Fitness Yapmak için uygunmuyum ? (Önemli)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve jackaltolga tarafından 30 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. jackaltolga

jackaltolga Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Resepsiyon
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba arkadaşlar ben 18 yaşında 1.80 boyunda bi kardeşinizim , öncelikle kilom 67 - 70 arasında değişiyor , özel hocalı bir fitness salonuna başladım 2. ayım bitiyor ve şişmeler kasılmalar başladı . Fakat tek sorun düzenli kilo alamamamdır . Beslenme programına yakın olarak ilerliyorum günde 4 öğün pilav , makarna veya et gibisinden ... Çünkü çalışan insanım ve sürekli kendime yemek yapamam. Hocam 80 kilo olman lazım dedi fakat ben yüksek kilo alarak aşırı bir kütle sahibi olmak istemiyorum ben sadece vücudumun şekil almasını ve belirli bir hacime sahip olmak istiyorum. Sizce 70 kg olarak '(ortalama kilom) fitness yapabilirmiyim ve kaç ay gitmem gerekir ? Çalışırken vs. hiçbir zorluk çekmiyorum karbonhidrat vs. tam destek devam. Değerli abilerim ve kardeşlerim yardımcı olursa sevinirim , İYİ FORUMLAR :)

2. Falldown

Falldown Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Neden uygun olmayasın aynı şeyi ben de istiyorum yapımı çok bozmadan gelişmek güçlenmek verilecek cevapları dört gözle bekliyorum

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. jackaltolga

jackaltolga Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Resepsiyon
    Yer:
    İstanbul
    Bende senin gibiyim bekliyorum . Salona ilk geldiğimde 80 kilo olmalısın dediğinde birşey diyemedim fakat ben öyle fazla kalıplı ve aşırı kaslı bir yaratık olmak istemiyorum , kiloma uygun düzgün vücutlu bir insan olmak istiyorum. Tek korkum istediği kiloya gelemedğim için gelişimimde sorun olurmu ? İstersem çok basar yerim fakat istemiyorum çok aşırı zorlamak . Verilecek cevapları bekliyorum

4. farazi

farazi Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Bursa
    Öncelikle 1 kilo alman için ortalama 7000-7500kcal fazlalık açık gerekli.

Aynı kiloda kalman yerine en azından ayda 1 kilo almayı tercih edebilirsin. Buda ortalama günlük 250 kalorilik (7500kcal/30 gün) bir fazlalık demek.

En azından ayda 1kg arttırmayı hedefleyerek, istediğin vücuda ulaştığın vakte kadar devam edersin bu şekilde. Daha sonrasında kaloriyi sabit tutup formunu korursun. (Mesela 7 ay çalışırsın 68kg isen 75kg de düşüncendeki ideal vücuduna ulaşırsın. Kalori açığını kapatıp kilo almayı durdurursun.)

Zaten öyle aşırı kalıplı, hacimli olmak kolay birşey değil. İnsanlar yıllarca çabalıyorlar. Korkma yani temiz kilo almaktan derim.

Kilo almak istemiyorum, aynı zamanda da fit olmak istiyorum bu kiloda dersen vücudun sıkılaşır, kuvvetlenirsin bir yere kadar. Ama kas kütlesi inşaası belirli yerden sonra zorlaşır diye düşünüyorum.

5. jackaltolga

jackaltolga Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Resepsiyon
    Yer:
    İstanbul
    Peki fitness'a başladıktan sonra ne kadar sürede vücut kendini gelişimini gösterir ?

6. jackaltolga

jackaltolga Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Resepsiyon
    Yer:
    İstanbul
    Destek olucak yardım edikce bikaç kişi yokmu?

7. Falldown

Falldown Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Destek olurum :d ben de yaklaşık aynı durumdayım istersen konuşalım bilgi alış verişi olur

8. jackaltolga

jackaltolga Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Resepsiyon
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkürler güzel kardeşim :D Şimdi tek sorunum bu yani düzenli yemek yiyemesemde (kahvaltımı tam yapamıyorum yumurta ve yağlılar hem dıştan hemde vücutsal olarak dokunuyor) günde 1 tencere makarna yiyorum veya pilav veya tavuklu ürün vs. fakat kilo almak istemiyorum fazla 70 kiloda olarak belirli bir vücut sahibi olabilirmiyim ?

9. Falldown

Falldown Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Olabilirsin ama ne istediğine de bağlı biraz hacimlenmek istiyorsan en azından bi 75 olsan çok daha iyi gözükür

10. HsynTR

HsynTR Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kayseri
    Benim amacımda aynı şey :) Fazla yağlanmadan kilo almak ama aşırı canavar gibi olmadan tabiki ideal neyse o :) Yani CLEAN BULK

GM Discovery II cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. jackaltolga

jackaltolga Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Resepsiyon
    Yer:
    İstanbul
    Benimde isteğim o ve bunun için çabalıyorumda :) inşallah 1 seneye