Fitness hakkında

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve denizderin tarafından 24 Şubat 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. denizderin

denizderin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Üstadlar, Arkadaşlar Merhabalar..
    Adım Deniz, uzun zamandır forumu takip ediyorum artık üye olup birkaç soru sormak istedim

Forumu çok okudum, araştırdım fakat genelde yorumlar VG üzerine olduğu için kafam çok karıştı o yüzden direk sorma ihtiyacı hissettim.

Göbeğimden kurtulmak 2007 yazından beri bir kaç girişimim oldu, sadece sağlıklı beslenerek sık ama az yiyerek, 4 ay gibi bir sürede 84 kilodan 70 e düştüm. İçkiyi ve kolayı bırakmanın bile mucize bir etkisi oldu.

Havalar soğuyunca bütün hevesim yavaş yavaş söndü ama artık tekrar tak etti canıma, vücudumu bir şekle sokmak istiyorum. Çünkü giydiğim kıyafetler bir türlü oturmuyor

Amacım kütle kazanmak değil sadece incelip düz, sıkı ve fit bir vücuda sahip olmak istiyorum. Onun için yardımınıza ihtiyacım var.

Vücut ölcülerim;
    Boy: 173 cm
    Kilo: 68-70 arası gidip geliyor
    Göğüs: 93
    Bel: 88
    Kalça: 98
    Yaşım: 22

Vücudum hafif orantısız duruyor, bilmiyorum fakat biraz kompleks haline geldi bende:) Dediğim gibi tek amacım fit olmak, yağlardan arınmak. Çoğu arkadaşım ve sevgilim kilon normal sadece vücudun sıkı değil diyorlar.

Kardio çalışmayı, koşmayı ve kürek çekmeyi düşünüyorum, onun dışında bir de mekik.

1- Üstadlar bunları okuduktan sonra siz ne tavsiye edersiniz?

2-Şu ana kadar hiç ilaç veya supplement kullanmadım, okuduğuma göre sıvı l-carnitine ve hydroxtcut hardcore sizlere çok yardımcı olmuş. hydroxycut hardcore almayı düşünüyorum, ne dersiniz?

3- Üstadlar kardio ne kadar ve nasıl çalışmalıyım, programım ne olmalı?

4-Beslenmemde nelere dikkat etmem lazım?

5- Biraz koşunca hemen nefesim kesiliyor, hatta kuru
    kuru acı veriyor. Maalesef sigara içiyorum fakat çocukluğumdan beri bu bende var. Koşamıyorum çok. Sorma ihtiyacı hissettim buna bir çözüm var mı acaba, sadece hamlıktan mı bu durum?

Üstadlar ve Arkadaşlar burda sorduklarımın çoğunun cevabı forumda var biliyorum. Fakat VG üzerine olduğu için ve benim sorunum sadece fitness için olduğu için böyle sormak istedim, aramadım sanmayın

Bu soruları birkaç spor merkezi çalışanına da sordum fakat yarım yamalak baştan savdırıcı cevaplardan usandım. O yüzden çok önemli benim için

Şimdiden herkese çok teşekkürler, yardımcı olursanız gerçekten çok mutlu olurum.

Saygılarımla..

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  3. denizderin

denizderin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler diez, fakat o yolladığın linkteki yazıları defalarca okudum. Fakat ordaki cevapların pek çoğu vücut geliştirmek isteyenler için başka bir değişle kas kütlesini arttırıp hacim kazanmak için. Ben sadece basit fitness ve yağ yakımı hakkında sormuştum. Gerçekten aradığım cevaplar bunlar değil

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    forumda fitness programları eksiği olduğunun farkındayım fakat yağ yakıcılar yada zayıflama dietleri , kondisyon ile ilgili yeterli başlıklar var..size tavsiyem incelemeyi sürdürün ..mutlaka birşeyler bulacaksınız..

Sayfayı Paylaş