1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Fitness&Model ve Resimler

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Fitness&Model tarafından 28 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 113 üye.
  1. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Selam Arkadaşlar,

Normal şartlarda bu platforma açmam gereken konumu öncelik hususunda buraya değil de, yeni başlayanlar bölümüne açtığımdan ötürü özür dilerim... Aklımda bir fikir vardı fakat uygulama safhasında teorikle pratiğin uymadığını bir kez daha anlamış oldum :D

Boy: 193cm
    Kilo: 100kg

Bu sporu 2 senedir Vücut geliştirme maksatlı yapmaktayım. Şu andan itibaren amacıma neredeyse yaklaştım diyorum. Tekrardan belirtmek gerekirse, hedef kişiler "Nick Auger" veyahut "Sean Cassidy" gibi olmaktır. Fitness'dan yanayım. Daha fazla büyümeyi bu saatten sonra düşünmüyorum. Eksik yerlerimi tamamlayacağım daha çok. Kol çok çabuk sonuç aldığım bir bölgem. Bu süreçte ara ara kol idmanlarını bırakmayı da düşünüyorum. Orantı bakımından. Bunların dışında eksik diye nitelendirebileceğiniz orantı öncelikli olmak koşuluyla tüm eleştirilere açığım.

Ölçülere gelince merak edenler olacaktır.

Başlangıç ölçüleri...

Kol "Sağ-Sol":28
    Bacak üst bölüm "Quadro çevresi":52
    Bacak Alt Bölüm "Gastrocnemius çevresi" 36

Şimdiki Ölçüler...
    Kol: Soğuk 43 Sıcak 44
    Quadro çevresi 74cm'e yaklaştı...
    Gastrocnemius çevresi: 43-44
    Omuz çevresi 142-144 arası değişmekte. Nefes alışverişi etken maddesi :)

Yaz hariç, tüm sezonu yarım yağlı sütler gibi geçirmeyi seviyorum.

Buyurun bunlarda resimlerim...

D.N= Supplement dışında ek bir şey kullanmadım...

Saygılarımla,

Ekli Dosyalar:

Şeyhül-islam, taso, nofear ve diğer 15 kişi bunu beğendi.
  2. qubar

qubar Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Ölçülerini yanlış almış olabilir misin ? Çünkü sende 142 omuz göremiyorum

byte, whitea, çikoçiko ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  3. ImtooSexyBoy

ImtooSexyBoy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    omuz ve kollar iyi..ben mide ve gögüsü biraz eksik buldum daha iyi olabilir...gelişim güzel fakat bana 2 sene biraz fazla gibi geldi...simdi ben fitness cıyım diyebilirsin .cok kasmadım falan diye bilirsin..Ne istediğini cok iyi anlamıs biri olarak..mideyi ve gögüsü biraz daha belirgin hala getirirsen dahada iyi olur..tebrikler!.

SouL61 bunu beğendi.
  4. £rMaN

£rMaN Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    İsteğin beimde istediğim birşey vücut göğüs hariç iyi bence göğüs biraz daha hacimli olabilir supplement olarak ne kullandın önerebilecegin var mı acaba?

5. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam,

Sevgili qubar,

Ölçü olayında çok büyük bir hata payı olduğunu düşünmüyorum. Olsa olsa cmler oynar. Fakat yarın idmana gittiğimde tekrardan hatırınız için ölçerim. Eleştiri vahabında olan görüşünüz için teşekkürler.

Saygılarımla,

Sevgili ImtooSexyboy,

Görüşlerinizi dikkate alacağım. Karın bölgesi için zaten Mayıs için beni bekleyen CLA L- Carnitine Beta ALA(Yorgunluk için önemli) ve definasyon programım hazır.

Göğüs için yapabileceğim ihtimallerin veya kombinasyonların kısıtlı olduğunu düşünüyorum. Tüm bölgelerimden sonuç almama rağmen, herhâlde bu genetik yapının da eksik tarafı göğüstür diye düşünmeye başladım son 1 senedir...

