Fitness&Model Passion for Sports

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve Fitness&Model tarafından 20 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Berkay Türkkan, Fit, Aranel ve diğer 20 kişi bunu beğendi.
  2. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Sahneler tek bir şarkı yerine farklı şarkılar ile renklenseymiş daha hoş olabilirmiş gibi duruyor . Mesela sırt çalışırken ayrı kol çalışırken ve göğüs çalışırken farklı şarkılar olabilirdi.Yüzme kısmına gelince ciddi bir efor sarf etmişsiniz tebrikler.

Son düzenleme: 20 Ekim 2012
    Fitness&Model bunu beğendi.
  3. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    usta o değilde baya iyi yüzüyosun =)

4. saq04ever

saq04ever Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Çekmeyi planladığınızı bahsettiğiniz günden bu yana sabırsızlıkla bekliyordum açıkcası.

5. kemalerkaya

kemalerkaya Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    video yüzmeye geçmeseydi şu saatte salona gitmeyi düşünüyordum başarılı olmuş :)

6. fakdet1

fakdet1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yüzmede kondisyon fena değilde teknikte biraz sıkıntı var.

telashlipenguen bunu beğendi.
  7. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili fakdet1,

Bu ay üye olmuş birisine ve özellikle ilk mesajı olan birisine önyargılı yaklaşırım. Ama size farklı yaklaşacağım.

Aslında içeriksel bilgi vereceğim.

Her branşın ve o branştaki her tekniğin farklı kişisel stilleri mevcuttur. Basketbolda şu atma tekniğinin birden fazla uyarlamalı atış stili kişisel olarak değişir. En barizi, Michael Jordan ile, Lamar Odom ikilisi üzerinden verebiliriz. Lamar tam tepede, baş üstünden blok payını sıfıra indirmek için şut atar. Michael Jordan, daha kontrol edilebilmesi ve kaçış hareketlerini havada olası duruma göre entegre etmek için biraz daha önde tutarak atar. Aynı zamanda çoğu stilinde kaymalar ve geri çekişler mevcuttur.

Şimdi Neden bunları anlattım. Her ikisi de Profesyonel ligde NBA'de oynamaktadırlar. Tekniği yanlıştır diyebilir miyiz?

Aynısı yüzme için de geçerli. Şu anda 1. Kademe Yardımcı Antrenör olma imkanım var. Federasyona gidip parayı yatırdığım vakit olabilirim. Asıl uzmanlık branşını yüzme olarak aldım.

Serbest stilde yüzerken, kulaçların başının önünde, omuz hizanın dikey uzantısının biraz daha alna yakın bir alanından giriş yapılması istenir. Akış çizgisi pozisyonunu koruyabilmek hem de, su direncine karşı daha az eforla iş yapabilmek prensibine dayanır.

Serbest stilde bacakların kullanımı eğer ki uzun mesafe yüzüyorsanız neredeyse katkısı %5'tir.

Akciğer kapasitenizin ve apnea sürenizin doğrultusunda, 4 kulaçta bir nefes alma, veya 6 kulaçta bir nefes alma gibi çeşitli varyasyonlar da işin içerisine girer. Uzanış çekiş, süpürme bölümlerinden sonra aynı süreç sürekli taki hedefe ulaşana kadar tekrarlanır.

Sizden ricam, tekniğimin analizini yapmanız olacaktır.

Saygılarımla,

khephnes bunu beğendi.
  8. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Selam,

Onceki videolarini daha cok begenmistim aslinda, fakat esasen bir farklilik oldugunu dusunmuyorum. Sadece yuzme ne pratikte ne de gorsel olarak izlerken zevk aldigim bir dal degil maalesef. Bu yuzden kisisel zevkime dayanarak bir yorum getirebilirim elbette, keske bodybuilding icerikli anlar daha uzun tutulsaymis. :)

Sunu sorayim. Animal lifting strap'i hakkinda cok ufak, yuzeysel bir inceleme tadinda bir seyler soyleyebilir misin? Ben de hem wrist wrap, hem de lifting strap destekli bir urun aldim, henuz elime gecmedi fakat beklentim buyuk. Gorece yuksek kilolarda ozellikle sirt ve trapez calisirken bar elimden kayiyor ya da bazi durumlarda hedef bolgenin yetersizligi nedeniyle degil bilek dolayisiyla agirligi birakmak zorunda kaliyorum, bu nedenle sadece lifting strap degil, wrist wrap destegi de olan, ikisinin kombine edildigi bir urun tercih ettim. Animal'den memnun musun? Biraz bilgi verebilir misin?

9. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili khepnes,

Kişiel görüşünüze bende katılıyorum. Hepsinin vücut geliştirmeye odaklı çekilmesi yüzmeye göre daha estetik ve hoş gelebilir insanların gözlerine. Ben aslında yaptığım spor dallarından bir mix yapacaktım. Ciddi zaman ve efor isteyen bir süreç.

Örnek: Tenis oynarken, basketbol oynarken, kickbox yaparken, tekrar yazı bekleyerek iyi bir su altı kamerası ya da fotoğraf makinesi ile, dalış yaparken, 100 metre koşarken, hentbol oynarken gibi, çok farklı spor dallarıdan ortaya karışık video yapmaktı asıl niyetim.

Hem bana bir hatıra, hem de bir kişinin sadece bir spordan alacağı zevkin, biir çok spordan misliyle eğlenerek alabileceğini göstermekti. Ölmezsem, daha önümde uzun seneler var. Böyle bir hatıra video çekeceğim. Ve ilk kısmını bayramda havalar güzel olursa, basketbolda çekeceğim.

Şimdi asıl sorunuza dönersek,

Elimde bulunan animal ve benzeri lifting straplerin temeli aynı mantıkla çalışır. Parmak kaslarımızın ağırlığa karşı erken pes etmesi olarak gösterilebilir ağır kilolarda tekrara devam edemeyişimizin sebebi. Tam bu esnada devreye ksımi olarak lifting strap giriyor. Çok büyük iş yaptığını söyleyemeyiz. Ama fazladan bir kaç tekrar yapmanıza izin veriyor.

Nasıl mı?

Eğer, çok doğru bir tenikle bara sardıysanız strapi, yani avuç içinizin orta parmakla baş parmak arasından geçmesi koşuluyla çapraz bir görüntü kazandıysa, strap doğru bir şekilde bileğimizin de ağırlığa katkısı vasıtasıyla 8 değil de 10 tekrar çıkarabiliyoruz. Burada şu sorunu gözlemledim.

Özellikle Deadlift gibi ağır kilolarda(180) bileğe bağlı olduğu bölümden, bileğin kan dolaşımına inanılmaz etki edecek bir basınç oluşuyor. Temel nedeni, parmakların neredeyse kaldırılan ağırlık üzerinde hakimiyet sahibi olmamaları diyebiliriz. Avuç içimizin strape olan tepeden baskısı tekrara devam edildiği sürece bileğe neredeyse tüm direnci aktarmış oluyor. Zaten son tekrarları zar zor tamamladığınız zaman, bileğinizde hem izi çıkıyor hem de kıp kırmızı oluyor orası.

Siz yüzeysel dediniz ama ben biraz daha detay girmek istiyorum. Maddelemek istiyorum.

1-Parmak güçlendirici spor mağazalarında satılan bir el yayı almanızı isterim. Burada kritik nokta, parmağınızın kuvvet kazanmasından ziyade, kuvvette devamlılık kazanması yani dayanıklılık kazanması önemlidir. Şöyle ki, çabuk tükenmesi gereken yerde, dayanıklılık bağlamında geliştirilmiş parmak kasları çabuk tükenmeyecektir.

2-Staggered tutuş, avuç içinin birisi aşağıyı birisinin yukarıyı gösterdiği teknikle çalışmanız, yapılamn çalışmaları göz önünde bulundurursak, %50 gibi daha fazla tekrar yapmanızı sağlıyormuş. (2007 Ulusal Güç ve Kondisyon Birliğinin yıllık Toplasında sunduğu Rapor)

3-Son olarak, alternatif olarak salonda farklı barlar mevcut ise, ince bar kullanımınız da, bu gibi sorunların ortadan kalkmasını kısmen de olsa sağlayacaktır. Yalnız şöyle bir ters mantık var. Yapılan çalışmalarda, kalın barla çalışanların, Bilek ve parmak kaslarının ince bara çalışanlara oranla daha fazla geliştiğidir.

D.N=Ağırlık çalışmalarında mutlak ve mutlak, eldiven kullanmanızı tavsiye ederim. Bunu sadece size değil, çalışan herkese tavsiye ederim.
    Carpal Tunnel Sendromu diye bir hastalık türü var. Bilekteki sinirlerin, zaman içerisinde zorlanarak hassaslaşması. Kronik hale geldiğinde ise, dayanılmaz ağrılara sebep olması diye gösterebilebilir.

Uzun zaman, Barbell Curl yaparken, baş parmak alttayken(Barı sarmıyorken) baş parmağın orta boğum bölümüne binen yük ile, oradaki sinirimin son zamanlarda sorun yaratması olarak gösterebilirim kendi tecrübelerimden.

Çözüm, Bench gibi göğüs egzersizlerinde ölüm tutuşu yapmamak. Tüm parmaklar barın altında bulunması.

Ediven kullanmak,

Bir süre hafif kilolar ile baş parmak sarılı çalışmalar yapmak.

Saygılarımla,

khephnes bunu beğendi.
  10. saq04ever

saq04ever Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Basketbolda boyunuzda uzun olduğuna göre sağlam smaçlar bekliyoruz. :)

11. telashlipenguen

telashlipenguen Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    yüzme şeklin yanlış.

eller su üstünde de suya girerken kapalı olacak antrenör hocam ;)

örnek video.

https://www.youtube.com/watch?v=G72NZOrAx5k

Ekli Dosyalar:

• Adsız.jpg
      Adsız.jpg
      Dosya Boyutu:
      45,7 KB
      Görüntüleme:
      377
    • Adsız1.jpg
      Adsız1.jpg
      Dosya Boyutu: