kaldırmak istersen kuruğuna basman gerekir , yani 2'ye...Bunlar uçağın yön kontrolleriydi...Yerde sağ-sol yapmak için ise(havalandığın pistte değil , havaalanındaki diğer yollarda) yine numpad teki 0 (ins) ve enter tuşlarını kullanmak gerekecek...(oyunda bu olay taxiing olarak geçer)...

Uçağın gücü throttle denilen motor gücüdür...Bunu F1 - F2 - F3 ve F4 tuşlarıyla halledeceksin...F1'e bastığında 0 güç F4 e bastığında ise full güçle uçak hızlanacaktır...Küçük değişiklikler yapmak istersen de F2 le azaltma ve F3 le yükseltmeyi denersin...

Bunların dışında şayetki uçak boeing ya da learjet gibi ağır uçaklarsa , tabii ki uçağı kaldırmak ya da döndürmek zorlaşacaktır...Cessna gibi daha hafif uçaklarda ise numpad teki tuşlara kesinlikle tık-tık-tık şeklinde hafif hafif basman gerecektir...

Şimdilik bunlar yeterli...Daha öğrenmek istediklerin varsa burada konuşmaya devam ederiz...Bunların dışında "Fly introduction" ve "Learnin Center" a da bakmayı unutma...Orada bir sürü makale ve video var ;)

Sayfayı Paylaş