Her ay farklı bir programı tüm vücut için değiştiririm. 8 hafta da bir ara veririm. Her bölge uyumlu giderken, göğüs geriden geliyor. Hayret verici. Aslında canımı sıkacak fazla bir sorun olduğunu da düşünmüyorum. Görünüm itibariyle yandan veyahut önden simetrik, hoş, kesik olarak dikkat çekiyor kanısındayım. Tek endişem uyum, o da geriden seyrettiği, geldiği için. Seneye çözeceğim o sorunu inşallah. Bu sene için çok kasıp mevcut yapısını bozmayayım diyorum. "Mart" "Nisan" Mayıs'ta zaten define olmak için program ve beslenme şeklimi değiştireceğim.. Görüşleriniz için size de teşekkür ediyorum...

Saygılarımla,

Sevgili £rMaN,

Supplement için önerebileceğim markayı buradan önerebilme gibi bir lüksüm var mı açıkçası pek bilmiyorum. Reklam amaçlı yazılmış bir yazı olarak da görülmesi endişesi taşımak istemediğimden bu sualinizin yanıtını özel mesaj yoluyla alabilirsiniz diyeyim.

Saygılarımla,

FedoR ve Azi bunu beğendi.
  6. darkangel025

darkangel025 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    merhaba ben 1 aydır bb ile uğraşmaktayım ve kaslarımın adaptasyon sürecini biticem bu hafta. bu bir aylık süredede bir salona yazıldım fakat salonu bitircem oturduğum sitede bir vg salonu var fakat hoca yok sadece aletler mevcut . bende sizin gibi fitness vücudu yapmak öle aşırı olgunlaşmak istemiyorum bana programını ve beslenme düzenini yazarsan sevinirim.

7. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam,

Bir önceki konumda, bir forum kullanıcısı arkadaşımız tarafından sorulan sizinkine benzer bir suale verdiğim yanıt şu şekildeydi...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:54 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:38 ----------

Selam,

Öncelikle geri bildirim aldığım için teşekkürler.

Ölçüler hakkındaki görüşünüz içinse, canınızı sıkmanıza gerek yok,
    Estağfurullah aksini düşünmedim bile... Bunun basit bir çözümü olduğunu değerli bir forum kullanıcısı arkadaşımıza da söyledim. En pratik yol yarınki idman öncesi ölçü alımıdır :)

D.N= Ölçülerin sayısal değerlerle olan ifade şekillerindeki abartı sayılabilecek görünümlerine pek takmıyorum... Örneğin, omzum 100 olmuş kolum 35 olmuş.

Güzel estetik duruyor mu bu çok önemli. Sonuçta dediğim gibi Fitness&Model vücudu yapmak için çabalıyorum. Bu yoldaki ikon veyahut diğer bir tabiri ile kendime örnek aldığım kişilerin Nick ve Sean olduğunu belirtmiştim...

Bana Kolları şöyle yaparsan 50 olur deseler bile yapmam :)

Eksik bölgelerim kendime göre, değerli forum kullanıcısı arkadaşlardan bir kaçı değinmiş göğüs bölgemdir. Bunun bende farkındayım. Sean'ın göğüs kafesinin yapısından olsa gerek, fotoğraflarından da görebilirsiniz çok estetik ve dolu duruyor. Denemediğim program veyahut alternatif yol bırakmadım fakat olmuyor :)
    Nick'in ise üst çatı ile bele olan orantısını beğeniyorum.

Bakalım hakkımda hayırlısı...

Saygılarımla,

Conqueror_, Mighty MO, Azi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    O boyda böyle bir vücut bence harika, biraz göğüs eksik görünüyor onun dışında eksik yok :)

9. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    boyun baya uzun olduğu için ölçüler ve kg yanıltıcı olabiliyor
    bu arada beslenme programını bir yerden hatırlıyor gibiyim :D

10. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    enginar hapı ne işe yarıyor

11. Kasva

Kasva Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İcra Memuru
    Yer:
    Sakarya
    Omuzlar gayet iyi görünüyor. Yalnızca omuz antrenmanın ile ilgili bilgi verebilir misin?

12. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam,

Görüşleriniz için teşekkürler... Oran orantıyı yakalamak için çok uğraştım. Yakaladınız mı diye soracak olursanız, henüz yakalayamadım ayna karşısına gelince ımmm Arda olmamış diyorum kendi kendime... İdeal olarak gözümde canlandırdığım kişilerinse göğüsleri benimkine nazaran daha dolu... Seneye inşallah :)

Selam,

Ölçülerin güncellemesini veyahut başka bir deyişle sağlamasını bu akşam yapacağım. Bu yazıyı kaleme aldıktan tam 2 saat sonra idmana gideceğim. Geldiğimde buraya yazarım...

Beslenme programının aşinalığı bence size, MF dergisi Sayı 03 Temmuz 2010'dan gelebilir. Jay Cutler :) Dergiden önce de bir yerde görmüştüm benzeri... O vakittir güncelleyerek kullanıyorum kendime yontmuş bir vaziyette..

Selam,

Sualinize yanıt şeklinde olabilecek linki buraya koyayım. Yardımcı olması kaçınılmaz...

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/enginar-hap-t7771.html

Saygılarımla,

Azi bunu beğendi.
  13. atesdagli

atesdagli Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    şu resimlerden ölçü alabilen arkadaşlar var ya onların bu yetenekleri değerlendirilebilmeli bence yani düşünsenize resimlerden ölçü alınıyor yahu daha ne olsun muhakkak bir değerlendirme alanı bulunabilmeli bu yeteneğe sahip olan arkadaşlarımız için.

yahu adam yapmış sporunu kendisine göre beğendiğim istediğim vücuda çok yaklaştım diyor şimdi çıkıpta yok yok senin ölçülerin o değil bence felan demek ne kadar doğru anlayamıyorum.

ZeusS_, Azi ve omrbrk bunu beğendi.
  14. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam,

Dört hareket deltoid için, 1 hareket ise Trapezius için giriyorum...

Her ay programı değiştiriyorum...

Örnek program...

Seated dumbell overhead press 5x12. (2 kere 12 %70 2 kere 10 %75 1 kere 8 %80. Tekrar düşerek Ağırlık artar. Yüzde %70 ile %80 arası)

Barbell Behind the Neck Press 4x12 (2 kere 12 2 kere 10)

Side Lateral Raise 4x12

Bent -over Lateral raise 4x12 Bunu bazen incline sehpası yaratarak Jay Cutler gibi yaptığım da oluyor...

3 dakika mola verip,

Trapezius içinse, Smith Machine Behind-the Back Shrug veya Smith Machine Shrug veya Dumbell ile...

Umarım yardımcı olabilmişimdir size...

Olmaz ise, her ay yaptığım programı buraya düşerim.

D.N=Mesela şu anda bu programı uyguluyorum...

Saygılarımla,

Azi ve Kasva bunu beğendi.
  15. £rMaN

£rMaN Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Öm ile neler kullandıgınızı onerılerınızı beklıyorum teşekkürler.

16. sorisaspor

sorisaspor Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    denizli
    Böyle bir beslenme programını nizami takip edebilen herkesi takdir ederim. Çünkü hem eziyetli hem de masraflı. Fakat etkili ,verimli olduğu kesin.

İbrahim Aşık ve berelax bunu beğendi.
  17. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam,

Antrenman sonrası söz verdiğim gibi buradayım. Bahsi geçen ölçülerin güncel sayılarını giriş yapacağım.

Üst taraftan başlayalım...

Omuz çevresi: 4 deneme sonrası 142 143 arası gidip geldi.(Soğuk)
    Ek olarak göğüs çevresini de ölçtüm. 121 122 arası...(Soğuk)
    Kolların küsurat değerlerini atarsak, değişen bir şey olmadı. Soğuk 43 antrenman sonrası 44.
    Bel çevresini bilerek ölçmüyorum. Aslında en çok önem verdiğim yer diyebilirim diğer tüm bölgelerime nazaran. Fakat yaza hazır bir şekilde ölçmek istiyorum..
    Bacak 70' e düşmüş.
    Calf diye nitelendirdiğimiz Gastrocnemius 44.

Ek Açıklama: Daha önce de söylediğim gibi ölçülerin benim nazarımda pek bir kıymet-i harbiyesi yoktur. Orantı diye adlandırabileceğimiz simetri önemli. Derinlik göze hitap önemli. Ben sadece sonradan sorabilecek arkadaşlar çıkabileceği gibi( Kol kaç, falanca kaç gibi) önceden sizlere rehberlik etmesi suretiyle yazmıştım.

Bu kısma gereken açıklık getirildiğine göre sizlerden istirhamım, benim göremediğim ek bir eksiklik var ise, şunu şu şekilde yap arkadaşım, şurayı biçimlendirsen, veyahut büyütsen diye söyleyebileceğiniz yerleri bana ışık tutmak maksatlı paylaşabilirsiniz...

Selam,

Bir önceki mesajınıza istinaden reklam içerikli bir mesaj olabilme kaygısı taşıdığımdan marka ismi giriş yapmadım. Reklam olup olmadığını yetkili bir arkadaşa sorarak sorunuza cevap vereceğim. Bu arada "Öm" diye yazıya döktüğünüz kısımı pek anlayamadım. Açıklar mısınız?

Selam,

Aslına bakarsanız, konuşulması gereken konulardan bir tanesi de buydu. Çok önemli bir hususa değindiniz. Evet uygulaması gerçekten zor olmakla birlikte can sıkıcı. Sosyal hayata dair kısıtlamalar getirdiği bir gerçek. Dışarıdan yeme taraftarı değilim. Hem ekonomik değil hem de ne tür malzemelerin işin içerisine katıldığını bilmediğimden. Kaç kez elimde sefer taslarıyla hareket ettiğimi bilirim. Garipseyen bakışların esiri altında kalmam. Şaşıran surat ifadeleri ile tanışmam. ve bunların fazlası. Kısaca bir hedefiniz var ise, bu yolda çekilen çile kutsaldır...

Bunun için ne kadar daha süre lazım tam kestirememekle birlikte, ulaşıncaya kadar bu çöl safarisine devam :)

Herkese iyi antrenmanlar, neşeli günler...

Saygılarımla,

Azi bunu beğendi.
  18. Xaxas

Xaxas Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Karın bölgesi biraz eksik onun dışında gayet güzel.Bu arada sen nick augeri geçmişsin ki zaten kaslarını parçalasan çok daha başarılı olucağına inanıyorum.Bu arada merak ettiğim birşey vardı sadece merak yanlış anlamayın göğüs ve sırtınızdaki arda yazısı tattoo olarak bilinen dövme mi yoksa bilgisayardamı yaptınız böyle ufak tefek şeyler merakımı uyandırmıştır hep :)

19. Freax

Freax Yeni Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Lüleburgaz-Silivri
    gayet iyisin hocam göğüslerde iyi bence simetrik bi vücudun var.Kapı gibisin maşallah :)

20. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam,

Karın kısmının sıkılık bakımından ya da şöyle ifade etmek gerekirse form bakımından bir sorunu yok. Mayıs için elimde o günü bekleyen CLA, L-Carnitine ve Beta ALA formları duruyor :) Sabırsızlıkla bekliyorum.

Nick Auger hakkındaki görüşünüz içinse, olaya farklı bir pencere açmışsınız. Şahsen ben henüz seviye olarak onlara erişemediğimi düşünüyordum. Yaza define girdiğimde, onların fotomodel olarak çekinip verdiği pozların aynılarını yaparak resimlerimi çekeceğim. Tabi onlar profesyonel ortamlarda, ışığı, bilgisayar efektlerini de kullanarak olaya müdahale ediyorlar ama olsun, hiç yoktan aradaki farkı az ya da çok görmüş oluruz bu sayede.

Arda yazısına gelince, Picassa diye bir program var onunla yazdım. Resimlerin bana ait olduğunu vurgulasın diye.

Saygılarımla,

Azi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş