Fitness yerine vücut geliştirme yaptırıyorlar

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve ghostmans tarafından 16 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. ghostmans

ghostmans Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    İyi günler.Ben apandist ameliyaımdan önce 1,1.5 sene kadar vücut geliştirmeyle uğraştım.Şu anda tekrar başlamak istiyorum fakat vücut geliştirmenin ne kadar zor ve yıpratıcı olduğunu siz de biliyorsunuz.Vücuda çok yüklenildiği için bir yorgunluk duyuyorsunuz ama benim böyle bir lüksüm yok.Vücut geliştirme hem bedenen hem ruhen insanı çok zorlayan bir spor olduğ için ve üniversitede hukuk gibi bir bölümde okuduğum için sürekli uyanık,enerjik kalmam lazım.Ama aynı zamanda vücudumun fit ve parçalı görünümlü kalmasını da istiyorum.Bu nedenle sağlıklı yaşam amacıyla yapılan fitness tan yapmak istedim.Hani öyle hacim kazanmak,ölçülerim alındığında ön kolum arka kolum göğüslerim filan böyle büyüsünler istemiyorm.Fit olayım vücudum parça parça gözüksün giydiğim şey üzerime yakışsın benim için kafidir.Bağcılarda oturuyorum hangi spor salonuna girdiysem iri yarı hocalar sanki fitnessı bir spor değilmiş de vücut geliştimenin daha hafif ağırlıklarla yapılmış biçimi olarak görüyorlar.Ben üstüne basa basa ben fitness yapmak istiyorum öyle kendimi harap etme lüksüm yok diyorum gel biz hallederiz diyorlar.Bir yere gittim benim ilk başladığım programa benzer bir program yazmış hareket sayıları fazla setler az versiyonu ama.Birde hafif ağırıkla yapacaksın diyor.Bu konda ne yapabilirim buralarda işini bilen,vücut geliştimeci olmayıp fitness ile ilgilenen bununla ilgili bilgi sahibi bir hoca var mı?Herkes parayı alayımda ben nasıl olsa bişeyler yazarım gibisinden vücut geliştimeden başka birşey bilmeyen insanlar biliyormuş gibi davranıyor.Sizce ne yapmam lazım parçalı bir vücut ve sağlıklı bir yaşam için.Çünkü bu spor salonlarına kendimi emanet edersem sonunda sınıfta kalıcam sağlıklı yaşam sevdasına.

2. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    öncelikle şunu belirteyim değerli ghostmans daha önce nasıl bir spor geçmişin oldu zamandan başka bir bilgim yok ama şunu söyleyebilirim ki ne geçirdiğin ameliyat ne de hukuk okuman vücut geliştirme veya fitness için engel değil sonuçta spor yapmak istiyorsun karşılığını almakta istiyorsun bunun için antreman beslenme ve uyku düzenine dikkat etmen gerekiyor bunlarda belli bir süre maddiyat maneviyat demek eğer beraber yürütebilceğini düşünüyorsan ki bence iyi bir planla yapılabilir yap, ama benim okulumu aksatmasın yememe dikkat edemem uykuma ve antremanımada öyle dersen karşılığını alman zor olucaktır İnşallah istklerine kavuşursun başarılar :)

3. ghostmans

ghostmans Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Teşekkür ederim.Zaten beslenme ve uyku konusunda pek bir sıkıntım yok çok şükür.Sadece sizde bilirsiniz ki body building ağır bir spordur.O nedenle zaten aminoasit gibi takviyeler belli bir zaman sonra gerekir.Ben bb nin bana sağladıklarını zaten istemiyorum.Büyümek hacimlenmek gibi.Sadece sağlıklı beslenip fit bir vücudum olsun istiyorum.Fakat spor salonundaki hocalar ya fitness ne bilmediklerinden yada uğraşmak istemediklerinden inadına insana bb yaptırmaya çalışıyorlar.Sadece ağırlıkları düşürüp setleri arttırarak göz boyuyorlar.Şöyle işinin ehli bir fitness antrenörü bulamadım çevremde ne yazıkki.Herkes vücut geliştme yapıp ödüller kazanmış hocalar.O nedenle bb ye doğru bir yönlimleri var malesef ki :(

4. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    fitness ile bb nin hareketleri aynıdır ama amacına göre davranırsın bunu ayarlayabilirsin çok ağır girmezsin çok hareket girmezsin koşu yaparsın esneme yaparsın. fit olmak ise sadece amacın bence spor salonuna bile gitmene gerek yok yapacağın koşu ve 20 kg lık dumbbel seti işini görecektir diye düşünüyorum yinede sen bilirsin. iyi günler.

mericboss99 bunu beğendi.
  5. ghostmans

ghostmans Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    İşte malesef o benim insiyatifimde olmuyor.Ne kadar uzun sürede yapsam da (bazı kişilere göre hiç de uzun değil tabi) ne hareketler yapacağımı bilmiyorum.Hocanın verdiği program da sadece ağırlık ve set olarak azaltılmış body building programı oluyor.

6. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Çok iyi health clublarda illaki vardır size yardımcı olacak hocalar

7. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Al bir barfix barı ve 40 kg lık bir dumbell seti, hem istediğin saatte çalışırsın hem de araştırıp kendi programını kendin belirlersin.

8. gokhanpolat1905

gokhanpolat1905 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bağcılar'ın neresinde oturuyorsunuz hocam? Ben de bağcılar da oturuyorum. 1 ay kadar extreme spor salonuna gittim. (İklim hastanesinin karşısındaki) Gayet memnun kaldım ancak bazı işlerimden dolayı bırakmak zorundaydım. Birde garanti bankasının altında vardı sanırım ama orası biraz pahalı olduğu için gitmedim. Kendimi biraz toparladıktan sonra tekrar başlamayı düşünüyorum. Siz hangi spor salonuna gittiniz acaba?

9. ghostmans

ghostmans Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Gürsel spor salonuna gittim.O garantinin altındaki aktoka.Doğr biraz pahalıydı bende o yüzden gitmemiştim.İklim hastanesinin karşısındaki dediğiniz mehmet hocayı mı diyorsunuz acaba.Hani eşi de fitness anrenörü bir kızı bir oğlu filan var.Çünkü oraya da gittim.O nedenle soruyorum

10. gokhanpolat1905

gokhanpolat1905 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Aktoka hariç ikisinede gittim hocam açıkcası gürselden hiç memnun kalmadım 1 aylığına girmiştim doğru dürüst de gidemedim bana göre bir yer değil orası extreme ye gittim 1 ay boyunca aralıksız içlerinde en iyisi extremedir bence bilmiyorum siz nasıl düşünürsünüz zaten bağcılar gibi bir yerde adam akıllu spor salonu bulmak çok zor

11. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    ghostmans,genel anlamda mantıgınızda bi hata görüyorum.fitness ve bodybuilding in farklı şeyler oldugunu mu düşünüyorsunuz?farklı hareketlere yada farklı gelişme biçimine sahip olduklarını mı düşünüyorsunuz?fitnessın kendine özgü hareketleri çalışma biçimi yok.ağırlıkları baya az yapar tekrarı da çok artırırım gibi bir şekil de genel anlamda kas gelişimine aykırı.fitness da da vücut geliştirmede de ağır girip kasları idmanda olabildigince yorup beslenme ve uykuyla ileriye adım atmayı hedeflemelisiniz.zannımca arasındaki tek fark hacmin-vücut ölçülerinin büyüklügüdür.ki belli bir spor geçmişi olmayan,belli bir beslenme ve idmanı hayatının temeline koymayan,kısacası bu işi hayat tarzı olarak yapmayan kişilerin vücutlarının da hardcore bodybuilding seviyesinde olabileceğine inanmıyorum.bu seviye de fit vücut seviyesinin(bu da kişiden kişiye değişir)birkaç gömlek üstüdür.ki bu seviyeye de kolay kolay belli dış etkenleri de kullanmadan ulaşmanın da cok zor olacagını düşünüyorum.ne kadar emek o kadar sonuç :)

tamamı benim şahsi görüşümdür,sizin istediğiniz fitness değil,sağlıklı,yağsız ve hareketli bir yaşam.bunun için de temel vücut egzersizleri,koşu,belki bisiklet,dağcılık gibi sporlar işinizi görecektir.ama okulum var,bedenen ruhen ayık kalmam gerekir mantıgı da kendiniz kandırmaktan başka bir şey değildir bana göre.bu sporu icra edenlerin belli bir yaşamı,okul-iş hayatı,kariyeri yok mu?önce kendi isteklerinizi objektifçe belirlemeniz gerektiği kanaatindeyim.

12. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    vücut geliştirmede yaptırsalar maddi durum iyi değilse steroid kullanmıyorsan zamanın yoksa araştırmacı değilsen genetiğinde vgye elverişli değilse fit vücuttan öteye gidemeyeceksin

egemennn bunu beğendi.
  13. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Fit kalmaksa derdin zorlama kendini o zaman. Bb de vucudu kaldirabildiginden fazlasina zorlarsin ki o da bir dahaki sefere kaldirabilmek icin gelisir, buyur. E sen zorlamaz sadece mevcut gucunu verimli kullanirsan, o da o anki seklini, formunu korumaya yonelir. Bu yuzden bb ya da fitness diye kafanda siniflandirma yapmana gerek yok. Vucudun temel prensibine gore hareket et. Elbette arada fark olacaktir ama kim diyebilir ki ben fitness calisiyorum, ama surekli agirlastiriyorum, fakat irilesmiyorum diye :)

14. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Bence bilginizin 0 olduğu bi konuda bilenleri dinlemeyi deneyebilirsiniz. Her hoca da sizi anlamıyor! olamaz sanırım.

Sayfayı Paylaş