Fitness ve Protein Tozu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve yazyagmuru tarafından 27 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. yazyagmuru

yazyagmuru Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım ve bu ilk mesajım umarım doğru yere açmışımdır konuyu.
    Biraz uzun yazacağım, sabırla okuyanlara ve yardımcı olacaklara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Ben fitness'a başlayacağım. Fakat amacım kas yapmak değil öyle çok fazla.
    16 yaşındayım, 1,50 boyundayım ve 33 kiloyum malesef. spor yapınca hem iştahım açılır, acıkırım, hem de kilo alıp vücudumu fit ve sağlıklı bir hale getiririm düşüncesi ile fitness a başlamaya karar verdim. Spor yapınca acıkacağımı biliyorum çünkü bir zamanlar yüzüyordum ve 1,5-2 saatte bir acıkıyordum diyebilirim.
    Bugün evimin yakınındaki Türkiye'de tanınmış bir fitness merkezinin şubesine gittim. Danıştım, hoca ile konuştum.. Ve bana toz kullanman gerekiyor dedi. Sen spor yapınca kasların acıkacak ve öyle 2 yumurta, 2 but tavuk ve pilavla olacak iş değil dedi. Ben protein tozları hakkında iyi şeyler duymadım ayrıca kalbimde de rahatsızlık var. Kesinlikle protein tozu kullanmak istemiyorum. Hoca bana hamile eşine bile kullandırdığını hiçbir zararı olmadığını söylese de ben protein tozu kullanmak istemiyorum..

İştahım pek yok diyebilirim, yemek yemeyi hiç sevmiyorum. Protein tozu yerine bir doktora gidip iştah açıcı bir ilaç vb bir şey istesem ve doğal besinlerden protein, karbonhidrat ve yağı alsam, olmaz mı? Ve bir de protein tozu hakkındaki görüşleriniz neler?

Uzun uzun okuduğunuz için teşekkür ederim. Cevaplarınızı bekliyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Ağustos 2014 ---
    Cevap verecek kimse yok mu :(

Son düzenleme: 27 Ağustos 2014
  2. naturelover

naturelover Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Spor yapanlar karınları acıktığı için değil alması gereken proteini yağı karbonhidratı almak için zorla yerler genelde :) Senin amacın da kilo almaksa bu hedef doğrultusunda yemen gerekir. Tabi öncelikle doktora gidip durumunu belirtmende fayda var. Miden iyice küçülmüş belli ki o midenin büyümesi gerekiyor :)

yazyagmuru bunu beğendi.
  3. yazyagmuru

yazyagmuru Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Evet haklısınız, midemi büyütürsem ve doktorumdan iştah arttırıcı bir ilaç istersem iştahım açılınca da doğal besinlerden protein karbonhidrat ve yağ ihtiyacımı karşılarsam da fitness'tan sonuç alabilir ve kilo alabilirim değil mi? İlla ki protein tozu kullanmam gerekmiyor yani? Açıkçası fitness a başlamayı çok istiyordum hoca öyle deyince hevesim kırıldı:(

4. naturelover

naturelover Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Tabiki kilo alabilirsin. Ben evde çalışıyorum ve ne protein tozu ne başka birşey kullanıyorum. Protein tozunu şart değil sadece günlük besinlerini alamıyorsan kullanman gerekir. 16 yaşında daha spora yeni başlamış kalbinde sorun olan birisine protein tozsuz olmaz diyen bir hoca bence iyi bir hoca değildir.

yazyagmuru bunu beğendi.
  5. yazyagmuru

yazyagmuru Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Çok teşekkür ederim yorumunuz bana gerçekten güç verdi.. O kadar rahatladım ki..
    Muhtemelen protein tozu satmak için öyle dedi herhalde..
    O zaman ben biraz midemi büyütmeye çalışayım ve bir diyetisyene gideyim, onun beni yönlendirmesi ile de beslenmemi düzene sokarım böylece fitness ile de vücudum sağlık kazanır..
    Ama şimdi aynı yere de gidemem, adam protein tozsuz olmaz dedi ben kullanmayacağım deyince yine de bana koçluk eder mi bilmiyorum açıkçası :/

6. naturelover

naturelover Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Su içmeyi sıvı alımını ihmal etme. Şekerli besinlerden kaçın. Oraya para veren sensin seni eğiten o. Protein kullanıp kullanmamak senin seçimin vücut senin vucudun o sadece sana yol gösteren birisi. Sorun olacağını sanmıyorum.

