Fitness-normal bir vücut-ek gıda!!

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve calebkan tarafından 9 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. calebkan

calebkan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba beyler,
    forumda okumadıgım konu incelemediğim mesaj kalmadı nerdeyse fakat şu noktada bir ikilem içerisindeyim..

20 gün kadar önce fitness a başladım..başlamamda ki asıl amac biraz kilo vermek idi..daha sonra da madem geldik bari en azından normal ,fit bir vucuda sahıp olayım diye fikrimi değiştirdim..dolayısı ile bu noktada antrenörüm sporcu gıdalarını kullanmaya başla deyince iş değişti..

fazla detaya girmeyeyim,istediklerim ve düşüncelerim şunlar..

cok kaslı ,irice korkutucu bir vucuda sahıp olma gibi bir niyetim yok,bunun yanında beslenme olarak da (et,süt,yumurta vs ) gerekli proteini ve besinleri aldıgımı düşünüyorum..dolayısı ile ek gıdaya başlamalı mıyım ?

bana bu aşamada mantıksız geliyor kaldı kı adı üzerinde ek gıda..forumdan anladığım şu.kaslar ıcın gerekli proteini gün içerisinde alamıyorsanız ek gıdaya basvurun..alıyorsanız sorun yok..bir de antreman sonrası hemen kas yıkımını durdurmak ıcın üzüm suyu için :)

yine kısaca,sağlıklı beslenirim spordan sonra üzüm suyumu da içerim..ayrıca kullandıgım multivitamınler de mevcut..bunlar yetmiyor mu fit bir vucuda sahip olmak için?illa 1 kilosuna 100tl sayıp 1 kova protein mi almak lazım..olmadan olmuyor mu?

görüyorum bazıları hıc kullanmamıs harika vucutları var..kımısı 2 yıl kullanmıs sonuc alamamıs memnun değil..

amacım fitness ve normal ideal ölçülerde bir görünüm..dolayısı ile kendim için ek gıdalar mantıksız gelıyor..

son birşey..kilo vermek amaclı kabaca diete başlamıstım..fakat yine antrenörüm dieti bırak dedi..ben yağlardan kurtulmak istiyorum adam beni şişirmek istiyor sanırım..çözebilmiş değilim..

2. akinkadi

akinkadi Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    28
    hocan toz satmanın derdinde...ayrıca protein tozu yiyeceklerden daha ucuza geliyor...
    3 ay iyi bi şekilde bb yapan bir adam çok iyi beslenip onun yanında, antreman sonrası hızlı protein alabilmek için günde bir ölçek almaya başlayabilr(azcık yararı olur yani)..daha ileri seviyedekiler çok iyi beslenmeye takviye olarak daha fazla alır..
    ayrıca özellikle yumurta olsun,tavuk olsun protein tozundan daha kaliteli protein kaynaklarıdır...yeni başladığn için sabah 3 ymurta şeklinde başla ayda bir artır 4 yap 5 yap 6 yap..antreman öncesi ve sonrası pilavlı et li yemekler ye.antreman sonrası meyve suyunu iç.akşamda 2,3 yumurta ye...yatarken sütünü iç,emin ol protein tozundan daha hayırlı olur.protein tozuna güvenip esas yemesi gereken şeyleri yemeyenler çok oluyor. toz sadece takviyedir yumurtadan daha kalitesizdir ayrıca...
    ,

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:05 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:50 ----------

ayrıca çok kişide gördüğüm yanlış.kilo vermek için gelip sonradan ağırlığa yoğunlaşmak,önce enerjini kilo vermeye harca derim,ağırlık olayını kasmadan yap hafif hafif ilerde yağlarını verip gzl bir vucut yapmaya başladgnda faydalı olur....he neden dersen.yağlı bir vucutda kas yapsanda görüntü olarak güzel sonuçlar alamayacagın için moralini bozabilr.ne kaslı ,fit bi görüntün olur nede zayıf....sonuç olarak 3 kuruşa 5 köfte olmuyor,kardio yoğunlaşman lazım ilk önce..sonrasında kas olayı bol yumurtalar etler,bikaç ay sonrada protein tozu...

FJieQuen.RAA ve calebkan bunu beğendi.
  3. calebkan

calebkan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    tamamdır çok teşekkürler cevap için..bende öyle düşünmüştüm..nedir yanı başlar başlamaz protein tozu!ha iyi beslenemezsin et,süt,yumurta,balık vs bunlardan uzaksındır o zaman takvıye edılebılır..ama bu gıdaları zaten dogru düzgün alabılıyorsan o zaman sorun yok..tek eksık kalan kısım protein tozunun bir başka etkı sağladıgı antreman sonrası alımında..kana cabuk karıstıgı ıcın antreman sonrası alındıgında az biraz faydası olabılır..ama devede kulak gibi geliyor bana..ne şu an ne de 3 ay sonra protein tozuna başlamayı düşünmüyorum acıkcası..sadece bazı şeylere dikkat edicem ,beslenme ,günlük protein alımı ,vitamınler mineraller vs..bunların alımını dogru ,orantılı bır sekılde yaparsam sanıyorum kı sorun cıkmaz..

yalnız sabah 3 yumurta demıssın aksam yıne 3 yumurta ve bu baslangıc..günde 6 yumurta bılemıyorum ama bıraz fazla degıl mı?günlük protein ihtiyacı varsın az eksık kalsın sorun olur mu?6 yumurta yersem direk güreşlere katılabılırım herhalde:)

boyum 1.82 kilo 90..günlük protein ihtiyacımı hesaplamam gerek herhalde..

ayrıca şunu da bılıyorum ..öğün başına max 30-40 gr protein alınmalı imiş...bundan fazlasını vucut dışarı atıyormus..bu durumda 3 öğünden hesaplasak günlük alabılecegım protein mıktarı zaten 120gr oluyor..bılemıyorum bu protein olayı bıraz karısık..vucut depolamıyor sanırım karbın veya yag gıbı değil..aldıkca tamamlıyor vucut eksık yerleri..bu yuzden sürekli alımı gereklı vs..

günde 6 öğün yemek 6 yumurta vs de yiyecegımı sanmıyorum malum yaş 30 evlı barklı ,işinde gücünde bir adamım..bılmeıyorum sanırım zaman göstericek herseyi..:)

kısaca iyi ,sağlıklı ve protein agırlıklı bır beslenme ile fitness yapmaya calısıyorum umarım hersey yolunda gider..

tekrar çok sağol..thums:

4. akinkadi

akinkadi Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    28
    evet şimdilik akşam gerek yok.yağ oranını azaltıp kaslara yoğunlaştığında 1,2 ay sonra başlarsın yavaş yavaş,ztn çok ağır bastkça vuccutda ister anlarsn bi şeklde...
    peynir yiyosan sabah 2 yumurta yesen bile yeterli sabahları şimdilk....
    fazla beslenmeyi bende sevmiyorum.yağları verdikten sonra kaslara yoğunlaşnca bakarsın ağrlığın artıyorsa kas kütlen artyor ve beslenmen yeterli demektir.sabitse artırırsın.....neyse artk glb çok kilo vermedn kasa yoğunlaşcan fakat en ideal yöntem dedigm gibi 72,74 kilo fln olup sonra kasa yoğunlaşmak uzun vadede daha iyi amacın ne olursa olsun

Son düzenleme: 10 Haziran 2011
    FJieQuen.RAA ve calebkan bunu beğendi.
  5. calebkan

calebkan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    tamamdır cok teşekkürler tekrar..bazı şeyler açıklıga kavusmus oldu..sağolasın..

Sayfayı Paylaş