Fiziksel engelliyim, kilo kaybı için fikirlerinize ihtiyacım var.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve styric tarafından 9 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. onurr_535

onurr_535 Üye

Beğenileri:
    434
    Ödül Puanları:
    73
    aslında sorun hareket yetersızlıgı cok fazla kotu beslendıgınnı sanmıyorum arkadasımızın ama..sonucta yaktıgı kalorı cok az. hareketsız olunca..havuz konusu cok ıyı bı fıkır.sanırım havuzda problem cıkmaz..ama bence cok guzel vucut yapıp bu foruma fotolarını koyabılırsın. cunku baya azımlı bı arkadasa benzıyorsun

Azi ve styric bunu beğendi.
  2. styric

styric Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yok hocam doymamak gibi bir durum yok, 5-6 saat yemek yemeden durabiliyorum. Hiç fark etmeden hemde. 1 tane yumurta biraz ceviz badem olsa. Günü bitiririm. Çok hoşuma gitti gerçekten. Bir sorum daha olacak sıkıyorum ama. Günlük su tüketimin nasıldı ? inşallah biraz spor biraz dikkat ile başara bilirim. Tekrardan teşekkürler.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:40 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:38 ----------

Evet 2009 da 5 aylık diyet maceram oldu. 25 kilo kadar kaybettim. Ama tekrar gitmek istemiyorum hem madnen hemde zaman olarak. Verdikleri listeler işkence resmen. Uygulamak çok zor gerçekten. Tamamen eli boş ev hanımlarının işi diyetisyen.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:44 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:40 ----------

Evet kesinlikle hareket yetersizliği. Hem fiziki durumum hemde iş sorumluluğum yüzünden yerimden sadece yemek, wc için kalkıyorum. Yılda bir tatil ile de havuz macerası olmuyor tabi. Ama havuzlar büyük tehlike kayıp düşme korkum var. Dedeman otelin engelliler için özel bir düzeni varmış sanırım. Araştırıp gideceğim. Kafaya koydum. İnşallah dostum. Aslında bundan 1 yıl önce çok iyi durumdaydım bunların hepsi 1 yıl içinde oldu. 60 küsür kiloda iken diyeti bıraktım o sıralar evde ağır sporda yapıyorum. İlk mesajımda ki programımı aynen uyguluyordum. Ama sonra iş hayatı girdi, ve beklenmedik bir anda babamı kaybettim. Halende toparlıyamadım. İster istemez çok yük biniyor şu güçsüz bacaklara. Stres problemler. Kendimi değil hayatı unuttum. Ama artık sıkıldım millete malzeme olmaktan. Kararlıyım ve bu kararlılığımı sizlere de gösterme şansım olur umarım. Tekrardan teşekkürler görüşleriniz için.

Azi ve onurr_535 bunu beğendi.
  3. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    styric

karatay gibi ketojenik bir beslenmede diyetisyene gerek kalmıyor zaten aclık nedir bilmiyorsunuz tatlı krizleriniz yok kan sekeriniz dalgalanmıyor

ve oldukca da saglıklı zaten belli zaman sonra karbonhidrat yemenin sizi nasıl aptallastırdıgını hissediyorsunuz

bazen kendime sasırıyorum 1 kere arayan bir numara ve hic dikkatimi vermesem bile aklımda kalmıs son zamanlarda bu cok deng geliyor

4. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Yok canım ne sıkması istediğiniz kadar sorun memnun olurum ;)

Karatay beslenmesi zaten (kitabını okumaya vaktiniz olursa göreceksiniz) diyetle pek alakası yok insanları sadece sağlıksız besinlerden uzaklaştırıp, sağlıklı beslenmelere sevketmek, metabolizmalarının kendi kendini tedavi etmesini izlemek ;)

Kilo vermek amaç değil sonuç sadece bu beslenme de :)
    Aynı şey diğer ketojenik beslenme türleri içinde geçerlidir!

Su tüketimim çok fazla değildi ama şahsi tercihden ötürü çok fazla su tüketebilen bir insan değilim, daha çok yeşilçay tercih ediyorum ;)
    En fazla şu büyük 1,5 luk bitiyordur su olarak, çay hariç ;)

Azi, onurr_535 ve styric bunu beğendi.
  5. styric

styric Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli, güzel bilgiler gerçekten. Tam anlamı ile uygulayamayacak olsam da faydasını göreceğime inanıyorum. Teşekkürler.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:55 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:51 ----------

Teşekkür ederim. Kitabını e-book olarak bulabileceğim bir ulaşım adresi var mı ? ya da net üzerinden temin edebileceğim kitap evi. Verdiğin doktor programında ki önerilerini dinledim. Diyet değil kesinlikle tamamen sağlıklı beslenme. Yeşil çayı pek sevmiyor olsam da günde 2 bardak içsem iyi olacak sanırım. Suyu da aklıma geldikçe ya da masama su şişesi koyup çöze bilirim. Teşekkür ederim. Tam kilomu ve ölçülerimi bilmiyorum ama öncesi sonrası görüntüler ile kıyaslarsak fark edileceğine inanıyorum. Bakalım neler olacak. ;)

onurr_535, Azi ve ZeusS_ bunu beğendi.
  6. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Hadi bakalım kolay gelsin ;)

Ben çok iyi sonuç alacağınıza eminim :)

Kitap her tarafda var artık ya, çok popüler bir kitap geçen x süper markette bile gördüm ulaşması çok kolay gayette ucuz...
    Fiyat yazmıycam reklam diye üzerime çullanırlar; maksat bilgi edinmekse verdiğim video gibi Canan hanımın video larını izlemeniz bile yeterli ;)

Ben sadece kitaplığın iyi bir köşesinde başucu yapılabilir amacıyla tavsiye ettim ;)

Saygılar Kolay gelsin :)

7. kerimagil

kerimagil Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    uzman hekim...
    ZeusS a teşekkürler videoyu eklediği için...

çok faydalandım...

Karatay Hoca biraz daha radikal şeyler söylüyor...

Azi ve ZeusS_ bunu beğendi.
  8. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    Azi, kerimagil ve styric bunu beğendi.
  9. styric

styric Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    İnşallah dostum. :) evet şimdi fark ettim. D&R müzik kitap evinde de var. Umarm reklam olarak algılanmaz. Bir ara uğrayıp alacağım. Fiyatı da oldukça uygun. Başka bir yerden e-book olarak da alabilirim. Fiyatlar fena değil. Tekrardan teşekkür ediyorum. Gelişmeleri aktarmaya çalışacağım. Görüşmek üzere iyi geceler.

Azi ve ZeusS_ bunu beğendi.
  10. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    @styric, senin için çok yararlı bir topic bu, gerçekten çok kıymetli ve çok güzel bilgiler verilmiş...

Aynılarını söylemek ne kadar etkili olabilir bilemiyorum ama şunu şiddetle öneririm: hemen git kitapçıya ve 'Karatay Diyeti' kitabını al. iyice oku, defalarca oku ve hayatını ona göre düzenle. içindekiler çok çok yararlı bilgiler. e-book olarak ben idefix adresinden aldım: 8.5 lira. bir paket sigara parası yahu.

Spor olarak zaten ne yapacağını iyi biliyorsun: yüzme. bol bol yüz, hem böylece kaslarını geliştirmiş olursun hem formunu yükseltirsin hem de çok güzel yağ yakarsın.

dediğin gibi, 'sütyen muhabbeti' istemiyorsan 1) güzel bir beslenme alışkanlığı ve 2) iyi bir yüzme sporu şart...

styric, ZeusS_ ve Azi bunu beğendi.
  11. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Kemiklerin durumunu göz önüne alırsak, her türlü ağırlık riskli.

Ama kas direncini arttırmak için yüzme dışında bir alternatifin daha var. O da direnç bantları.

Ağırlık yerçekiminin etkisi altında kontrolden çıkarsa ne yapacağı belli olmayan bir şey. Ama direnç bantları için böyle bir risk yok.

Ve en önemlisi de diyet. İşin spor tarafında, yağ yakmak için temel kural yoğunluktur. Kemiklerle ilgili rahatsızlığın senin yoğun antrenman yapmanı engelliyor. Bu da diyete herkesten daha disiplinli bir şekilde asılman gerektiğini gösteriyor.

Karatay diyeti senin için uygun. Zaten sert antrenmanlar yapmayacağın için karbonhidrat ihtiyacın tamamen ortadan kalkıyor. Uygulamayı sektirme sadece.

Kolay gelsin.

styric, sultanmehmed, onurr_535 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  12. styric

styric Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Fikir ve görüşleriniz için çok teşekkür ediyorum. Dediklerinizi harfiyen uygulamaya çalışacağım. Ayrıca kitabı temin ettim hatta iki kitabı varmış. Onuda aldım. Cenaze nedeni ile 4 gündür kendime pek vakit ayıramıyorum ama yediklerime dikkat ediyorum. Kitabı okuduk dan sonra iyice öğreneceğim işin püf noktalarını.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:10 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:07 ----------

Fizik tedavi için oldukça fazla kullandım bu direnç bantlarını. Evimde de mevcut. İlgili hareketleri inceleyip uygulamaya geçeceğim. Evet ağır antrenman yapamayacağım için sağlıklı bir beslenme şekli bana fazlası ile yetecektir. Fikir ve görüşleriniz için çok teşekkür ediyorum. Gelişmeleri zaman zaman aktaracağım. İyi akşamlar.

SCHWARZXXL ve Azi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş