Fiziksel engelliyim, kilo kaybı için fikirlerinize ihtiyacım var.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve styric tarafından 9 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. styric

styric Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar, artık durumdan çok rahatsız olmaya başladım. Çevremdekiler sağ olsun aşırı derecede soğuttular hayattan.

Yeni kararlar verdim. 2009 yılında 60 kilo civarlarında idim ama fiziksel engelim yüzümden hızla kilo aldım ve iş hayatı yüzünden hiç bir şekilde veremedim tersine hep aldım.

Boy: 1.60

Kilo: 80

Düzenli olarak uygulayacağım program şu şekilde.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-sadece-2-adet-dumbell-t8554.html

https://www.youtube.com/watch?v=pNqrkGnkUWc&feature=player_embedded

Birde bu. Fiziksel engelim olduğu için spor salonları kabul etmiyor.

Tavsiyeleriniz şu şekilde olursa çok sevinirim. Ayakta birşeyler yapa bilirim ama koşma zıplama gibi şeyler yapamam. Bu çerçevede gerçekten yardım ederseniz çok sevinirim.

Evde mezura bulamadığım için ölçemedim ölçünce tekrardan bildiririm.

2. onurr_535

onurr_535 Üye

Beğenileri:
    434
    Ödül Puanları:
    73
    bence engelı olmak vucut yapmaya engeldegıl

Ekli Dosyalar:

3. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ağırlık çalışması yapabiliyor musun?Eğer yapabiliyorsan protein ağırlıklı bir diyetle birlikte yağ yakımı sağlayabilirsin...

styric, hammercurl ve onurr_535 bunu beğendi.
  4. onurr_535

onurr_535 Üye

Beğenileri:
    434
    Ödül Puanları:
    73
    bi muddet evde dumballarla evde calısabılırsın gosterdıgın program baslangıc ıcın ıyı gıbı gozukuyor set sayılarını bıraz yuksek tutup calısırsan daha ıyı olur.ama salon ısıne gelınce bence kararl olursan salondada yaparsın..hocalarla konusmanı tavsıye ederım

styric ve Azi bunu beğendi.
  5. deist190

deist190 Yeni Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Havalimanı
    Yer:
    Ankara
    Gövdeye baktığımda 160cm olduğunu sanmıyorum; daha fazla gibime geldi 1.70 filan gibi...

styric bunu beğendi.
  6. styric

styric Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Görüşler için teşekkür ederim. Engelli olmak tabi ki spor için engel değildir lakin kemik hastası olduğum için belden aşağı. Ağır spor sorun teşkil ediyor. Ama oturduğum yerde ayakta istediğim gibi ağırlık çalışabiliyorum ve hareketler yapabiliyorum.

Beslenme gerçekten problem aslında öğlenleri güzel yemekler çıkıyor her öğünde çorba salata ve et oluyor. Ben uzun zamandır sadece çorba içiyorum. Ara öğünlere bir şeyler sıkıştırmam gerekiyor sanırım.

Salon içinse tekrardan gidip görüşmeyi deneyeceğim. Havalar biraz düzelsin ilk işim düzenli olarak havuza gitmek olacak.

Bir iki hafta yazmış olduğum şekli uygulamayı düşünüyorum. Zamanım bol alışta alıştıra yapmayı planlıyorum. Tekrardan herkese teşekkürler.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:45 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:42 ----------

Keşke öyle olsaydı, OI hastasıyım ( osteogenesis imperfecta ) kollar ve gövde normal değerlere sahip ama bacaklarım 5-10 cm kadar normalden kısa. Boyumdan bir şikayetim yok. Öyle abartı bir vücutta istemiyorum. Yeter ki şu yağlardan kurtulayım. Milletin sütyen muhabbetine malzeme olmayayım yeter.

onurr_535 ve Azi bunu beğendi.
  7. SouL61

SouL61 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TİCARET
    Yer:
    TRABZON
    tavsiyem kendine güvenmeniz ve aşırı zorlamamanız , acele etmemeniz..

styric bunu beğendi.
  8. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Onur arkadaşımız engelli bir müsabık sporcumuzu örnek göstermiş çok güzel örnek ;)

Şu engelli lafını da hiç sevmiyorum açıkçası, neye engelli? Hepimiz engelli adayıyız...

Hocam size tek tavsiyem şudur; bunu daha önce başka yerlerde de yazdım çok tartışma yapıldı, vay efendim oturduğun yerden kilo verilir mi hiç, kardio suz asla olmaz filan...vb.
    Büyük ihtimal aynı arkadaşlar burada da gelip beni eleştireceklerdir...

Hocam"Karatay Beslenmesi" ni şiddetle tavsiye ederim size, çünkü bir diyet değildir sağlıklı beslenme modülüdür, metabolizmayı tedavi ettiği için vücut yağlarını atıp kendi kendini şekle sokuyor...
    Hemde sıfır hareketli olsanız bile bunu yapabiliyor bu beslenmeye geçtiğiniz zaman ;)

Ben denedim sonuç aldım; ağır bir kardio antremanı + başkaca bir diyet yaptığım ay belden 1 cm inceldim; fakar sıfır kardio + karatay beslenmesi yaptığım ay 3cm inceldim ;)

Bu beslenme özellikle bütün gününü evde geçirmek zorunda olan validelerimiz yada sizin gibi spor yapma imkanı sınırlı olan insanlar için birebirdir...

Buradan bu beslenmenin genel hatlarını dinleyebilirsiniz, ayrıntı isterseniz yine onu da yazarım

[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=QX1ApB5Sl_g[/YOUTUBE]

Saygılar Kolay gelsin :)

onurr_535, styric, kerimagil ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  9. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bu programdaki sarışın doktorun adı nedir,şahsen kendisini çok beğeniyorum...

onurr_535, styric, kerimagil ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  10. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Ahahaha tam bir Azi usulü konuya giriş olmuş :)

Zahide Yetiş ;)

sultanmehmed, styric ve Azi bunu beğendi.
  11. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    yürüyebılıyormusunuz normal veya hafıf tempolu bir şekilde?

styric bunu beğendi.
  12. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    zeuss arkadasımızın dedigi beslenme seklini tamamen ögrenmeni ve uygulamanı öneririrm spor yapmak zorunda da degilsin

felc hastalarında ketojenik diyet uyguluyolar ki yerinden kalkamayacak durumdalar yag kaybı ve kaslanma oluyor

karatay diyeti Turkiye sartlarına göre en uygun diyet

yaglanmada tek suclu karbonhidratlar eger kisi kilo almaya musait ise insulin problemi vardır bunuda cözmenin en iyi yolu karbonhidratların özellikle icinde şeker bulunduran tahıl ve meyvelerden olabildigince uzak durmak

zaten bunu yaptıktan sonra ne kadar yesenizde kilo alamıyorsunuz

onurr_535, styric, Azi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. styric

styric Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Sabırlı bir insanımdır. 20 yıllık çaba sonunda terkerlekli sandelyeden kurtulup ayağa kalktım. Bunuda başarırım umarım. Teşekkürler.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:31 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:29 ----------

Haklısınız ama ben oradaki engelli kelimesini kısıtlı olarak kullanmak istemiştim. :)

Gerçekten merak ettim, tavsiyeniz için teşekkür ederim. Konu hakkında biraz daha ayrıntılı bilgi vere bilirseniz çok sevinirim. Siz tam olarak neler yaptınız süreç nedir vb. Tekrardan çok teşekkür ederim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:31 ----------

Evet yürüye biliyorum. Ama dayanıklılık sürem oldukca az. 10-15 dakika arasında 1 km yürüye biliyorum. Yürürkende şu bastondan yardım alıyorum. Her km'de 10 dakika dinlenip tekrar edebiliyorum.

http://www.bastonmarket.com/pictures/kobra08.jpg

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:36 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:34 ----------

Aslında kilo yapıcı neredeyse hiç birşey yok hayatımda. Sağlıklı bir şekilde beslenmediğim doğru ama çok yiyen biriside değilim. 2 yıl kadar önce doktor yardımı ile 25 kilo kadar verdim. Ama sonra saldım yine aldım. Bu karatay diyeti aklıma yattı gerçekten araştırıp inceleyip işin püf noktasını öğrenmeye çalışacağım. Teşekkürler.

Azi bunu beğendi.
  14. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Tabi ki ayrıntı vereyim, genel hatlar şu:

Hızlı Kh lar tamamı ter edilecek (beyaz ekmek, her türlü unlu mamül, her türlü şekerli mamül, meyveler)

Yavaş Kh lar aşırıya kaçmamak kaydıyla sınırsız (domates-biber her türlü salata yeşili, her türlü sebze yemeği, fındık-fıstık-ceviz-badem)

Sağlıklı Yağlar sınırsız (tereyağı-iç yağı, zeytin yağı, balık yağı)

Sağlıklı Protein sınırsız (hertürlü kırmızı et, beyaz et ve balıklar)

Bu beslenmenin genel kuralı rafine ürünleri ve hızlı Kh ları terketmek, sağlıklı yağ-kh-proteinleri sınırsız yemek ;)
    Kalori hesabı yok!!!

