Fitness&Model Motivation

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve Fitness&Model tarafından 6 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 25 üye.
  1. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili bbacemi,

Bahsini ettiğiniz hareketi; rotator cuff sendromu adı altında adlandırılan bir omuz eklemi rahatsızlığımdan ötürü yapmaktayım. Her idman öncesi, bu ve buna benzer bir kaç hareketi daha hemen sonrasında yineleyerek bilinen rahatsızlığın kronik olarak ilerlemesini ve nüksetmesini engellemek için yapıyorum.

D.N= Arama motoruna rotator cuff diye yazdığınız vakit, çok kapsamlı bilgilere ulaşabileceğinizi de buradan belirtmek isterim. İlginiz içinse ayrıca teşekkür ederim.

Saygılarımla,

spine ve bbacemi bunu beğendi.
  2. bbacemi

bbacemi Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Çok teşekkürler. Bende böyle bir şeyi yarım yamalak hatırlıyordum. Özellikle benc press in zarar verebileceğini duymuştum. Sizden de onay almak için sordum. Teşekkürler.

3. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Çok dar bir zamanda, maalesef atlaya atlaya izledim. Takip ettiğim bir üyemizin videosunu görmek istedim açıkçası. 1-2 yapıcı eleştirim olacak bir sonraki video için.

Birincisi, motivasyon videosu bu kadar uzun olmamalı. Maksimum 8-9 dakika yeterli, daha kısası bile olabilir.

İkincisi, çözünürlük düşük tutulacaksa, kesinlikle efekt kullanılmamalı. Görüntüyü mahvediyor.

Işık çok önemli, ama ışık yetersizken bir de koyu renk giyinmek hata olmuş.

Videonun en güzel kısmı, Preacher Curl yaparken çekilmiş bölümünün başı. Yakın plan, efekt yok. Yani videonun asıl olması gereken hali.

Yine de, bu tür bir video için BodyForumTR'de şu ana kadar gördüklerimizin en iyisi. Tebrik eder, devamını dilerim.

Başarılar.

Efrahim ve Fitness&Model bunu beğendi.
  4. Ratat

Ratat Üye

Beğenileri:
    279
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Pt
    Yer:
    Norvec
    guzel olmus bence 1 gun icinde cekilmis görüntüler galiba. deyisik gunlerde cekilerek yapilacak Motivation video cok daha guzel olacakdir.

Ocensers bunu beğendi.
  5. TheTank

TheTank Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    BodyBuilding
    Yer:
    İstanbul
    emegıne saglık gercekten guzel bır motıvatıon vıdeo olmus yenı vıdeoları beklıyoruz ..

Fitness&Model bunu beğendi.
  6. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    güzel olmuş kurgusu çok hoş girişteki :) yerli motivasyon videosu ilk defa izlemiş oldum.teşekkürler

mJw, spine ve Fitness&Model bunu beğendi.
  7. onur8bb

onur8bb Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Bence ilk video olarak düşünürsek gayet iyi.Zaman ayırıp buraya koymanız bile güzel.Hareketlerin hemen öncesinde kaç kilo ve kaç tekrar yaptığınızı yazsaydınız daha güzel olurdu.Elinize sağlık...

8. bravehearts

bravehearts Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Harika olmuş eksiklik olarak müziğin sesini biraz düşürürseniz-kapatın demiyorum-çok daha iyi olur.
    Bu arada T-Shirt üstüne tam oturmuş . :)

spine bunu beğendi.
  9. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Arkadaşlar,

Bugün, haftalar öncesinden planladığım kanat ve ön kol antrenmanımı videolamış bulunmaktayım. Yalnız eklemeden geçmeyeceğim. 2 hafta öncesinden, 3 tane arkadaşıma da, bu hususta bilgi vermeme rağmen 3'ünden bir tanesine bile partner olarak ulaşamadım bugün. Kısmet değilmiş. Salondan ilgili bir arkadaş bana yardımcı oldu.

Videoların montaj işini halleder halletmez motivation part 2 olarak yayınlayacağım.

İlginiz için teşekkür ederim.

Saygılarımla,

mJw ve spine bunu beğendi.
  10. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşların bahsettiği ışıklandırma ve efect konusuna bende katılıyorum. Fakat salona özel ışıklandırma koymak sorun tabi o konuda yapılıcak şeyler kısıtlı olabilir. Benim önerim videoları codeclerken convert formatını daha farklı formatlardan seçmen yönünde. HD kayıtları daha düşük formatlara convertleyince videodaki deformasyon çok fazla oluyor. Ayrıca videoyu daha kısa tutarsan uzun upload süresi sorunuda ortadan kalkar. 4-5 dk lık 360p lik bir görüntü 25-35mb geçmez.

mJw ve spine bunu beğendi.
  11. jackmaldow

jackmaldow Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    LA / California
    En önemlisi birinin seni detaylı bir şekilde yakından çekmesi farklı açılardan.
    Görüntü kalitesi videoya gömülü set sayıları ufak ipuçları çok iyi olur kısa çekmezsen konuşarakta dile getirebilsin.
    Diğer videoda apartmandan çıkarken birisi seni çekmeye başlasın konuşarak varın salona daha hoş olur.
    Kolay gelsin.

12. wallcroft9'69

wallcroft9'69 Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Death Valley
    tebrikler öncelikle, ilk motivasyon videonuz olduğu için tabiki eksiklikler var yukarıda söylenenlere ve özellikle jimraynor a kesinlikle katılıyorum video insanı gerçekten motive ediyor ayrıca rica etsem 10.04'ten sonraki şarkının ismini alabilir miyim çok hoşuma gitti :)

13. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Linkin Park - Numb :)

wallcroft9'69 bunu beğendi.
  14. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Videoyu işyerinde tekrar izleme imkanı buldum. Öncelikle Schwarzlın söylediği eleştiriler gerçekten çok doğru. Ayrıca bir sorum olacak decline bench presste az indirmenin nedeni daha önce yaşadığın omuz sakatlığından ötürü mü, göğsü daha iyi hissettiğinden mi yoksa daha ağır girip daha kütlesel antrenman olması açısından mıdır?

15. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili jimraynor,

Video yanıltıcı olmasın sevgili jimraynor. Bilakis olabildiğince indirmeye çalıştım. 2-3 cm kalana dek diyelim. Hemen hemen çoğu hareketleri tam hareket mesafesi ile yapmaya çalışırım. Bazılarında ise, tam hareket alanı, kasın direncini yitirebilmesine imkân tanıdığı için tamamlamam. Örnek: press hareketlerinin bir çoğu. Çok daha detaylı olarak anlatmak isterim, yalnız bu gün benim için kötü bir gün.

Sinir harbi yaşadım, bilgisayarda olan teknik aksaklığın, flash diskimde de yaşanmasından sonra. Malum bilgisayarda yapamıyorum bu montaj işlerini, internet cafenin birisinde yarısına kadar montajı tamamladım. Çokta güzel oldu. Bilgisayar kasmaya başlayınca, başka internet cafede devam ederim diye ayrıldım. O internet cafede de flash diski yaktım. Önden girişli usb portlarının bağlantı noktalarına ilişkin yanlış yerleştirmeler yaşanabiliyormuş. İş, işten geçti. 4 sene önce aldığım 16Gb'lık flash diske mi yanayım, içeriğinde bulunan 10 GB'lık veriye mi. Tek tesellim, videolar hala makinemde duruyor. Silmedim.

Söz verdiğim gibi, Motivation part 2'yi yayınladıktan sonra, bazı nedenlerden ötürü foruma ara vereceğim. 1 hafta içerisinde yeni bir flash disk alıp, sıfırdan başlayarak hazırlamaya başlarım diye düşünüyorum. Beklettiğim için herkesten özür dilerim.

D.N=Evet, sevgili SCHWARZXXL'ın söylediği eleştiriler yerinde ve yapıcı idi. Elimden geldiğince 2.videoda onlara uyarak yapmaya çalıştım, çalışacağım.

Saygılarımla,

16. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    1-)Müzik zevkine saygı duyuyorum,ama biraz daha güncel şarkılar koyarsan daha iyi olurdu...
    2-)Videonun giriş kısmından itibaren ısındığı zamana dek geçen sürede senin yüzünü görmeliydik...
    3-)Hocam alt göğüste neden kafanı kaldırıyorsun,sakatlığa sebebiyet vermesin bu yaptığın..

17. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Ben cezam sebebiyle yorumlarımı youtube platformunda yapmıştım.

Bir kere de burada tebrik etmiş olayım :)

Sayfayı Paylaş