Fitness Merkezi Tavsiyesi ve Üstadlardan Öneriler

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve fakeone tarafından 30 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. fakeone

fakeone Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Bu gün 2. kez başladığım (geçen sene 1 ay ve bu yıl 1 ay) yerden kurtuluyorum. Kurtuluyorum çünkü koşubandında koşmanın zararlı olduğunu ve yağ yakıcı etkisi olmadığını söyleyen ve hatta supplementların etkisini 1 bardak kahveyle eş tutan hatta ve hatta bu devirde bölgesel zayıflama cahilliğini uygulayan 24 yıllık sözde egsersiz uzmanı ama sadece karete diplmasına sahip olduğunu tahmin ettiğim bir kişinin işettiği bir sözde fitness salonuna gidiyordum.

Sizden Bakırköye en yakın en düzdün fitness salonlarının ismini ve yerini istiyorum. Bir de bir daha yanlış yöntemlerle zaman harcamadığıma emin olmak için tecrübeli arkadaşlardan yeni başlayanlar için en iyi yağ yakma yöntemlerini öğrenirsem sevinirim gerçekten

1) Yüksek aralıklı koşu nasıl yapılır ?

Ben koşubandına çıkıp 6 tempoda 12 dakika bay run yapıyodum hacamın "koşmayın yürüyün" dayatmasına rağmen.

2) En çok merak ettiğim de şu ağırlık olayı : Mesela 3 set 15 tekrar yaparken ne kadar yağ yakıyor vücut ? neden illa çok az ağırlık kullanmak zorundayım ya ? o hocaya sorduk " iyi değildir vücüt hep onu ister, kütle arttırır" gibisinden bi cevap verdi. iyi de kardeşim o kütle artışı kasla olacaksa ki yağ ile olmayacağına göre bırak 3x15 egszersizini 3 bar yerine 5 barla yapayım ya da 3x20 4 bar yapayım ? ne diye 3 bar veriyosun illa ? bom boş geliyo diyoruz " yağ yakmak için iyi " diyo. YA sabır. 2 ay ile iyi kurtuldum yine.

3) L-Carntine kapsül olarak hangi markayı önerirsiniz. Ben GNC aldım. Sanırım en iyi marka bu

sabırla okuyup cevap veren arkadaşlara teşekkürü bir borç bilirim.

2. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    aynı konuyu farklı yerlere açmışsın... neden üyelere zaman kaybettiriyorsun?

3. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    Arama yaparak rahatlıkla ulaşabilirdiniz:
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kardiyo-y-ksek-iddetli-aral-t14942.html

Diğer sorularınızın da forumda cevabı mevcut. Arama yaparak ulaşabilirsiniz. Etkin arama için imzamdaki linki inceleyiniz.

4. fakeone

fakeone Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    tek konu açtım 2 konu değil.

sadece daha önce açılmış bir konuya yazdığım mesajı kopyala yapıştır yapıp ve biraz düzeltip yeni bir konu açma gereği duydum. çünkü forumun işe yaralığı cevap bakımından son derece vasat. Ya kendi sorduğum soruya kendi çabalarımla bulduğum kaynaktan kendim cevap veriyorum ya da forumdaki kıyamet gibi Türkçe makalelerden bişeyler çıkartmaya çalışıyorum

EDIT :

Kardiyo hakkındaki yazıyı okudum. Bilgilendim teşekkürler ama hız oranı nedir yüksekten kasıt ?

ben 6 da koşuyorum çok yavaş geliyo 7 de koşuyorum normal 8 hızlı 9 çok hızlı 10 işkence 11 e pek yanaşmıyorum bile.

bir de bu yöntem aşırı yağlı ve kassız vücütlar için uygunmudur ? çünkü okuduğum bir kitap 5 seviyede 12 dakika hafif koşu önermiş. öneren Dr. Robert O. Young diye biri

Son düzenleme: 30 Mart 2009

Sayfayı Paylaş