Sadece yasak olan besinlerden kaçınma, yasak olmayanlardan sınırsız yeme var ;)

Yeterli gelmedi ise benim kilo verdiğim ayda kullandığım öğünleri örnek olarak yazarım :)

Azi, onurr_535 ve styric bunu beğendi.
  15. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    styric, rahatsızlığının tam olarak nelere engel olduğu hakkında biraz detay verebilir misin? Ona göre tavsiyelerde bulunalım. Çömelip kalkabiliyor musun, eğilmede problemin var mı? Eklemlerinle ilgili genel problemler var mı? Biraz ayrıntı gerek.

sultanmehmed, styric ve Azi bunu beğendi.
  16. styric

styric Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Bu karatay diyeti hakkında araştırma yaptımda. Kahvaltıya gerçekten çok önem veriyor. Ve kahvaltı benim hayatım da ayda belki 3 kere oluyordur. Sabah 7:30 da kalkıyorum hazırlanma falan derken anca oluyor. Poaca simit gibi huylarım yoktur. Çayda ve türevlerinde şekeri bırakalı 3 yıl oluyor. Sabahları çoğunlukla bir bardak süt. Yarım saat bir saat sonrada şekersiz çay ve grisini ya da yağsız gevrek oluyor. Çalıştığım yerde yemekler gerçekten çok zengin. Çorbasız, etsiz, salatasız yoğurtsuz menü olmaz. Ben haftalardır sadece bir kase çorba canım isterse yoğurt ilave ediyorum. Akşama kadar hep çay, kahve, soda, suyuda belki 2 bardak içiyorumdur :( Öğünlerinizi planlarınızı aktara bilirseniz gerçekten çok sevinirim. Teşekkür ediyorum.

Azi ve ZeusS_ bunu beğendi.
  17. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Tabi ki vereyim ;) Kullandığım ve verim aldığım beslenme şudur;

Sabah: Pancake (3 yumurta, laktozsuz süt, kepek unu ve lor ile yapılan) yada tereyağında tam yağlıbeyazpeynir yumurta. Ekmek yok!

Öğlen: Et yemeği-ton balıklı bol salata; bulgur-tavuk, sade et döner-tavuk döner, köfte vb. Ekmek yok!

Akşam: Sebze yemeği- bol salata; kabak,ıspanak,aklınıza gelen mevsim sebzeleri.
    Sadece bu öğünde 1-2 dilim kepek ekmeği kullanıyorum o da zorunluluktan bazı sebze yemeklerini hiç ekmeksiz yemekte güçlük çektiğim için...

Öğün aralarında fındık-fıstık-ceviz yada canım isterse mercimek çorbası ;)
    Kullanılan içecekler: ayran, yeşilçay ;)

Azi ve styric bunu beğendi.
  18. styric

styric Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Tabi ki dostum, Rahatsızlığım halk arasın da cam kemik denilen kemik rahatsızlığı ama bu hastalıkda en şanslı olanlardanım. Belimden aşağısındaki kısımlarda mevcut. 50-60 civarı kırık gördüm. Ve şu an belimden aşağısının tamamı neredeyse. Sadece sağ kalcam femur kemiğinde yok. Onun haricinde ki bütün uzunlarımda kemiğin içine yerleştirilmiş platinler mevcut. Yani yürürken yükümü kemik değil platin çekiyor. Koşmak, atlamak, zıplamak. Bacaklarımı kullanmam pek uygun değil malasef. Çömelme gibi hareketler yapa biliyorum. bunların dışında istediğim gibi zorlaya bilirim. Yüzme konusunda çok iyimdir.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:18 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:09 ----------

Çok teşekkür ediyorum, bu liste ile ne kadar süreçte kaç kilo verdin acaba ? Liste aslında çok basit ve kolay. Sabah dışında. Her sabah 2 tane haşlanmış yumurta yesem yanında sadece sadece, ceviz,badem,fındık tercih etsem acaba uygun olur mu ? peynire zeytine inanın vakit yok.

Azi bunu beğendi.
  19. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Tabi ki uygun olur aynı şey dediğim gibi bu beslenme de sadece yasak olan besinlerden kaçınma yasak olmayanlardan sınırsız yeme var! Doymuyorsan 3 yumurta haşla, olmadı 4 tane sınır yok serbest olan besinlerde, bu beslenme de kalori hesabı yok ;)

Bu beslenme ile 1 ayda belden 3cm inceldim ve yağ yakımında ilk ayım değildi yani su atma filan değil, harbi harbi yağdan yaktım, ayna da da ne olduğunu gayet net görebiliyorum ;)

Kolay gelsin :)

onurr_535, Azi ve styric bunu beğendi.
  20. LifeSteaLeR

LifeSteaLeR Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum geçmiş olsun,diyetisyene gittin mi hiç?

Azi ve styric bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş