1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Fitness&Model ve Resimler

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Fitness&Model tarafından 28 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 113 üye.
  1. coss18

coss18 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    sakarya
    kollar güzel karın eksik ayrıca göğüste de eksikler varve göğüs eksiğin için geniş açı şınav tavsiye ederim.

2. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Değerli Forum Kullanıcıları,

Biceps kıyaslaması diyete girmeden diyetten 10 gün sonra diye ayrılıyor...

Saygılarımla,

Ekli Dosyalar:

Azi bunu beğendi.
  3. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Bu betayı her öğün mü kullanıyordun? 7 öğünse 7sinde de 100mg olarak?

Toplamda gün içinde hacim döneminde kullandığın supp.ler nelerdir yazabilir misin.

Glutamine bcaa creatin aol arginine whey casein gainer beta-alanin nox veya performans arttırıcılar vs vs ?

Benim 2 seneye yaklaşıyor. Bu hacim döneminde proteini belirttiğin gibi 3grama çıkaracağım. Karbonhidratı arttırınca çok yağlanıyorum.geçen sene 5x karbonhidrat 2x protein 1,5xkg yağ yapmıştım 18kg aldım 8kg kas 8k yağ gösterdi yağ ölçüm cihazı

4. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Jimraynor,

Betayı 7 öğünün 7 sinde de kullanmadım. Örnek: Kahvaltı öncesi kullandım 40 dakika önceden Öğle yemeği ile birlikte, Antrenmandan hemen sonra olmak koşuluyla bir de yatmadan hemen önce olmak üzere günde 4 kez 100mg ... Toplamda 400 mg aldım. Benim için yeterli dozdu...

Kahvaltı öncesi whey ile birlikte almam bunu, şu manaya geliyordu. Gün boyu, vücudumu yapacağım işlere hazırlıklı olmak için büyümeye hazır hale getirmekti...

Öğle yemeğinde almam. Biliyorsunuz öğle yemekleri kahvaltıdan sonra günün en önemli diğer öğününü oluşturuyor. Antrenmana hazırlık süreci öncesi ilk ciddi protein yüklemesi... Bu süreçte beta protein sentezi hızını arttırarak amino asitleri kas yapımı için görevlendiriyor. Hadi gidin biraz kas yapın dercesine :)

Antrenman sonrası almam ise şuna bağlı;

Testosteron değerleri genelde antrenman sonrası sürantrene falan olmadığınızı varsayarsak veya " Testosterone'u tetikleyecek yoğunlukta idman atamamış iseniz" bunların dışında yüksek çıkar yani yükselir. bu yükselmeye eşlik edebilmesi adına kas protein sentezini desteklemek adına beta aldım.

Yatmadan hemen önce ise,

Bir dönem bahsetmiştim günde 3 kez kazein proteini içiyordum diye. Kazein ile birlikte alıyordum... 8 saat boyunca vücut aç kalıyor ortalama bir değer 8 saat. Bu süreçte kazein işlevini yerine getirmek adına göreve soyunuyor. Fakat aminoların kaslara sürekli, dengeli bir şekilde transferini beta devreye girerek bu noktada tamamlıyor. Fizikte gazlar konusunda katalizör diye bir kavram vardı onun gibi... Bu sayede aminolar daha fazla kas inşa ediyorlar...

Bir çok Supplement türevini dönemlere aylara, mola vermek koşuluyla ince bir süzgeçten geçirerek planlamaya tabi tuttum. Bu süreçte bana düzenli olarak whey pro, creatin arginin, karbo, glutamine, animal serisinden pak çok kısa bir süreliğine kafeini keşfetmiştim. Hoş artık bulamıyorum. Kaçak varmış oda pahalı olarak sürecime katkıda bulundular... Az kalsın unutuyordum.. Weider'ın Nox ürünü vardı bir kaç ay bu sene olmak koşuluyla onu da kullandım. Denemek için.

Saygılarımla,

Son düzenleme: 10 Nisan 2011
    Azi bunu beğendi.
  5. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Teşekkürler. Diğer konunuzca ciddi bir bulk beslenme tarzı gördüm. üşenmedim karbonhidratını hesapladım. Yaklaşık 570 gram karbonhidrat almışsınız. Sürekli öyle mi beslendiniz yoksa yanlış yaptım dediğiniz diyet o mu?

Biceps fotonuza gelirsek kafalar aynı boyutta olmadığı için yanıltabilir. Ama sağdaki resimde biceps ışıktan ötürü daha define ve damarlı ve daha büyük görünüyor. Aynı mekan aynı saat aynı ışık aynı büyüklük ve yakınlıkta çekilmek daha doğru karşılamayı sağlar.

6. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul

Sevgili Jimraynor,

Bu başlık altında bulunan saat saat verilen programdan bahsediyorsak, ki başka bir program girişi yapmadım. Karbonhidrat miktarını bundan bir kaç hafta önce sorduğunuzda 360 gram olarak belirtmiştim... Hesaplarken bir karışıklık olmuş olmasın... Yanlış yaptığım beslenme şekli o dönemde olan gece karbonhidrat yüklemeleri idi.. Bildiğiniz yağlandım...

Diğer biceps ile ilgili görüşlerinize katılıyorum. Paylaşmak istediğimden eklemiş bulundum...

Saygılarımla,

Azi bunu beğendi.
  7. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    TAmam şimdi oldu. Bende o karbonhidratla nasıl yağlanmaz bir insan demiştim. 360 sizin için iyi bir değer ama o belirttiğiniz program gerçekten o düzeyde. Hesabımda aşağıdaki gibiydi.

yulaf 60
    elma suyu 30
    100gr esmer pirinç 70
    2 tabak 70
    ant öncesi toz 50
    ant sonrası 50
    buğday ezmesi 50
    karb + muz 60
    hamburger patates 30ekmekten 50-70 patatesten=100

8. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili arkadaşlar,

Diyette geçirilen 25. günüde geride bırakmak üzereyim. Nisan ayı için supplementlerden karbonhidratı 25 gram eksik (Giriş+Çıkış) idmanlarda almayı sürdürdüm. Bu süre zarfında akşamları saat 18:00'den sonra karbonhidratı neredeyse 0'a çektim. Çok nadir 18:10 18:20 gibi öğünüm aksadığında yeme mecburiyetinde olduğum zamanlar oldu. CLA'ya hâlâ devam ediyorum. En kısa zamanda mide ile ilgili de resim koyacağım. Şimdiden kayda değer bir görünüm kazandılar(Abdominaller)... Önümüzdeki ay için planlarım, daha önceki mesajlarım da yazdığım gibi katıksız onlara harfiyen uyulacaktır.

Haziran ayı her ne kadar yorucu geçicekmiş gibi gözükse de, motivasyon olarak hayatımdaki gelişmeler beni yarı yolda bırakmaz ise bu süreçte, şu an itibariyle konuşmak gerekirse en üst noktadayım diyebilirim motivasyon açısından...

Ekteki resim sırtımın şu andaki son konumudur...

Saygılarımla,

Ekli Dosyalar:

Azi bunu beğendi.
  9. yurtfatiği

yurtfatiği Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    kol ölçülerini bir daha ölç kardeş

10. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Yanlış anlama da dikkatimi çekti şu biceps resminde sağ tarafta hareketi bilerek mi yaptın :D

HUMOR, Azi ve cadocx bunu beğendi.
  11. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    biceps pozu bazı şeyleri gosteriyor aslında. definisyonun kıymetini. define olan bir biceps her ne kadar olcude kaybetse goruntude daha buyuk ve etkileyici durmaktadır. bu vucuttaki butun kas grupları ıcın gecerli olan bir durum. ozellikle iyi gelişmişse omuz başları ve triceps kendini cok belli eder. bu kaslar define olduktan sonra gercektende normalin cok ustunde buyuk gibi gorunurler.

bu arada calışmalarınız için şimdiden kolay gelsin.

