Fitnessa Yeni Başlayan Biri Olarak Tavsiye İstiyorum

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve lavender tarafından 13 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Sadıkinan

Sadıkinan Özel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yağ kaybetme

Arkadaslar mesajı yazan sadik inan dır. İnternational body building kısmında Fotolarını görebilirsiniz.

aslında evet bilimsel olarak lokal yağ yakmak mümkün değil.vücut nereden ne kadar yağ yakacağına kendi karar verir.mesela dikkat edin diet yapanların ilk suratları çöker.peki biz surat mı çalışıyoruz yoksa kafamızdamı çok yağ var.Hayır.her ikiside değil ama bölgesel yapılan çalışmalar o bölgede lif leri güçlendiridiği için o bölge daha hızlı eriyebilir mesela karın ve alt sırt gibi
    yani kaslar sıkılaşıp güçlendikçe yağ oranı o nispette azalır.vücut kilo alırkende vücut nasıl yağ depolayacağına kendi karar verir.Bu olay birazda genetik kimi insan belinden yağlanır kimi kalcasından.Ama mide çalışmak yağ kaybetmeye yüzde 35 ile 40 yardımcı olur ve mükemmel mide kaslarına sahip olunur ben Ahmetünlü hocanın 45 dakika sıkıştırma yaptığını biliyorum hala yapar ve hep iyi midesi vardır bulkken bile

Son düzenleyen: Moderatör: 14 Ağustos 2007
  2. Ayta

Ayta Özel Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Danimarka - CPH
    Veyron yazi icin "ince bacak isteyenler kulubünden" tesekkür ederiz :) Sadece birazcik yorumum var yaziya: Kremlerin bilimsel olarak ispati yok - okuduklarima göre (kaynak veririm, ama Danimarkaca). Bu yüzdende, bence bosuna paranizi öyle seylere harcamayin. Ama yazida olan egsersizlerin faydasi olacagina cok inaniyorum, tabi düzenli uygulanirsa.

Cözüm sadece: spor ve saglikli yemek thums: (Soguk su da belki i$e yarar, deneyen varsa lütfen öne ciksin :))

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    sas..
    bu cümleye katılıyorum..bilimsel olarak ispatlanmış bir konu..

fakat buna katılmıyorum..

4. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Ben ilk olarak 1 aylık bir kişiye yada spora yeni başlamış birine hemen diyet verilmesine karşıyım zaten etkilide olmayacağı gibi götürüsüde çoktur.

İnsan yapısını anlataya gerek yok kısacası insan herşeye alışır ayakta durmaya yürümeye vs vs buda insana farklı iki bölümü aynı anda yaptıramayacağınızı gösterir. yani yeni başlayan bayan öğrencime asla ilk 2 ay diyet vermem çünkü önce vucut bir sporu tanımalı spora alışmalı ve kabullenmeli daha sonrada direnci artmış bir vucuda yapacağım kesintileri hoş karşılayacağına ve uyacağına eminim

ikinci olarak ayta demiş yatmadan önce mekik yap aslında saati olmadığı gibi bu egzersiz kişinin kilo vermesini sağlamaz fakat ölçülerinin düşmesini sağlar

özellikle bayanlar ilk 2 ay önce sıkılaşır yada ölçüleri düser fakat kilo veremezler. ancak çevredeki herkes baya kilo vermişsin incelmişsin der kişi eski elbiseleriylede haşır neşir olur..

2 aydan sonra ölçü kaybı durur bu seferde kilo vermeye başlarsınız işte burada hoca iyi bir beslenme tekniğinide ilave eder ve proğramınızıda değiştirirse verilen kilo oranı artar..

eğer vucut sıkılaşmadan kilo verseydi uçan balonların sönmüş haline benzerdi.

silviya bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş