Fiziksel engelli birinin yağ yakma imkanı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Gokhan2285 tarafından 12 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Gokhan2285

Gokhan2285 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle Selamün Aleyküm

Yaklaşık 6 yıldır sol bacağımı kullanamıyorum ve baston desteği ile yürüyorum, yürüyordum fakat sol bacağımın kısalığı giderilince artık 2 bacağımla da yere basabiliyorum fakat ..

6 yıldır kullanmadığım bir bacaktan nasıl tam bir performans alabilirim ki?

- Ergenlik döneminde olduğum için sürekli gelişiyorum ve fiziksel olarak genişliyorum.. Yağ oranım gittikçe artmaya başladı 6 yıldır bastonlarla merdiven çıkıyorum, koşuyorum her işi mi bastonlarla gördüğüm için kollarım omuzlarım ve sırtım biraz kaslı şekilde ama üstünde yağ tabakası var ..

İNTERVAL kardiyo antrenmanı diye bir şey gördüm internette ..

Koşu bandı, bisiklet, yürüyüş veya dağa tırmanma gibi şeyler öneriliyor

BEN ŞİMDİ KOŞU BANDINA BİLİYORUM FAKAT HIZLI KOŞAMIYORUM ÇÜNKÜ SOL BACAĞIM İPTAL DURUMDA KASLARI ÇOK GÜÇSÜZ DOKTORUMA SORDUĞUMDA KASLARINI BÖYLE GÜÇLENDİREBİLİRSİN ARTIK BİR ENGEL YOK YÜRÜYEBİLİRSİN GÖKHAN DEDİ ...

- BU SPORDA KOŞU HIZINI 10'DAN HESAPLARSAK 10 ÜZERİNDEN 7 HIZINDA GİDİN DİYOR FAKAT BEN EN FAZLA 4 İLE GİDEBİLİYORUM.. BEN BU DURUMDAYKEN YAĞ YAKABİLİR MİYİM?

VEYA

ÖNEREBİLCEĞİNİZ BİR ŞEY VAR MI?

2. boks

boks Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Yağ yakmak için sabahın erken bol oksijenli saatleri birebirdir. Bu saatlerde yapılan YÜRÜYÜŞ(uzmanlar koşuyu önermiyor) yağ yakımına yardımcı olacaktır.

3. Verminaard

Verminaard Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Yağ yakımına başlamadan önce bacağın tam kapasiteye getirilmesi daha önemli. Fizik tedavi gördün mü veya görecek misin ? Nasıl bir öneride bulundu doktorlar ?

Bir de bacağındaki rahatsızlık nedir tam olarak ? Atıyorum Guillain-barré gibi bir kas hastalığı mı yoksa patolojik femur vs. kırığı gibi bir şey mi ?

4. Gokhan2285

Gokhan2285 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Şöyle anlatayım..

Ben küçükken yanı [ 0-10 yaşları arasında ] bastonsuz yürüyordum fakat yanlış ameliyat sonucu bacağım 20 cm birden kısaldı ..

- 6-7 yıl sol bacağımı kullanamadım hiç kullanmadım

Doktor '' senin anlayacağın şekilde hamlamış bacağındaki kaslar çalıştır sol bacağını kullan '' dedi :)

5. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Şu anda boy kilo yaş sor geçmisi rahatsızlığının tam adı şu anda tedavin sonuçlandımı gibi soruların cevaplarını yazarsan elimden gelen her şekilde sana yardımcı olurum diyet listesi spor idmanı vs gibi her konuda destek olurum şimdiden başarılar ve geçmiş olsun.

6. Gokhan2285

Gokhan2285 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul

Boy: 1.64,
    kilo: 70

Rahatsızlığımın tam adı Miyastenia Gravis [ Kas zayıflığı ]

Sol bacağımda Miyastenia Gravis rahatsızlığı var o yüzden bastonlarla yürüyorum

Tedavim sonuçlandı..

- Doktora göre onlar her şeyi yaptı bundan sonra herşey bende bitiyor

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:18 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:40 ----------

Google'ye yazıyorum

Engelli birinin yağ yakması diye en üstte bu konu çıkıyor o kadar çaresizim ..

7. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Öncelikle çok yağlı bir bünyen olmadığı kannatindeyim düzgün bir beslenme programı senin işini görecektir.

Ancak idman konusunda öncelikle bir fizik tedaviye gitmelisin fizik tedevin tamamlanmış bile olsa fizik tedavi uzmanları ile konuşmanı tavsiye ederim.

Bacağın konusunda yanlış yönlendirmek istemiyorum seni.

Yaşında küçük zaten o kadar ek besin almana gerek yok .

Öncelikle sana bir beslenme programı yazalım ancak amacın sadece yağ yakmak mı yoksa aynı zamanda kas yapmakta istiyormusun?

8. Gokhan2285

Gokhan2285 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Koskoca Google'de bile '' Engelliler için Cardio hareketleri '' yazdığımda en üstte bu benim paylaştığım konu var

- Eğer gerçekten bir bilen bir anlayan varsa yardımcı olsun benim gibi yüzlerce engelli arkadaş var ve bunlar engellerini ortadan kaldırmak için çabalıyor bu yolda yardımcı olan her kişiye teşekkür ederiz.

Sayfayı Paylaş