fitness ve kavga

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Giray1515 tarafından 29 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Giray1515

Giray1515 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    oncelikle telefondan yazdigim icin hatalarimin kusuruna bakmayin.

ben 15 yasindayim subatta 16 ya giricem.

3.haftami doldurucam,3 haftadir fitnessa gidiyorum.

bu sporu ileride polis ozel harekata girmek ve iyi bi polis olmak icin yapiyorum (vucut-kas guc-kosma hoplama ziplama falan iste)

ancak soylede bi sorun var.az once sıkı bi dayak yedim.bu sporun kavga uzerindeki etkisi nedir?kavga etceksen dovus sanatina git kardesim diyenler cikicaktir,haklidir ancak o kadar param yok

daga net sormam gerekirse,kavgada ne kadar isime yarar?yani su anda 90 (herhangi bi birim) vuruyosam mesela kendimi gelistirdikce 100,150 hatta 180 (iki kati) vurabilir (tekme-tokat-yumruk) hale gelebilirmiyim?icinizde su kadar sure gittim tek yumrukta kavga bitirdim-adam bayilttim diyen varmi acaba?

bu kadar sacma sapan ve absurd bi soru sordugum icin ozur dilerim ama dayaktan cikmis birinin psikolojisini anlamaya calisin :)

2. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Kavgadan uzak dur bugün seni döveni yarın sen dövecek hale gelirsin ama dövdüğünde seni dövecek birini getirir daha beter ettirir :) Böyle şeylerde başına ne geleceği veya senin elinle başkasının başına ne geleceği belli olmaz huzurlu bi yaşamın olsun istiyorsan kavgadan uzak dur hayvanlar aleminde yaşamıyoruz insan gibi yaşamak ÇOK mecbur olmadıkça kavgayı aklına bile getirme.

3. alperenbozkurt

alperenbozkurt Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Onemli olan guc degil tekniktir ne kadar sert vurursan vur teknik bilmiyosan bisey degistirmez

4. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    şu ana kadar fitness yaparak yumruğunu geliştiren birini görmedim.örnek vereyim salonda 4-5 sene bodybuilding yapan bir adam vardı 1.90 boyunca ivan drago gibiydi o adam 1.70 boyuncaki kick boksörle boks yaptı adam pert :)).bırak yumruğun gelişmesini hiç body yapmamış adam bile ondan daha iyi vururdu neredeyse. teknik sıfır anca vücudu şişirmiş, haliylede vurduğumu indiririm diye düşünüyordu ama pek düşündüğü gibi olmadı :))

5. TycoLoN

TycoLoN Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşların da dediği gibi kaba güç seni x birim ileri götürürse teknik 3x ileri götürür

6. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    dövüş sporu ile uğraşıp body yüzünden hantallaştığını hissedip bodyi bırakan gördüm. dövüş sporlarına yönelmen lazım daha iyi kavga etmek istiyorsan, body ile bir yere kadar güçlenirsin sadece. ama sana da bir abi tavsiyesi, bu işlere kafanı yorma. gider 1 yıl en ağır dövüş sanatını yaparsın. önüme geleni döverim dersin, biri gelir takar bıçağı. o zamanda gidip tabanca silah forumlarınamı bakacaksın? işin özeti kavga etmekten çok kavgadan kaçmayı öğrenmen senin adına daha hayırlı olur...

Pulbiber072 bunu beğendi.
  7. Ektomorf ve Öfkeli

Ektomorf ve Öfkeli Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    ben de senin yaşlarında sağlam bi dayak yemiştim 2-3 kişi ağzımı burnumu kırdılar, sonra bir gün sokakta karşılaştık teke tek karşıdan bi amca geldi tuttu bunu, siz geçen bu çocuğu kaç kişi dövdünüz yetişemedim dedi , amca bunun elini kolunu sağlam tuttu vur oğlum sen de, nasılmış görsün dedi. Ben bi çocuğa baktım bi amcaya, anladım ki mazlumun ahı yerde kalmıyor. Bu duruma beni getiren şey ilahi adaletti, dersimi çıkarmıştım. Bırak amca yoluna gitsin dedim, oğlan ayaklarını g.tüne vura vura kaçtı.

Birkaç hafta sonra da araba çarptı, 1-2 gün yoğun bakımda kaldı sonra öldü. O an ona vurmadığım için hiç vicdan azabı yaşamadım hakkımı da helal ettim. Yani güzel kardeşim öfkeyle hareket etme. Sabret. illa bu örnekteki gibi olacak değil ama eden bulur. Çok sağlam dayak yemiştim ama çok sağlam da bi ders almıştım. Biliyorum çok kızgınsın ama sana hiçbir faydası olmayacak kavganın. O günden sonra çok mecbur olmadıkça kavga da etmedim. Hiç vukuatım yoktur. Ettiğim zaman da mazlumun ezenle etmişimdir.

8. lMarquez

lMarquez Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    şuana kadar hiç bir zaman suratıma yumruk yemedim inşallah yememde girdğim 3-5 kavgadan galip cıktım her zaman arkadaşlarında dediği gibi önemli olan güç değil teknik oluyo her zaman fitness konusu sana şöyle bir avantaj sağlar ferrarin var diyelim ama araba sürmeyi bilmiyorsun hiç bir işe yaramaz o zaman ama eğer sürmeyi bilirsen diğer insanlardan 5 adım öndesin demektir. her zaman mazlumun haklının yanında ol kimseye böbürlenme ki polis olmak istiyorsan sicil temiz olmalı dikkat et böyle şeylere unutma bütün kavga sanatları savunma içindir git birinin ağzını burnunu kır diye değil

9. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

Forum Kuralları Madde-25'e aykırı başlık!

25- Kavga önerisi istemeyin, öneride bulunmayın! Kavga etmek,dövüşmek,tehdit etmek,tabanca,silah,bıçak vb konuları içeren , bu konularda tavsiye isteyen, tasviye veren, özendiren mesaj ve konuların paylaşılması yasaktır.​
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş