Fitness'a Başlamanın Zamanı Geldi.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ArifAK tarafından 9 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. ArifAK

ArifAK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Web Tasarım - Programcılık
    Yer:
    İstanbul
    Bi süre düşündüm araştırma yaptım ve başlamaya karar verdim,
    17'Yaşındayım Boyum 1.70 Kilom 55.
    Öncelikle bu kararı neden verdim söylemek isterim.
    • Zayıflık ve boy kısalığı için doktora gittim, Boy uzamamın 2'yıl daha devam edeceğini
    • Bu yıl hızlı ama diğer hıl bunun 3'katı kadar yavaşlayacağını söyledi ve spor yapmamı söyledi.
    • Zayıflık içinde herhangi bir hastalığımın olmadığını ve bunun benim elimde olan bişey olduğunu söyledi,
    • Aynı zamanda kendiside fitness' gidiyormuş bana bunu tavsiye eden oydu ve bana araştırıp kesin bi karar almamı önerdi.
    Bende doktor tavsiyesi üzerine bi araştırma yaptım kesin başlama kararı aldım,
    Başladığımda ömrüm boyuncada bırakmaya niyetim yok ilk hedeflerim kilo ve boy,
    Boy için barfiks, ip atlama, gündelik zıplama,esneme hareketleri, ve bilmediğim boya iyi gelen hareketler.
    Kilo için yazılacağım fitness salonun'daki hocamdan program alıcam ve kahvaltı ve yemek harici,
    Karbonhidrat tozu takviyesi alıcam 1'saat aralıklarlada kuru üzüm kuru kayısı v.b atıştırıcam,
    Hedefim 2'Ayda 70'KG olmak, Bunun için günlük 250'gr almam gerek dijital tartı ile gündelik bunu orantılıycam.
    Hedeflediğim kilodan sonra, Kas için takviye hangi toz gerekli bilmiyorum ama onu kullanmayı düşünüyorum,
    7'Temmuz da yani yazın 18'yaşıma girdiğimde fitness sayesinde boyuma 5'cm uzunluk ve kilomuda ozamana 75'KG
    Yapmak benim asıl amacım bu amacımı gerçekleştirdikden sonra hedeflerimi dahada arttırıcam o ayrı birşey,
    Belki dalga geçeniniz yada aşağılayanınız olur ama forumda okuduğum binlerce konuya göre anladım'ki
    Bu tamamen özgüven meselesi bende bunu yapıcam ve amacıma ulaşınca before+after bölümünde paylaşım yapıcam,
    Oturduğum yere yakın sağlam bi salon arıyorum onu bulduğumda ordan tozu ve avm'den gerekli olan elbiseleri v.b
    Alıcam 01.12.2014' tarihinde fitness'a başlıyıp ilk fotoğrafımı atıcam samsuna gitmem gerektiğinden ozamana yakın
    Döneceğim tam adımı ozaman atıcam evet abilerim kardeşlerim planım için yorumlarınızı bekliyorum umarım bu süre
    İçerisinde forumda karşılaşırız teşekkürler bodyforumtr ailesi tüm araştırmamı sizden yaptım bunu size borçluyum o_O:)

2. TedBundy

TedBundy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Forumda binlerce konu okudun ve 2 ayda 15 kilo almak hala aklına yatıyo. Allah affetsin hocam ne diyim

CoffeeFit bunu beğendi.
  3. Ckavustran

Ckavustran Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Bu gece başla yarın uyandığında 75kg olmuş olursun

4. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    "Kas için takviye hangi toz gerekli bilmiyorum ama onu kullanmayı düşünüyorum"
    öncelikle, bilmediğin tozu kullanma. hatta mümkünse bilsen bile kullanma. azim iyidir,gereklidir ama sende takviye kullanma yönünde bir azim görüyorum. 2 ay sonra 70 kilo olacağın kesin, ama korkarım hepsi göbekte birikecek.
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Kasım 2014 ---
    bi de, forumda,yeni başlayan birine tozu takviyeyi tavsiye eden konu hangisiymiş çok merak ettim.

5. ArifAK

ArifAK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Aslında tam 70 değil 65 falan olsamda iyidir benim için ayda 5 kilo alabilirmiyim bilmiyorum arkadaşlar dalga geçmiş ama neyse :D

6. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    ne acelen var?paşa paşa 1 yılda temizce alsan o kiloyu fena olmaz mı?ayrıca şanslısın böyle doktorlar da varmıymış piyasada :)

7. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    kilo almak sorun değil istesen 2 haftada bile alırsın sorun kiloyu neyden aldığın 1 ayda 5 kiloyu kastan alıcağına sen kendin inanıyormusun

8. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    Hergordugune stroid kullan diyen sen degilmisin,2 ayda 70 kilo olmayi beklemende dogal.sasirmadim

doxux ve egemennn bunu beğendi.
  9. ArifAK

ArifAK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Vazgeçtim ayda 2 3 kilo alarak 4 ayda 65 e çıksam yeter herkez yağlanırsın diyor başkan evet başta adamın spora gittiğini anlamıştım önermeside iyi oldu açıkcası :D
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Kasım 2014 ---
    Bi steroid önerdik diye burnumuzdan çıkardınız bide herkeze önermişim vay be sende haklısın başkan :D
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Kasım 2014 ---
    Herkez yağlanırsın dedi gözüm korktu ayda 3 kilo falan alarak 4 ayda 65 e tamamlıycam buna karar verdim başkan

10. CoffeeFit

CoffeeFit Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Ayda 2kg yagsiz kutle ciddi anlamda basaridir.
    2kg dan kastim 500gr kas+su.
    Ayrica bu spora basladigin ilk aylar icin gecerlidir, devaminda bu rakamlarin yanindan gecemezsin.
    Soyle ornek veriyim; youtubeda takip ettigim yabanci sporcular var. Bu iste yeni olanlardan biri ilk senesinde 20pound (8kg), ikinci senesinde 15pound (6kg), ucuncu senesinde 10pound (4kg) temiz
    vucut agirligi kazandi ve bu basarisindan dolayi bi fitness sirketi kendisine teklif yapti. Suan sirketin elcilerinden biri.
    Bunlari hevesini kirmak icin yazmiyorum.
    Eger beklentini cok yuksek tutarsan hayal kirikligina ugrarsin, hevesin kacar.

11. ArifAK

ArifAK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Ayda 2kg olsada olur 5 ayda yağsız 65'e çıkarım önümde daha 8 ay var 8 aya kadar güzel bi vücuda ulaşırım umarım bu arada şirketler öyle teklif yapıyormu üstadım ?

12. kaan24

kaan24 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Başlayıp 2 ay sonra bırakcak tip var sende başlama paran cebinde kalsın

13. ArifAK

ArifAK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları: