Fizik Tedavi Amaçlı Yapılan Egzersizler Nasıl Uygulanmalı ? (Set /Tekrar/Gün)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve WhoSGoingTOSaveWORLD tarafından 26 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. WhoSGoingTOSaveWORLD

WhoSGoingTOSaveWORLD Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Benim belli bir bölgedeki kaslarımda zayıflık var fonksiyonlarını tam olarak yerine getiremiyorlar fizik tedavi egzersiz verdi nasıl uygulamam gerektiğini açıklamadı ne kadar yapabiliyorsan yap tarzı bişeyler söyledi.Kasların daha da kötüye gitmesini önleyerek en kısa sürede nasıl bir çalışma sistemiyle toparlayabilirim haftada kaç defa,kaç tekrar ve nasıl bir ağırlık kullanmalıyım ? Teşekkürler...

2. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Öyle bir tedavi süreci yürüten bir yerden hayır beklememek lazım , başka bir yere görünmeni öneririm..

3. WhoSGoingTOSaveWORLD

WhoSGoingTOSaveWORLD Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Tedavi sürecinden kastınız ne kadar tekrar o kadar fayda yaklaşımı mı ? Benim kürek kemiklerini tutan kaslar tam olarak kürek kemiğini tutmuyor, omuzum sağa sola öne arkaya oynuyor.Hipertrofi için yapılan çalışmalardan çok fazla tekrar az ağırlık verimli olurmuş bu tür sorunlarda ama ne kadar tekrar günde kaç kere fikriniz var mı ?

4. ogcwallhack

ogcwallhack Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Bilişim Teknoloji Uzmanı
    Bu Hareketleri Uygulayabilirsin Fakat Önce Hafif Ağırlıklarla Başla Ve Protein Tozu Kullanmanı Öneririm.

[​IMG] [​IMG]

5. WhoSGoingTOSaveWORLD

WhoSGoingTOSaveWORLD Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Teşekkürler.Rowing ve Pressler hariç broşürde diğer hareketler vardı zaten fakat bana söylediği doktorun ; her gün vakit buldukça yap ne kadar tekrar o kadar fayda.Sordum ben de bin tekrar yapayım diye yapabiliyosan yap dedi.Kafam karıştı açıkçası nasıl çalışmalıyım ? Bir de verimli Levator Scapula egzersizi biliyor musunuz ?

6. ogcwallhack

ogcwallhack Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Bilişim Teknoloji Uzmanı
    Eğer Elinde Dumbell Seti Veya Ayarlanabilir Dambıl Varsa Set Yapmanı Öneririm.
    Örnek : 15 - 12 - 8 8 - 12 - 15 Şekliden Her Tekrarda Ağırlığı Biraz Daha Arttır. 15 Tekrarda 1.KG - 12 Tekrar 1.5KG - 8 Tekrar 2KG Sonrada Tam Tersi Şeklinde 8 Tekrar 2KG - 12 Tekrar 1.5 KG - 15 KG 1KG Şeklinde Set Yapmanı Öneririm. Verdiğim Ağırlık Değerleri Örnektir. Levator Scapulada Boyun İle Alakalı Sanırım Onun İçinde Aşağıdaki Resimdeki Hareketi Yapabilirsin.

WhoSGoingTOSaveWORLD bunu beğendi.
  7. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Bir fikrim yok bence bunu kesin olarak onlar söylemeliydi , eğer verdikleri tedavi sizi tatmin etmediyse başka bir yere görünün. Tıbbi konulara müdahale forumlarda olmamalı..

8. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bir hastanenin ilgili bölümüne başvurunuz

Sayfayı Paylaş