Fitness ile zayıflama ve Diyet

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve nikenroll.kz tarafından 13 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. nikenroll.kz

nikenroll.kz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar. 12 ayda 30 kilo aldım ve şu an 110 kiloyum.
    Bu kiloları vermek ve yağlardan kurtulmak istiyorum. 2 haftadır spor salonuna gidiyorum. Ama hiç bi değişiklik yok gram bile vermemişim.
    Yaza kadar 30 kilo verebilirmiyim ?. Hangi diyeti önerirsiniz? Spor salonunda ne yapmalıyım? Spor salonundan çıkıp 30 dakika koşu yapıyorum bu yardımcı olur mu? Zayıflamak için kendimi nasıl hazırlarım (psikolojik olarak).
    Önerilerinizi bekliyorum.

Edit: kusuruma bakmayın Türkçem biraz kötü.

2. Marusechka

Marusechka Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Ankara
    konunu merakla takip edicem çünkü bende aynı durumdayım geçen sene verdiğim 12 kiloyu bu sene 18 20 kilo olarak geri aldım 90 kilodan 78 e düşmüştüm fakat şimdi 95-97 kilo arasındayım ve spora geri başladığımda çok asılmama rağmen kiloda kayıp yaşamadım sebebinin düzensiz uyku ve düzensiz diyet oldugunu söylediler umarım bu konuya bilgili üyeler yorum yapar ve ikimizde faydalanırız

3. xbress70

xbress70 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    SAna motive olsun diye kendi hayat hikayemi anlatıyorum.
    Bende sınav hazırlık döneminde 80 den 106 kiloya çıktım kardeşim. psikolojik yönden yoktum yani dışarı cikamiyorsunuz herkes size bakıyor gibi geliyor sürekli sizinle dalga gecilecekmis gibi hissediyorsunuz neden mi çünkü sarkan göbek göğüs ..... hepsi sizde .boyum 185 ti 80 dim zayıftım eskiden fakat şimdi 106 kiloyduM. sonra bu işin böyle gitmeyecegini anladım ve geçtim bir gün sabaha kadar uyumadim kendi kendime sözler verdim yemin ettim bir gün çevremdeki kim varsa tanıdığım en iyi vucut benim olcakti yanından gectigimde eskisi gibi dalga geçer gibi değil hayranlıkla bakacaklardi. Sizden hoşlanan kizlar sonradan dalga geciyorlardi. Neden mi kilolusunuz sanki çok büyük kusurmus gibi (hayatım boyunca kizlar hiç umrumda olmadı ) sonra gaza getirdim kendimi gittim boksa yazildim tarihi hiç unutmam 23 nisan di benim hayata geri dönüşüm du.10 ayda 18 kilo verdim 3 aydır fitness le birlikte boks yapıyorum 88 kilo yum evet suan hedefim in yüzde 1 ini gerceklestirdim kaldı yüzde 99 u büyük kısmına şimdi başlıyorum .hedefim 80 kiloda yüzde 6/8 yağ oranı yapmak biliyorum 1 yıldan fazla sürecek ama yapacam azimli sabırlı olmak gerekiyor. 119 du beli yanlış hatırlamıyorsam suan 86 ..
    sana tavsiyem burak yaza kadar yapabilirim i yapamami yaz gelince açacaksin vücudu ondan yaza kadar vermek istiyorsun. Kimse umrunda olmasın onlar sana baktıkça iyice hirslan.kendi ne uzun vadeli programlar yap ilk 30 hafta yağ yakımina yönelik sonra söyle söyle vs. .. haftada 1 kilo ver ki verdiğinde sarkma göbek kalmasın sana son tavsiyem suan ki kilolu halindeyken yanında destek verenlere yapış hayat boyu burakma saygilar umarım faydası olmuştur.
    her türlü beslenmede ve sporda yardimci olurum bir yağ yakim gunlugu oluştur hergün ne yaptığını yaz.

4. nikenroll.kz

nikenroll.kz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Xbress ilgin için teşekkürler. Yazdıklarını ciddiye alıcam. Şu an 106 kiloya düştüm. Sigara alkol yok önceden de kullanmıyodum. Asitli içecekler yok. Hele ki kola tiryakisiydim Allaha şukür kolayı da bıraktım. Akşam yemeğini tıka basa yiyodum doyduğumu anlamıyordum. Artık yavaş yavaş yemeyi azaltmaya başladım. Her öğünde meyve yemeyi ihmal etmiyorum. Uyku düzenim de düzelmeye başladı (önceden sabahın 5inde yatıp öğlen 2'de kalkıyodum).
    Antrenman koçum düzenli olarak ağırlık kaldırırsam sarkma olmayacağını söyledi.
    Yaza kadar kilo vermemin sebebi yazın ablamın düğünü var onun için ağustosa kadar en az 80 kiloya duşmek istiyorum.
    Arkadaşlarım da hiç dalga geçmiyolar. Dalga geçmek yerine motive ediyolar.
    Hedefim haftada 3 kilo vermek. Şu an haftada 2 kilo veriyorum. O da yeterli aslında.
    Artık sadece yemek düzenim ve diyet listesine ihtiyacım var. İnşallah her şey güzel olacak , öyle hissediyorum.

Sent from my Nokia 3310 using Calculator

5. xbress70

xbress70 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0

6. foruma ver

foruma ver Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  7. Bulut07

Bulut07 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Bu linklerde kullanıcı adı ve parola istiyor

Iphone GB

8. fbirfn

fbirfn Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38

telefonunun markasını neden yazdığını sorabilirmiyim?

9. Sporcu35

Sporcu35 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir/Konak
    Hocam imzası sanırım o :)

10. Bulut07

Bulut07 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Foruma tapatalktan yazıyorum ve aynı zamanda iPhone forumunada üyeyim
    O yazıda imzam

Iphone GB

11. fbirfn

fbirfn Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    anladım.

iphone 5 16gb siyah

12. Bulut07

Bulut07 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    :)) gördüm

Iphone GB

fbirfn bunu beğendi.
  13. muhammet ali özyapar

muhammet ali özyapar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhabalar
    çok araştırma yaptım. çok şey denedim. başarılı olamadım. en son Herbalife denilen ürüne başvurdum. kısa sürede vucuttaki yağı atmaya başladım. 4 ay evvel başladığımda 115 kiloydum. hem kullanıcı, hem satıcı olan ilknur hanıma ulaştım. tahlil değerlerim ve vücut kitle endeks değerlerime göre düzgün bir beslenme programı belirlendi. öyle kibrit kutusu gibi ölçülerde yok. aç kalmıyorsun. ayrıca kimyasal ilaç gibi riskli şeylerde içermediği için gayet rahatça kiloları attım. şu an 85 kiloyum. daha sonra sporcu beslenme grubuna geçtim 1,5 aydır. artık kas yapmaya başladım. kısacası hamallıktan kurtulup cidden yaşamaya başladım. ilknur hanıma teşekkür ediyorum. sizlerinde kilo yada spor beslenmesi konusunda sorularınız olursa www.herbal-diyet-beslenme.com adresinden kendisine ulaşabilirsiniz. sosyal adresleri, iletişim numaraları orada var

iyi ve sağlıklı günler dilerim

Son düzenleme: 9 Mart 2016
  14. sinful

sinful Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar merhaba ;
    Kilo vermek ile ilgili çok basit kurallar var biraz uzun bir yazı olacak ama faydalı bilgiler var bu yazının çoğu Sage adlı kullanıcıdan öğrenilen bilgiler ve alıntılardan oluşuyor . Öncelikle kilo verme sistematiğinden bahsetmek lazım

aldığımız kalori - yaktığımız kalori = 0 --> kilo alıp verme yok.
    aldığımız kalori - yaktığımız kalori < 0 --> kilo verme var.
    aldığımız kalori - yaktığımız kalori > 0 --> kilo alma var.
    yani, yaktığımız kadar yiyorsak kilo almıyoruz. Yaktığımızdan fazla yiyorsak kilo alıyoruz. eğer yaktığımızdan az yiyorsak kilo veriyoruz.
    Bu, temel fizik. Bunun üzerine bir sistem yok.

Peki kilo vermek istiyorsunuz ne yapmalısınız . Kalori dengesi kurmanız gerekiyor. Şöyle ki aldığınız kalori , yaktığınız kaloriden 500 kal daha az olmalı . Niye 500 . 500 kabul görmüş bir değer şöyle ki 7 günlük süre içerisinde her gün 500 kal kısarak haftada 3500 kal kısmış oluyorsunuz bu da yaklaşık 0,45 kg yağa denk geliyor. Yani, günde 500 kalori kısarak, haftada yaklaşık yarım kilo yağ kaybı yaşıyoruz. şimdi bunu direkt olarak söyleyeyim, elbette ki kılı kılına bu rakamlar olacak diye bir şey yok. bunu söyleyen yalan söylüyor olur, çünkü tam kalori hesabını dört dörtlük yapmak mümkün değil. ancak bu bir ölçüdür. Şimdi bunun birden fazla yolu mevcut ;

1- direkt olarak aldığımız kaloriyi 500 kalori kısmak.
    2- yaktığımız kalorinin aynısını yiyerek, 500 kalori ekstra yakmak. (cardio + ağırlık)
    3- aldığımız kaloriden bir miktar kısmak, ve ekstra kalori yakmak.

Burada en mantıklı görünen 3. seçenek . 3 . seçenek sayesinde hem az kalori kısmış olacaksınız , hem de az cardio ile yağ yakma imkanınız olacak Yalnız 500 kolori dedik diye de herkes 500 kalori kısacak diye birşey yok şöyle söylemem gerek 1000 kaloriden fazla kısmayın hatta 1000 kalori bile çok fazla . 1000 kaloriden fazlası yeterli beslenilmediğinden kastan ve sudan gidecektir.

İhtiyacınız olan kaloriyi bulmak için defter metodu ise , bazı formullerin kullanıldığı metod . http://www.freedieting.com/tools/calorie_calculator.htm sitede yaşınız, boyunuz , kilonuz ve haftada kaç kez spor yaptığınıza göre almanız gereken kaloriyi aşağı yukarı hesaplayan bir sistem mevcut.

Benim girdiğim verilere göre , haftada 5 gün antreman yaptığım düşünülürse almam gereken kalori aşağıdadır.

Maintenance 2747CALORIES/DAY
    Fat Loss 2198CALORIES/DAY
    Extreme Fat Loss 1648

Bu değerler aşağı yukarı değerler her gün bu kadar alacaksınız diye bir şey yok . Örneğin bacak çalışacağınız gün kaloriyi biraz arttırıp , bir sonraki gün arttırdığınız oranda azaltırsanız dengeyi kurmuş olursunuz. Tabi ki bunun için hassas teraziye ihtiyacınız olacaktır. Peki bunların ne kadarı karb ne kadarı yağ ne kadar protein olmalı . Onu da şöyle hesaplarsak ( bu hesaplamalar benim verilerime göre yapılmıştır )

75x1,8 = 135 gr protein ( 75 kiloyum ) 1 gr protein 4 kal olduğu düşünlürse - 135 *4 = 540 kal . Almam gereken kalorinin 540 'ını proteine harcadım bu durumda 2198-540= 1658 . Peki ne kadar yağ , bunun hesabı da olmak istediğiniz kilo çarpı 1,1 'dir . Ben 71 kiloya düşmek istiyorum bu durumda 71*1,1 = 79 gr . 1 gr yağ 9 kalori - 79*9 = 711 kalori bu durumda 1658-711 = 947 kalori 'yi de karbonhidrattan almam gerekiyor. 1 gr karb 4 kal - 947 : 4 = 237 gr karb almam gerekiyor . Bu değer biraz fazla ama hafta da 5 gün cardio ile sert idmanlar yapıyorsanız kas kaybı yaşamadan güvenli bölgede durarak bu şekilde yağ yakabilirsiniz.

Daha uzun yazabilirim ama yetirince uzun oldu herkes okumayacaktır zaten . Bu değerleri tutturmak için kalori saymanız gerekiyor bunun için de her yediğinizin ne kadar karb -yağ ve protein içerdiğini bilmeniz gerekiyor. İlk başlarda bu biraz zor gelecektir ama ilerleyen zamanlarda çokta zorlanmadan bu değerleri tutturacaksınızdır zaten .

yazının özeti aslında; çer çöp, ya da junk diye isimlendirilen şeyleri yemediğiniz sürece, rahatlıkla kilo verebilirsiniz. ancak az yiyeceğim diye de çok az yerseniz, vücut onu da sevmiyor. ki ek olarak egzersiz ve idmanlarınızda sıkıntı yaşayabilirsiniz.
    demem o ki, vücut geliştirme yapanlar, bu tarz bir sistemi izlemeliler akıl sağlıkları için :) istediklerini yiyebilecekler.

Unutmadan ; mesela fiber (lif). dolayısıyla sebze ve meyve önemli bir yer tutuyor diyetlerde. bu konuya girmek istemesem bile, bunu belirtme gereği hissettim. dolayısıyla aldığınız karbonhidratın belirli bir bölümü, abur cuburdan "önce", meyve ve sebzeden gelmeli (günlük lif ihtiyacını karşılamak için en azından) genel bir kavram olarak, tüketilen 1000 kalori başına 14 gram lif diyorlar. yani 2000 kalori yiyorsanız 28 gr lif. sebze ve meyvelerin içerdiği lifler için de; http://www.nurweb.biz/lifli-yiyecekler/ bu siteye bakabilirsiniz.

cesajans ve doxux bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş