Flexor göğüs antreman

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve FleXoR tarafından 12 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 84 üye.
  1. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Kuvet ve tendon antremanları hakkınızda bilginiz yok sanırım kuvet antremanında tam nizami aranmaz.

Örnek barbelcurll bile yaparken bel kırılarak yapılırki kola vereceğiniz yetenek eksik kalmasın diye kişi kuvet antremanında extrem kilo girip beli hiç bükmeden yapıyorsa bu ileride en ufak bir bükülmede sakatlık yaşayacağı anlamına gelir.

sizin hareket nizamisinden önce antreman tekniklerini okumanızı tavsiye ederim.

bu arada colemanın kuvet antremanında barı sadece oynattığını görünce yanlış diye onada bir mesaj atarsınız. :D

Son düzenleme: 5 Haziran 2009
  2. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    bencede, yabancı profesyonel vücutçuların antrenmanlarını izlemenizi öneririm. burada zaten kimse hareket doğru yapılıyo demiyo. kaldı ki bench press in nasıl doğru uygulanacağı konusunda en önce bilgi alınacak kişi flexor hocamızdır.

3. endomurat

endomurat Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim Uzmanı
    Yer:
    İstanbul

Kuvvet antremanları hakkında bilgim var merak etmeyiniz. 6 ayda 80kg yaptığım benchpressi 162kg'a çıkartarak ve sizin gibi değil nizami yaparak bu konuda bilgimin olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Fakat sanıyorum ki sizin bu konuda yeterli bilginiz yok. Hiçbir kuvvet antremanında benchpress yaparken göğüse havlu koyup barı göğüsten zıplatıp kaldırmak yoktur.

Sizin yaptığınız gibi yapmak cheatingtir ve zaten bu şekilde güç artışı elde edemezsiniz.

Coleman'ın aşağıdaki videosunda olduğu gibi kuvvet antremanında bench yaparken partial reps yapmaktadır ve sizin yaptığınızla uzaktan yakında alakası yoktur.

https://www.youtube.com/watch?v=Lb2WgvekTuw

Coleman'ın kuvvet antreamında barı sadece oynattığını gösteren videoyu da buraya link olarak koymanızı rica ediyorum. Böylece görmüş olalım biz de barı nasıl sadece oynatarak bench yapıyor.

Yok size yukarıda linkini verdiğim partial reps yapmasını barı oynatmak olarak görüyorsanız asıl sizin cidden antreman tekniklerinden haberiniz yok demektir.

Bu şekilde partial reps yapmak, bunlar antreman teknikleridir ve düşündüğünüzün aksine nizami yapılan hareketlerdir.

Siz hem bu şekilde partial reps yapmıyorsunuz ve üstelik hiçbir şekilde nizami yapmıyorsunuz hareketi.

Ben size gücünüz yok demedim ama bu gücünüzü arttıramazsınız bu şekilde bırakın 10 sene 20 sene dahi çalışsanız bu şekilde cheating yaparak hiçbir zaman daha yüksek kilolara çıkamazsınız.

Diğer profesyonel bodybuilderların antremanlarını izlememi söyleyen kişi ise lütfen bu kişilerin göğüslerine havlu koymuş ve barı göğüslerinden zıplattıkları antreman videolarını bizimle paylaşsınlar.

Yok böyle birşey barı göğüsten zıplatmak gibi bunun adı cheatingdir.

Yok paylaşamıyorlarsa eğer lütfen bu konuda yorum yapmasınlar.

Bakın ben Jay Cutler, Johnie Jackson, Kevin Levrone aşağıya
    nasıl benchpress yaptıklarının ve nasıl dediğim gibi yaptıklarının video linklerini aşağıya koyuyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=m49fzXgcqPw

Buyrun Johnie Jackson Benchpress tips

https://www.youtube.com/watch?v=0EBPR5yELpM

Kevin Levrone

https://www.youtube.com/watch?v=YkpsNJqkp6A

4. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Bu bölüme göz attımda video koyanların çoğu hatalı yapmış :)

size en basit bir hesaplama sunayım d.press hareketindede havlumu kullanılmıştır.

Kullanılan havlu orada örnek teşkil eder
    forumda düzgün bench nasıl yapılır ve nefes teknifi konusunu zaten ben yazmıştım.
    Herzaman hareketin 3 setini tam nizami son seti extrem ağırlıkla bozarak yaparım.

