Flexor'un ev çalışmasında 3.ay ve sorularım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve codespr tarafından 18 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    Öncelikle herkese iyi günler dileyerek başlıyorum.Ben bundan önce yarım yamalak ağırlık çalışmalarında bulundm max 1 ay gidip bırakmıştım vs. ondan bi gelişme göremedim.Ama şmdi flexorun evde 2 dumbelle çalışma programını yapıyorum bu sene salona gitmeye vaktim olmadığından.Her bölgeyi gerektiği gibi çalışıyorum yüksek protein alıyorum.4 saatlik boşluğum var yemek yiyemediğim o zaman 1 ölçek protein tozu birde spordan sonra.(2 hafta önce toz aldım) iyi oranda karbonhidrat yatmadan önce süt tüketmekteyim.2. ay biticek ama yaklaşık 1 aydır iyi besleniyorum.

Vücudum çok hızlı gelişmeye müsait değil sanıyorum ki mide için px90 uyguluyorum 2 günde bir.

Fakat şimdi 3. ayda piramite geç demiş hocamız 12-10-8-6 şeklinde.Ağırlığı sabit mi tutucaz yani maximum 12 basabildiğimiz ağırlığı seçip sonra o ağırlkla setlere devam mı edicez? Sırt antremanında 3 barfiks hareketini 4xmax rowlingi 4x8 şeklnde yapmaktayım.

Kısaca beslenmeye giriş yapayım :

07:15:

Sabah 100 gr yulaf ezmesi 2 beyaz 1 tam yumurta ile tavada pizza tabanı gibi yapıp üstüne 50 gr kadar lor peyniri.yanında 2 bardak kadar taze sıkılmış elma suyu ( c vitaminine ihtiyaç duyuyoruz ) Multi vitamin almıyorum bu arada.(Dymatize elite kullanıyorum vitamin takviyesi bulunmamakta.)

11.00
    Öğle yemeği okulda karbon hidrat,protein bakımından genelde iyi yemekler çıkmakta fakat gayet yağlılar ama bunu yemek durumundayım.

1.30
    24 gr protein içeren ölçek süt ile içmekteyim.

3.30 1-2 avuç fındık

3.45 :
    100-150 gr tavuk göğsü + 1.30 tabak kadar pilav

5:00 Antreman (öncesi 1 adet muz olabiliyor)

7.00 Protein Shake su ile.

8.30 100 gr yulaf ezmesi yoğurtla birlikte yulafta da yoğurttada protein bulunmakta.yüksek karbonhidratı saymıyorum bile.

11.00 500 gr kadar light süt

Not:Bazen yulaf ezmesi yerine evdeki yemeği yiyebilmekteyim.sebze,bulgur,ıspanak vs.

1.86 boyunda 68-70 kilo arasındayım ocakta 18 olacağım.
    Yeterli carbo,protein,yağ aldığımı düşünmekteyim.

Fakat bu antreman programı ile uzun aylar vücut plato oluşturmayacak mı ? 2. ay bitiyor.3. aya piramite mi geçmeliyim ? Haziranın ortalarına kadar bu programı yapmayı düşünmekteyim.
    Beslenme ve antreman konuları hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

Herkese sağlıklı günler dilerim :)

Son düzenleme: 18 Ekim 2010
  2. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    Yardımlarınızı 4 gözle beklemekteyim 3. ay programına geçebilmek için.

alçalan piramidi 3. aya başlarken mi yoksa 4. aya başlarken mi uygulamam daha iyi olur ?

Ve öne eğilip arka omuz için olan laterali yedirerek yapamıyorum benim bi miktar duruş bozukluğum var omuzlarım öne yuvarlanmış halde ondan dolayı arka omuz için iyi hareketlere vs. ihtiyacım var.
    Arka omuz için dumbelldan farklı serbest vücut ağırlığı ile yapılabilen hareketler varmış sanırım.Eller yerden yukarıda şınav çekmek gibi ? Eksik bilgiliyim bu konularda dediğim gibi :)

Sayfayı Paylaş