yazyagmuru bunu beğendi.
  7. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Adamlar işi iyice büyütmüş, eğer senin kaslarını beslemen için protein tozu şartsa bizim her ay kamyonla getirmemiz gerekir. Özellikle finess'a yeni başlayanların o tip hocaların olduğu salonlardan uzak durması önemli. Sen hayatın boyunca gerçekten hakkını vererek fitness yapmaya karar versen bile, bunu hiçbir zaman toz kullanmadan da gayet iyi yapabilirsin. Yemek konusuna gelince işte orada kendini zorlaman şart benim tavsiyem şu , her an iştahın yerinde olmayabilir ama spor yapınca illa ki iştahın gün içinde bir ara açılacak ve o zaman normalde tükettiğinden daha fazla yemeni öneririm öyle öyle bünyeni alıştırmış olursun, başarılar.

doxux ve yazyagmuru bunu beğendi.
  8. yazyagmuru

yazyagmuru Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ya çok sağolun yorumlarınız için gerçekten şuanda çok rahatladım. Aynen bana da çok saçma geldi hani ben kas yapacak olsam anlayacağım ama sadece istediğim az güçleneyim fit olayım..
    Ama bu konuları anlamadığım için siz tecrübeli kişilere sorayım istedim. İyi ki de sormuşum demek ki doğru düşünüyormuşum.

Tavsiyelerinizi uygulayacağım. Aynen öyle gerçekten acıktığımda iyi yiyorum. Aç değilken iştahım olmuyor mesela öyle her zaman iyi yiyemiyorum. Spor yaparken acıktığımda midemi büyütürüm.
    Ve bol bol sıvı tüketeyim evet dediğiniz gibi çok sağolun..

9. Turkizmir

Turkizmir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Eğer alacaksan protein tozu yerine progainer almalısın. İdeal kilonun bayağı altındasın.

10. yazyagmuru

yazyagmuru Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Protein tozu ve benzeri hiçbir şey kullanmak istemiyorum :(
    O dediğiniz de karbonhidrat tozu sanırım?

11. laZardSe

laZardSe Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bende yeniyim 3 hafta oldu protein tozunuda kullaniyorum eger gerekten sporun hakkini veriyorsan protein aksaltma kesinlikle kullan derim ayrica kilo alman icin gainer önerebiliim ve kalbinden dolayi proteinden korkuyorsan bi doktora danismani öneririim.Tahminimcede bir sorun cikmayacaktir hocana katiliyorum agir calisan biri protein tozunuda kullanmali

12. yazyagmuru

yazyagmuru Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ben ağır çalışmayacağım ki ama? Yani sadece spor yapmak, spor yaparken iştahım açılacağı için kilo alabileceğimi düşündüm ve vücudum sporla az daha şekillenecek tek istediğim bu. Ağır spor yapmayacağım hani ben? İlla ki protein tozu mu gerekli doğal besinlerden karşılayamazmıyız bu protein karbonhidrat ve yağı..?

13. laZardSe

laZardSe Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Fazla agirlik calismayacaksan protein tozuna gerek kalmayabilir o proteini kendin gidalardan alirsin ama kilo almak istiyorsan kesinlikle gainer kullanmani tavsiye ederim ama onuda istemiyorsan yiyebildigin kadar ye daha ne istiyon ben yememek icin mutfagin yanindan gecmiyorum

yazyagmuru bunu beğendi.
  14. yazyagmuru

yazyagmuru Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Evet ben kaslı kadınlar gibi olmak istemiyorum sadece sıkı fit ve vücudumu az daha sportif hale getirmek amacım.
    Doğal olsun istiyorum, yukarıda bir abimin de söylediği gibi spor yapınca acıkacaksın o zaman işte zorla kendini çok ye yavaş yavaş mideni büyült bünyeni alıştır dedi.
    Hahha ya valla yemek yemeyi hiç sevmiyorum yerken çıkaracağım geliyor hatta bazen ama bendeki bu durumun nedeni psikolojik.
    Kimi insanlae kafası , morali bozukken dünyanın şeyini yer, bende tam tersi işte az bir şeye üzüleyim kafadan 2 kilo gitti. 2 kilo da bende çok farkediyor hemen halsiz düşüyorum, başım dönüyor vs..

15. fitt

fitt Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Ankara
    Protein tozları o kadar duyduğun kadar zararlı değil fakat kullanmak istemiyorsan kullanmassın olur biter. Birde bayansın ve bayanlar öyle kas yapamaz korkma :) Adam gibi sporunu yaparsan, adam gibi günlük etini, sütünü vb alırsan gerek kalmayacaktır. Uykuda önemli tabi.

yazyagmuru bunu beğendi.
  16. yazyagmuru

yazyagmuru Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Haklısınız bence de. Ben de öyle düşünüyorum. Teşekkür ederim cevabınız için.

Sayfayı Paylaş