Yani diyosunki inciline d.press 124 kg giren bir kişi düz sehbada 130 kgyi nizami yapamaz :D

oysa ben d.press hareketini tek elde 62 kg tutabilen toplamda 124 kg yi 4 tekrar rahat yapan birini görsem. 150-160 bench pressi rahatlıkla yapar derim.

Madem bu konularda çok bilgilisiniz egzersizler bölümünde
    diğer bölümlerde görsel ve teks olarak katkılarda bulunun.

5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    verdiğim uyarı yerindedir. yönetimin işi uyarmaktır üyenin değil. yazıyı ne zaman yazdığınız önemli değil başka yerdeki uyarıyı buraya yazmanız ne demek ?

bu son uyarıdır tekrarında uzaklaştırılacaksınız
    ben öyle kaldırırım böyle kaldırırım diyeceğinize koyunda izleyelim.

Ayrıca niyetinizi herkes anladı tekrar cevap yazmıyorum .

diez bunu beğendi.
  6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    videoları uzun zaman sonra ben de tekrar izledim..ağır setlerde özellikle rekor denenen son setlerde nizamiyet arama mantığını ben çözemiyorum..

boyunu benim de kaldırdığım olur boyundan yardım almak değil boyundaki yükü almak ta demektir .. son setleri yorumlarken kişinin hedefini, önceki set ve tekrarlarını bilmek gerekir..bu özellikle uzun süredir yapanlarda tarz meselesidir..hernekadar temel standartta olsa süreç içinde ufak farklılıklar olur bu da sadece kişinin kendini tanıyabileceği gerçeği ile açıklanır..

yeri gelir 2 tekrar yaparsınız yarım yaparsınız.. yeri gelir tek yaparsınız tam yaparsınız..hatalı demek müneccim olmak demektir..tartışılacak bir konu yok..

cagrihalacoglu ve FleXoR bunu beğendi.
  7. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    flexor un antrenmanlarını yakından izleyen bir hoca olarak şunu söyleyebilirim. buraya eklediği video onun göğüs antrenmanının bitmiş hali. yani o artık göğüs antrenmanını bitirmiştir. neyin nizamını tartışıyoruz. çalıştığı kas yeterince çalışmıştır hemde doğru vücut pozisyonunda emin olun. bu sadece en yüksek ağırlıkla karşı koyarak kaslarına ne kadar hakim olabildiğinin bir göstergesidir. çünkü tek elde 62 kilo dambılı tutabilmek bile son derece önem teşkil eder.

bu videoyu anlamsız tartışmalara taşıyan kişi: flexor un egzersiz bilgisine güvenmiyorsan forumdaki açtığı başlıklara bakmanı öneririm. buna da inanmıyorsan federasyonumuzun eğitim komitesinde bulunan bir hocamızın ismini de flexor için referans olarak verebilirim. kendisi aynen şunu demişti: özgür hoca uluslararası standartlarda bir hocadır.

Ocensers, Rpac, bonatschi ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  8. endomurat

endomurat Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim Uzmanı
    Yer:
    İstanbul
    Flexor yazdığım yazıları belli nedenlerle sildiği için (editlemek yerine) sadece konu ile ilgili silinmemesi gereken kısımlarla tekrar cevap yazıyorum.

Bu arada Flexor'un özel mesaj kutusu dolduğu için kendisine mesaj atılamıyor. Bunu da ne yazık ki başka yerde söyleme şansım olmadı, özel mesaj kutunuzu boşaltırsanız konu ile ilgili olarak size göndereceğim bir özel mesajım var.

Söyleminiz üzerine diğer buraya videolarını ekleyen arkadaşların videolarına
    baktım.

Bora Güner benchpress hareketini doğru yapmış. Bar 20kg ise 160kg 10kg ise 150kg luk ağırlıkla yapmış ve doğru yapmış. Onun videosunu izleyerek örnek almanızı öneririm. Gerçi O'nun da barı biraz daha aşağıya indirmesi lazım ama bunun dışında benchpress hareketini nizami yapmış.

Kendisine tebrikler.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/b...eo-t12246.html

Başka da doğru düzgün benchpress görmedim.

Forumda nasıl düzgün bench yapılır diye yazmış olabilirsiniz ama bilirsiniz
    ki atalarımızın bir lafı vardır "hocanın dediğini yap yaptığını yapma diye"

130kg, 150kg benchpress extreme ağırlıklar değildir bu arada.

Bunun yanında incline pressde aynı ağırlıkla çalışıyoruz tek fark aramızda
    ben ağırlıkları kendim alıyorum başkası vermiyor. Mesele zaten sizinle benim
    aramda karşılaştırma yapmak değil ama.

Ben yaptığınız benchpress hareketinin sizin tarafından uygulanışının yanlış
    olduğunu söylüyorum ve hangi noktalarda yanlış olduğunu belirttim.

Karşı argüman olarak ortaya sürdüğünüz proların çalışmalarından da örnek
    videolar koydum ve eğer baktı iseniz hepsi benim dediğim şekilde yapıyorlar
    hareketi.

Neyse size çalışmalarınızda başarılar dilerim.

@diez 130-150kg rekor denemeleri değildir, normal çalışma rutinleridir.
    200kg ve üzeri rekor denemeleridir en azından profesyonel olduğunu iddia
    eden birileri için.

Verdiğim Bora Güner'in göğüs çalışması Flexor'un göğüs çalışmasından daha
    yüksek ağırlıkta olmasına rağmen nasıl doğru yapılacağının göstergesidir.

Ki rekor çalışmalarında dahi nizami yapma zorunluluğu vardır.

Rekor denemesi ise budur; (1050 lbs= 476kg)

https://www.youtube.com/watch?v=c7NRwF9KWIY

Bu arada partial reps de olsa şu arkadaş da seyredilmeli mutlaka 585 lbs 265kg x 23 tekrar.

https://www.youtube.com/watch?v=9fPaZLJcwQc

FalcoNx bunu beğendi.
  9. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    endomurat
    rekor denemesi tabiri kişinin kendi rekor denemesi için kullanılır..her antremandan sonra değil aralıklı olarak ve nadir yapılır..dünya rekoru tabiki değil bahsettiğimiz..

FleXoR bunu beğendi.
  10. endomurat

endomurat Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim Uzmanı
    Yer:
    İstanbul
    Bakınız benim Flexor ile bir derdim yok. Net üzerinden sadece bildiğim, görmediğim bilmediğim kişi ile kişisel bir sorunum da olmaz.

15 yıldır işi İşletim sistemleri ve Internet Teknolojileri üzerine olan birisi için net ethik kurallarını gayet iyi bilirim.

Mesele sizin aşırı savunmacı tavır takınmanız.

Ben çalışmanın yanlış olduğunu söyledim nedenlerini sıraladım.

Bana önce Flexor "sen bilmiyorsun git de antreman tekniklerini oku" ile başlayıp "Coleman'a da mesaj gönder" diyerek dalga geçti.

Coleman ve diğerlerinin çalışma videolarını gösterdim ve hepsi benim dediğim gibi yapıyordu bunun üzerine ise benim yazılarım taranarak bana uyarı verilebilecek yazı arandı ve uyarı verildi Flexor tarafından.

Şimdi de sizler artık yorgun olduğunu o sette filan söylüyorsunuz. Bu durumda ben de size neden yorgun olmadığı zaman yaptığı benchpress hareketini koymadı diye cevap verebilirim.

Kimseye saygısız bir yaklaşımım olmadı, hakaret etmedim birşey yapmadım.

Neden yanlış onu söyledim, örneklerini gösterdim ama karşılığında bilgisiz olmaktan tutun da, git proları seyret diyenlere kadar hem de yönetici tarafından dalga geçilmesine maruz kaldım.

Ama kimse de benim koyduğum proların videoları üzerine yorum yapmadı, ya da verdiğim örneklere cevap vermedi. Boş konuşmadım örnekleri ile verdim cevaplarımı ama aldığım cevapların hiçbirisinde ÖRNEK YOKTU.

Öncelikli olarak eleştiriye açık olmanız lazım ve olayın kişisel olmadığını görmeniz gerekiyor.

Yöneticilerden bir tanesinin yaptığı hareketi eleştirmek böylesine ters mi karşılanmalı? Hele de karşılaştırılabilecek bu kadar örnek vermiş iken ben.

Çıkar Flexor yorgundum, son setlerdi filan der eyvallah deriz, ama ortada gözgöre olan bir yanlışı profesyonel olarak bilinen birisinin yapıyor olmasını kendi rekor denemesidir, süper hocadır filan diye özellikle başkalarının savunmaya çalışması çok garip.

Ben Flexor'un hocalığı ile en ufak birşey söylemiş miyim? Bütün söylediğim hareketin yanlış yapıldığı ve neden yanlış olduğunu videolu örnekler ile gösterilmesi.

bedros, yabanci ve FalcoNx bunu beğendi.
  11. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    bu konu çok uzadı bence. flexor da ben bunu doğru yapıyorum demedi zaten. herkes antrenmanlarını kendi kişisel özelliklerine göre geliştirir. o da bu yanlış pozisyonda ağır kilo basarak kendini başka bir yönde geliştirmiştir. bu şekilde çalışmasının ona iyi gelen bir özelliği vardır mutlaka. flexor un her harekette şunu savunduğunu çok iyi bildiğimden söylüyorum: '' ''harekette kaldırılan ağırlıktan ziyade o hareketi doğru duruş pozisyonunda ve hakkını vererek yapmak daha önemlidir.''

bunu zaten biliyoruz o yüzden bunu uzatmak kendi kalitemizi düşürmekten başka bişey değildir.

diez ve FleXoR bunu beğendi.
  12. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    2 yıl önceki açılan başlığa konuşuyorsunuz buyrun son çalışmayı değerlendirin.
    ayrıca halen sizden video bekliyoruz

http://www.metacafe.com/watch/2930939/170_kg/

Rpac ve Wolf_Kanuni bunu beğendi.
  13. enwer-34

enwer-34 Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    havaalaninda isci
    Yer:
    İstanbul
    olay bu iste eski videoya göre baya bir farka var tebrikler

14. enwer-34

enwer-34 Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    havaalaninda isci
    Yer:
    İstanbul
    200 kilolarda da görmek üzere sirf sizi deil tüm arkadaslari

15. onurtos

onurtos Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ben şunu merak ediyorum örneğin youtube'da videoda 585 paundla 23 tekrar yapan adam niye hacim olarak o kadar büyük değil? strongman yapıyor bu adam mesela, niye kaldırdığı ağırlık nispetinde büyümüyor kasları?
    video bu: https://www.youtube.com/watch?v=9fPaZLJcwQc

16. endomurat

endomurat Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim Uzmanı
    Yer:
    İstanbul

edit: daha önce yazmıştınız

Gelelim çalışmaya; öncekine göre çok daha düzgün bir çalışma, olması gerektiği gibi, tebrikler.

Bu arada ufak bir hatırlatma olarak ağır kilolarda mutlaka spotter kullanın. Ne olur ne olmaz, çok babayiğitler spotter kullanmayarak 200+ ağırlıklarda düşürüp sakatlık yaşamıştır.

Bir de wide grip yapmayın ağırlık arttıkça gereksiz yere omuza yük bindirirsiniz ve omuzu sakatlama ihtimaliniz ortaya çıkar. Ağırlık arttıkça medium grip yukarısına çıkmayın.

Son düzenleyen: Moderatör: 9 Haziran 2009
  17. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    yukarıdaki üye uyarılara rağmen yönetimin tamamına 1 den fazla kişisel saldırıda bulunduğundan (son mesajı silindi) forumdan uzaklaştırılmıştır.

Son düzenleme: 9 Haziran 2009
    diez bunu beğendi.
  18. karuslu2

karuslu2 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bu dambılların teki 75 kg mı oluor şimdi

19. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Flexor hocanın kimseye birşey ispat etme çabası içinde olmadığına inanıyorum..Bu işe gönül vermiş hocalık yapan belli bir seviyeye ulaşmış bir insanın hareketi doğru yapıp yapmadığı tartışılmaz bile..Ben buna sadece çekememezlik derim..Bir insan bir şeyin yanlış olduğunu iddaa ediyorsa doğrusunu kendi yapsın video sunu koysun hep beraber seyredelim..Ama yok şu pro böyle yapıyor yok bu pro böyle doğru yapıyor demek hoş değil..Ama flexor hocayı pro larla karşılaştırmak bence flexor hoca için onur verici bir davranıştır..Arkadaş hocamızı eleştirdiğini sana dursun bence dahada yüceltmiştir..

FleXoR bunu beğendi.
  20. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Tebrikler flexor. Hem yardımsız hem de son derece kontrollü... Umarım bu spora gönül veren insanlar senin gibileri örnek alır. (Hem sporculuğunu hem de kişiliğini)

FleXoR bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş