Fitness mi Vücut ağırlığı mı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bra85der tarafından 1 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. bra85der

bra85der Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Öncelikle bu konuya bakan herkese ilgilendiği için teşekkür ederim.
    Ben yaklaşık 4 ay boyunca Wu shu Kickbox muay thai ve mma antrenmanlarına gittim. Fakat bu antrenmanlarda pek de aktif değildim hareketleri pek yapamadım Spaninnglere girmedim fakat temelim var bu aralar okul yüzünden gidemiyorum fakat abim var ve o da bu derslerden aldı yani evde bu hareketleri yapabiliriz. Simdi benim sınıfımdaki zibidiler fitness salonlarına gidiyorlar ve son zamanlarda güç gösterilerinde bulunmaya başladılar. Bende bundan ziyadesiyle şikayetçi bulunmaktayım. Babamın beni fitness salonuna gönderecek maddi durumu yok. Bu tür şeylerle uğraşma o zaman demeyin zira ben haksızlığa gelemeyen biriyim. Zaten Muay thai derslerinide bu yüzden almıştım. hazırsanız asıl soruma geliyorum. ben kasta hacim istemiyorum yani istemiyorum derken, amacım hacimli olması değil. sağlam güçlü ve dayanıklı olmasını istiyorum. Dolayısıyla evde barfiks şınav mekik gibi vücut ağırlığıyla yapılan hareketleri yapıp düzenli olarak koşu yaparsam bu "Zibidi" lere haddini bildirebilirmiyim? ilgilenndiğiniz için teşekkür ederim

2. OttomannSlapp

OttomannSlapp Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Barfiks barı
    Ben 2012 yılından beri evde kendi vücut ağırlığımla çalışıyorum dostum. Şuanda 16 yaşımdayım boyum 1.72 civarı falan. Spor salonuyla falan boşver bu iş azim meselesi bu iş karar meselesi evine bir barfiks demiri alırsın kapıya takılanlarından çalışırsın. Barfiks+ şınav+mekik bu üçlü varya bu üçlü herşeyin ilacı. Bir çok siteden yardım alabilirsin hareketler konusunda gerekirse bende özelden yardımcı olurum sana.Bırak o zibidileri salondan çıkmayanları bile serersin yere :) Ha birde kendi vücut ağırlığınla hiçbir artı şey kullanmadan yaparsan bu sporu özgüven daha da artıyor daha da sağlıklı oluyor vücudun. Evinde başlaya çalışmaya kardiyoyla beraber mükemmel eserler çıkarabilirsin. Şuan şahsen yaşıtlarımın 3,4 katı durumdayım. 3 yıldır tek gün ara vermeden çalışıyorum. Beslenmeye dikkat etmediğim halde ben bu hale gelebildiysem sen beslenmeye dikkat ederek şaheser ortaya çıkartabilirsin. Kolay gelsin.

HouseMafia bunu beğendi.
  3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Kesinlikle vücut ağırlığı.
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Nisan 2015 ---
    Vücut ağırlığıyla bu tip antremanlar çıkarabilen :D adamlar var helal olsun demekten başka birşey yok.Bu adamlar ağırlık kullanmıyormu dipsi +100 kgyle yapan Adam Raw var , Barfiksi Muscle Up'ı daha birçok hareketi ağırlık alarak belin,sırtına yapanlar var , ağırlık var böyle ama maksat hareketi zorlaştırmak , negatif/statik çalışmalar bir çok set tipleriyle çok iyi ilerleme vaad ediyor bu spor.Bu antremanı yapan adam zirveye ulaşmış biri bence...

4. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    evet genel olarak katılıyorum.belki ağırlık çalışmanın(ağırlıktan kastım insanların "fitness" anlayışı değil.hacmin yanında güce de önem veren bir insanım)yerini tam anlamıyla tutamaz fakat emin ol öyle sağlam bir altyapı oluşturur ki..zamanında tek set 150 şınav,20-30 barfix,70-80 dips,10-15 muscle up yapabilen bir insan olarak konuşuyorum,benim de temelim street workout ile atıldı ve şuan ağırlık çalışmalarımdan hem hacim hem güç olarak öylesine verim alıyorum ki,beslenmeni nicelik olarak sağlam tuttuğun ve protein miktarına da üç aşağı beş yukarı özen gösterdiğin taktirde,street workout/calisthenics çalışmalarından çok iyi verim alabilirsin.

5. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    bütün arkadaşların söylediklerine katılıyorum bende vücut ağırlığından yanayım ama sadece bu kırmızı cümleyi anlayamadım. salonda yapmak neden sağlıksızmış ?

6. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Vücut ağırlığı (Kalistenik) vücüdu daha fonksiyonel çalıştırır hem güçlü hem estetik olursun. Kalistenik gerçekten eğlenceli

I believe in Fitness

7. tarantino16

tarantino16 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Ben bir yil boyunca klasik bb programlari yaptim. En son o kadar sıkıldım ki dambil kaldir indir tekrarla vs vs. Sonra crossfit tarzi patlayici kuvvetin on planda oldugu sistemlere gectim.. faydasi aman aman kas artisi bekleme ama o kadar eglebdimki.. ayrica gym de bir farkim oldu. Ornek bir kardiyo antrenmanim:
    Kettlebell swingx15(10kg)
    Jumping squatx5
    Sinav cesitlerix5-10
    Bu bir round ve 20rounddan olusuyor. Denemelisin:)

8. OttomannSlapp

OttomannSlapp Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Barfiks barı
    Dostum birçok arkadaşım var spor salonunda çalışan ve hepsininde sıkıntısı var kimisi kas yırtılması yaşadı kimisinin eklemlerinde sorunlar oluştu ben hiç salonla çalışmadım ve onlardan şuanda kat kat sağlıklıyım. Bunu anlatmaya çalıştım :)

9. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    beklentilere amaçlara göre değişir.daha çok hacim daha çok güç istiyorsanız bazen(ki genellikle sakatlıklar kişilerin anatomik yatkınlıklarından,form problemlerinden,yanlış ağırlık seçimlerinden vs. olur)sakatlıklara da katlanmanız gerekebilir.aynısı calisthenics için de street workout için de geçerli.her şeyin bir bedeli var.ve de dediğim gibi sakatlıklar kişisel şeyler.hiç ciddi sakatlık yaşamadan spor hayatına devam eden de çok kişi vardır.

10. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Benim tek sakatlığım sol arka omzumda kas zorlanması olmuştu, o da 20 gün sürmüştü.

I believe in Fitness

11. SweentLy

SweentLy Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Bende evde vücut ağırlığı ile çalışıyorum yaptığım hareketler , şınav-mekik-barfiks-dips ve değişik karın hareketleri. Sizce off gün yapmalı mıyım yoksa her gün çalışmalı mıyım ?

Sayfayı Paylaş