Azi bunu beğendi.
  12. SteeLHammeR

SteeLHammeR Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Son fotoğrafında neden photoshop yaptığını anlayabilmiş değilim.

13. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Arkadaşlar,

Söz verdiğim gibi Çarşamba günü geldi ve resim ekleme vakti.

Diyetin 2. ayı da bitti sevgili arkadaşlar.(7 kg kayıp ile) İçinde bulunduğumuz Haziran ayı için, haftanın 3 gününe HIIT kardiyo koymayı düşünüyorum. Ayrıca Haftanın 4 gününde örneğin, Pazartesi Abdominaller, Salı Oblikler, Perşembe Abdominaller Cuma Oblikler olarak ağırlıklı çalışmayı, son rötuşları atmayı düşünüyorum vücudun karın kısmına. Bu söylediklerimi programımın içerisine dahil ettim. Yalnız diyet esnasında verdiğim kilolar ile, hacimsel düşüş kısmen benim gözümle gördüğüm şekliyle yaşanmış olup, çevremden gelen tepkilere göre ise, epey bir küçülme var sende diyorlar. :) Sorun ve soru şu;

1-)Diyete 26 Hazirana kadar devam etmeyi düşünüyorum lakin; şiddeti konusunda geçici bir kararsızlık var.

2-) Neticede bir yarışmaya veyahut çok özel bir çekime hazırlanmıyorum. Bu seneyi fazla hırpalamadan bir 3 4 kg daha düşerek 90 veyahut 91 kg da bitirmeyi planlıyorum. Hedeflerim olan Sean Cassidy veyahut Nick Auger'a yaklaştığımı düşünüyorum. Sizlerin de fikrini almak istiyorum bu hususta.

3-)Artık diyette tavuk, tam tahıl türü ekmek ve kısmen yağsız beslenmeden bıktım gibi. Evet dayanabilirim ama, malum yaz mevsimi dondurma sezonu açıldı, henüz ağzıma süremedim :) Pastaları görüyorum, tatlıları görüyorum, hoş aram pek iyi değil tatlı ile ama, bu dönemde ister istemez çekiyor insanın canı zor bir durum gerçekten. Çok zorunlu olmadığı sürece, şarküteri tarzı, marketlerin çikolataya ilişkin raflarına fazla yaklaşmıyorum, hatta önünden bile geçmiyorum.

Bunları biraz olsun rahatlamak için yazıyorum...

4-)Haziran ayının sıcaklığı ile antrenman esnasındaki zorlanma katsayısı birbirine paralel olarak artmaktadır. Bu konuda ne tür önlemler alırsam daha verimli geçer benim için... ?

Saygılarımla,

Ekli Dosyalar:

Azi bunu beğendi.
  14. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    oncelikle cok az bir işiniz kalmış o yuzden biraz daha dişinizi sıkın. ikinci olarak alt sırta odaklanın birazda. antrenman olayı için yapacak pekte birşey yok ne yazıkki. malum havalar. diyete bağlı kalıp olabildiğince sert ve kısa idmanlar atmaya bakın. yani kendinizi şartlayın. mesela salona girdiğinde set aralarını max. 30-45 saniye tutut,,cam deyin ve çalışmaya başlayın. set aralarının kısa olması tukenmeyi arttıracaktır. dolayısıyla idmanda en kısa surede bitecektir. biraz eziyet gibi olabilir ama inanın definisyonada cok faydası olur bu yaklasımın. her şey iyi gorunuyor. başarılşar dilerim ..

15. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    öncelikle tebrik ederim ilk koyduğun fotolarla en son koydukların arasında çok fark var .. gayet iiyi gidiyor .. yazılanları tek tek okudum ..hacim açısından gögüs bölgesinin eksik olduğunu düşünmüyorum ben ..detay olarakta eksik sayılmaz ..genetik farklılıklardan dolayı şekil olarak istediğin gibi olmayabilir ama böyle iyi devam et basarılar

16. burakyılmaz

burakyılmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    100 kilo normalde iyi olmasina karşin daha cok boyun yardimiyla sanirim bi 15 kilo kadar daha alman lazim özellikle göğüs ve kollardan çalişmalarinda başarilar

17. burakyılmaz

burakyılmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sıt kısmın zayıf kalmıs trapezinin üst ve alt ksımlarını iyi çalış özellikle alt

18. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Bence çok iyi bir fit vücut var karşımda..kazasız -belasız devam etmendileğimle...

Peki programda kafama takılan şey var oda şu ; haftada 5 gün çalışıyorusnuz anladığım kadarıyla...

Şimdi bende fit vücut yapmaya çalışmaktayım ve yaklaşık 1.5 yıl ( net 1 yıl desek yeridir)

ancak şu an itibariyle..3 lü programdayım ve hocam saolsun onunla birlikte çalışıyorum

ancak deidğim gibi haftada 3 gün kendimi iyi ihssedersem 4. günüde extra olarak mix yapıyorum kii hiç yapmadım...

merak ediyorum neden ben 3 lü programdayım bu ne kadar sürecek..ve neden sizinki 5 gün...

açıkalrsanız yardımcı olacaktır bana...

kolay gelsin...

19. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Merhaba herkese…

Sevgili demircan256,

Haziran ayı itibari ile, haftanın 6 günü çalışıyorum. Bunun 2 tanesi HIIT programından ve abdominal +Oblik programından oluşmakta.

Geri kalan diğer 4 günü ise, vücudun gelişimine devam etmesi, diyet döneminde küçülmeye mahal vermemek üzere itina ile seçilmiş bölgesel antrenman takip ediyor. Aşağı satırlarda da bahsedeceğim gibi hedeflerim bu yönde bir süreci takip etmemi gerektirdiği için haftada verdiğim rakam kadar çalışmaktayım. Sizin haftada kaç gün çalışmalıyım sorunuzun cevabı bir çok değişkene bağlı olmakla birlikte, dilim döndüğünce anlatmaya çalışayım. Öncelikle;

7 günlük bir haftanın içerisine sadece 1 gün egzersiz koyarsanız, bu sizi ileriye taşımaz. Bir Kârı yoktur bedene. Kısmen sağlık adına yapılır demek bile yersiz olur. Haftada 2 gün çalışırsanız form tutmuş olursunuz. Sağlık için spor, rekreasyon adı altında yapılan kültür- fizik adını alır. 3 gün ve üzeri Egzersiz bence şunlara bağlıdır.

1. Kondisyonunuza. Bedeninizi etkin kullandığınız takdirde, kısaca bilim çevrelerince teyit edilmiş, önerilmiş şekilde bedeninize yüklendiğiniz bir antrenman prensibiniz var ise, bedeninizi dinleyerek hareket ediyorsanız mutlaka kondisyonunuz da iyidir diye varsayım yürütebilirim.

2. Beslenme Şeklinize. Ne tür öğünler ile bedene yükleme yaptığınız. İhtiyaçlarınızı rastgele bir düzen ile mi, yoksa kurulu bir düzen ile mi sağladığınız.

3. Metabolizmanıza. Evet, metabolizma da bu noktada devreye girer. Sizi, sizden başkası daha iyi tanıyamaz. Sedanter bir insana oranla günlük vücudun tüketmiş olduğu bazal metabolizmanız bile, mevcut kas kütlenizden ötürü fazla olacaktır. Bu değer tiroid hormonundan tutun bir çok değişkene bağlıdır. Bu çerçevede bu da etkendir.

4. Sağlık durumunuza. Bedeni bir bütün olarak ele aldığımızda tüm organların yeterliliklerini, işlevlerini layıkıyla yerine getirebilmeleriyle de doğrudan bağlantılıdır.

Şimdi saydığım bazı başlıklardan yola çıkarsak.

3 ile 6 gün veyahut çift idmandan 12 idman haftada diye kavramlar da çıkabilir. Bunun kesin bir çizgisi, evet işte kesin rakam, sayısı budur demeye lüksümüz yok bu kriterlere göre konuşacaksak. Ne istediğinize bağlıdır bu. Hedeflerinize göre değişkenlik gösterir ana başlıkları hesaba katarak. Ben fit bir vücut istiyorum, hedeflerimde Nick Auger veya Sean Cassidy gibi olmak var. Bu yüzden yoğun çalışmak zorundayım. Bedenimi dinliyor, ihtiyaçlarına cevap verebilecek düzeyde besleniyor, sağlık kontrollerimi yaptırıyorum. Genetik mirasımda el verdiğince güzel olmalı ki, hiç yoktan öncelikle beni tatmin eden bir sonuçla karşı karşıya kalıyorum ayna karşısında.

Mesela, bedende nereleri çalıştırmalıyız sorusuna verilebilecek cevap sabittir herhâlde. Bir haftada bunların hepsine ayıracağınız bir programınız var ise ve uyguladığınızda verim de alıyorsanız o zaman 3 gün yeterlidir. Alamıyorsanız, veya vakit yeterli gelmiyor ise tüm bedene, o hâlde değişiklik yapma zamanı gelmiştir.

En tepeden saymaya başlarsak, Trapezius, Deltoid, Pectoraller, Latissumus Dorsi(Back) Biceps, Triceps, Oblikler, Abdominaller, Ön Kol extensor ve flexorları, Ön bacak, Arka bacak, Gastrocnemius, Soleus ve Tibialis diye sıralanıp gider kabaca. Tüm burada saydıklarımı 1 haftalık program adı altında oluşturacağınız programınızın içerisine eksiksiz monte edebiliyorsanız ve bu 3 günlük süre yeterli ise size, bence bir sorun yok. Yinede farklı görüşlerin bilgisini de alabilirsiniz.

Saygılarımla,

D.N= Bu sayede, Sevgili Oklahoma’ya ve Sevgili Bosnak’a da motive edici mesajlarından dolayı teşekkür ediyorum.

Sevgili burakyılmaz, sizin eksik diye belirttiğiniz yerin düzeltilmesi aşamasında bu sene için yapabileceğim pek fazla bir şey kalmadı açıkçası koz olarak elimde. Hedef 26 Haziran idi. Hedefime sayılı günler kaldı. Daha sonrasında uzunca bir süre tatil yapmayı planlıyorum. Kendime bir süreliğine vakit ayıracağım. Bu arada, falanca adlı siteden ağırlık setlerine ve sehpalarına baktım, bu ara esnasında formumu bari koruyabileyim diye. Fiyatlar ortalama 300 400 arası istediklerimi almam gerekirse. Umarım bu hayalimi de gerçekleştiririm.

Teşekkürler Aidiyet gösterdiğiniz için…

Azi, sultanmehmed ve demircan256 bunu beğendi.
  20. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Bilgilendirmen için çok teşekür ederim..

Şimdi beslenme konusua 4 4 lük uyuyorum desem yalan olur sabahları poça yerdim onu kesmiş bulunmkatayım ve sabahları 3 ymurta beyazı ve bir adet yumurta sarısı ,salatalık,domates...sadece...bu şekilde kilo vereceğimi biliyorum...sağlıklı beslenme bumdur tabikide değil..ancak imkanım elverdiği durum bu malesef...( bu arada yumurta kilo yaparmı yapmazmı biraz araştırdım..sizce yumrta beyazı kilo yaparmı..kilo vereyim derken kilo almiim bilmeden )

idmana gelirsek..3 lü programdayım acaba o nedenden dolayımı haftada 3 yapıyorum..ayrıca cardio yu hoca son gün yap diyor..fazlada hocam neden hergün yok demek istemiyorum sonuçta hoca olan o diyor ve işine karışmak istemiyorum..tabi burada nekadar doğru nekadar yanlış yağıyorum oda muamma....

şimdilik bu kadar ...

saygılar...

Sayfayı Paylaş