Fitness'a baslamak istiyorum yardim (Ssli)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Mrbeginner97 tarafından 29 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Mrbeginner97

Mrbeginner97 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba 1.70 boy 62 kiloyum Omuzlari genisletmek,Kollari buyutmek ve Birazda karin kasi yapmak istiyorum Sizce nasil bir yol izlemeliyim Bilgim olmadigi icin gitmiyorum fitness a eger yardimci olursaniz basliycam[​IMG][​IMG][​IMG]

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Mrbeginner97

Mrbeginner97 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yokmu yardim edecek

3. BeastBuff

BeastBuff Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Büyük ihtimalle zor kilo alan bir vücut yapın var. Zor bundan emin olmak bu şekilde ama yinede gördüğümü söyleyeyim. Öncelikle beslenmene dikkat etmen gerekiyor yani normal bir insandan çok daha fazla Yemen gerekebilir kilo almak için. Bir diyetisyene gidebilir veya basit bir şekilde internetten senin kilonda olan bir insanın ne kadar kalori alması gerektiğine bakabilirsin. Bir hafta kadar dener bakarsın eğer sıkıntı olurda kilo alamazsan kalorini arttırıp tekrar denersin.

Bunun yanı sıra spora yazılman gerekiyor. Kardiyoya fazla yüklenmeden ağırlık çalışıp besinini düzenlersen eğer çok hızlı bir şekilde vücudunu geliştireceksin. Tam olarak Nasıl bir yardım istediğini yazarsan ona göre tekrar cevaplandırabilirim.

4. Mrbeginner97

Mrbeginner97 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Tesekkur ederim bu yazdiklarin icin Yurttayim iyi bir sekilde beslenemiyorum Onceden sinav ve mekik cekerdim evde ama bu ara biraktim Daha once hic salona gitmemistim Haftaya baslamak istiyorum Beslenme olarak kendim disaridan birsey alip yiyebilirim ama bunlar neler olabilir? Salona gittigimde nasil bir programla calismaliyim? Bircok arkadasim var oylesine o aletten o alete geciyorlar hicbir ilerlemede katedemiyorlar farkim olsun istiyorum :)

5. Mrbeginner97

Mrbeginner97 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Gunluk nasil beslenmeliyim :)

6. BeastBuff

BeastBuff Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Beslenme konusu en önemlisi öncelikle makrolarını ayarlaman lazım. Nasıl yapılacağını biliyor musun? Benim günlük 180g almam lazım ortalama ama çoğu zaman bunu 200'e kadar çıkartıyorum. Makroların içerisinde en zor proteini yetiştirirsin diye düşündüğümden bir iki örnek vereyim bununla alakalı. Örneğin ben bir kilo tavuk alıyorum ve bunu iki güne yayarak (500g ve 500g olarak) iki günde tüketiyorum. Bitirdiğimde tekrar alıyorum. Böylece 115g'a yakın protein gün içerisinde sadece oradan gelmiş oluyor. Üstüne iki kere protein tozu içiyorum birisini 250ml süt ile. Yaklaşık 60g'da oradan geliyor. Kendi hazırladığım bir recovery drink var, onun içerisinden 10g protein alıyorum. Çoktan 180g'a ulaştım farkındaysan :) Kahvaltıda üç veya dört yumurta yiyorum bütün olarak. Ve ara öğünlerde fıstık ezmesi veya kuruyemiş atıştırıyorum küçük porsiyonlar halinde. Ayrıca beyaz leblebiyide tavsiye ederim. 100g içerisinde protein miktarı yüksek. Ancak onu alırken özellikle birkaç markaya bakman lazım bazılarında yağ abartı derecede fazla oluyor. Ayrıca haftada bir gün tek öğün cheat meal yapıyorum. Sen zor kilo alacaksın gibi geliyor eğer öyleyse gece atıştırmalıkları önemli oluyor genellikle. Etrafımda öyle arkadaşlarım vardı ve beslenmelerini birlikte ayarlardık çok güzel ilerleme kaydettiler

7. Mrbeginner97

Mrbeginner97 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yardimlarin ve uzun uzun aciklamalarin icin tesekkur ederim bana zaman ayirdin... Bu isin sirrinin beslenme
    oldugunu anladim Kilo almaya ihtiyacim var bi 5 6 kilo kadar en az peki bana soyleyebilecegin bir calisma programi varmi sadece hafta ici gidebilirim 5 gun yada spor salonundaki hocadanmi istemeliyim?

8. BeastBuff

BeastBuff Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3

Sayfayı Paylaş