Fitness'e başlıyorum, tavsiyeleriniz?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Chryin tarafından 9 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Chryin

Chryin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar.

Bundan yaklaşık 7 - 8 ay kadar önce 1 aylıgına fitness e gittim aslında devam edicektim. 1 ay boyunca yediklerime herşeye dikkat ettim.
    Sabah koşularına çıktım, devamlı kardio programlarını uyguladım.

Amacım kilo vermekti, fakat 1 ay boyunca ne bir gram verdim ne bir gram aldım. Moralim bozuldu, o an bıraktım belkide hata yaptım.

Fakat tekrar başlamak istiyorum yaza şurada 5 - 6 ay kaldı bu zaman süresinde kilo vermek istiyorum tek istegim bu.

178 boy ve 91 kilodayım. Amacım 80 KG altında düşmek..
    Sizce 5 - 6 gibi bir sürede 10 KG verebilir miyim hatta daha fazlasını?

Çok azimliyimdir. Haftada 4 gün salona gidecegim. Gidecegim saatler çok uygun.
    T-shirt giyemez oldum. Göbegim, gögüslerim çıkmaya başladı. Afedersiniz popom iyice büyüdü. Sanıyorum ki bende çok yag var bunları eritmem lazım..

Bana öncelikle ne önerirsiniz, tavsiyeleriniz nedir?
    Yardım ederseniz çok sevinirim..

2. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle şunu belirtmeliyim ki 5-6 ayda çok ama çok büyük kilolar verebilirsiniz. Kilo vermedeki önemli nokta, verdiğimiz kilonun ne kadarının yağdan ne kadarının kastan olduğudur. Kaybedilecek kilonun çoğunun yağdann olması bizim elimizde. Bunu sağlayabilmek için beslenme düzeni, dinlenme düzeni, idman düzeni ve tipi, kardiovasküler çalışma tipleri gibi bilgileri forumda cardio, beslenme, yağ yakımı vs gibi kelimelerle yapacağınız aramalarla ve bazı başlıkların toplandığı ana gruplara bakarak öğrenebilirsiniz.

aneximandros bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş