fizik olarak bazı problemlerim var.. Yardım

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve faer.ata tarafından 11 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. faer.ata

faer.ata Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar. Direkt konuya giriyorum, benim için önemli.97 doğumluyum. 14 yaşıma kadar(8. Sınıf sonu) gayet fit bir vücudum vardı. Yağ oranım normal idi, omuzlarım düzgün gözükürdü vesayre(ÖZGÜVEN TAVAN)... 8. Sınıftan sonra birtakım olaylar cereyan etti. Bazı kötü olaylar yaşadım, psikolojik olarak yıprandım biraz. Çevrem değişti, alışamadım kendime kapandım. Bilgisayar dalında bazı projeler için abartılı Bilgisayar kullanımına başladım. Bu olaylar bir yılı aşkın bir süre devam etti. Şimdi lise 2 yim. Durumum söyle: 65 kilodan 76 ya çıktım, Yağ oranım feci halde arttı(özellikle karın ve yan karın bölgeleri), tembelliğe başladım çok monoton ve hareketsiz bir hayatım oldu, spor yapmadım hiç, haliyle eğik bir duruşa sahip oldum azıcık kambur çıktı omuzlarım düştü, ellerimde titremeler başladı(karşılaştığım bir fitness hocası durumu farkedip kollarimdaki güç kaybından olduğunu söyledi) vb. Ve ki tahmin edersiniz ki Bu durumlar özgüvenimde feci bir kayıp yaşattı. Çok depresif bir hayatım var ve kendimle barışık değilim. Tavsiye verebilecek kişiler ne olur bana tavsiyede bulunsun... Saygılar (kilom:76 boyum:176 yaş:16)

2. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    Öncelikle boy ve kilona bakılırsa aşırı kilolu değilsin.Bir spor salonuna yazılıp dengeli bir diyetle zayıflamaya basla hem özgüven hem sağlık için.

Çevre değişikliği kötüdür ama en azından okula gidiyorsun okuldan dost edinmeye çalış spor salonuna yazılırsan ordan arkadaşlar edin mümkünse bir sevgili yap.

Unutma ki dertler s.k gibidir herkes en büyük kendinin ki sanar ama öyle değildir :)

seak52 ve gordonfreeman bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş