Fitness a yeni başladım ama...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Doğukan16 tarafından 25 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Doğukan16

Doğukan16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Acil Tıp Teknisyeni
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle durum şu;
    Bu spora başlayalı 3.haftam oluyor ve pek bi gelişim göremiyorum kendimde onun haricinde ağırlık kaldırırken bileklerim zorlanıyor zaten normaldede bileklerim güçsüzdür kız bile bilek güreşinde beni yenebiliyor bunun için el yayı aldım 15 dirençlik ufaktan çalışıyorum bazen.Geçen gün omuz hareketlerinde bileğim yüzünden 2 hareketi yapamadan bitirdim sporumu.Haftada 3 4 kez gidiyorum amerikan pure whey sizer xxl 70 gr protein 5gr kreatin vs. suplementi kullanıyorum hareketlerde ağırlıklar başladığım gibi diyebilirim artış yapamıyorum ve zorlanıyorum yani hareketleri 4x8 olarak yapmaya çalışıyorum bazen 8 gelmiyor yapamayınca ortaya karışık setler tekrarlar yapıyorum açıkçası buda düzgün yaptığımı hissettirmiyor.

Şimdi abiler im kardeşlerim bana tavsiyelerinizi görüşlerinizi belirtir misiniz sabırsız bir insanım ama bu sporu devam ettirmek istiyorum sizlerin görüşlerini almak için bu konuyu açtım yorumlar için şimdiden teşekkürler.

2. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    3 haftada zaten pek bir gelişim bekleme bilek gücün içinse şunu söyleyebilirim.Compound egzesizlere yönel ve bol karbonhidrat almaya bak.

3. Doğukan16

Doğukan16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Acil Tıp Teknisyeni
    Yer:
    İstanbul
    İşte benim en büyük sorunum bu usta ama şöyle bir şey ya hep böyle devam edersem diye bir korku oluyor onun haricinde compound egzersiz ne oluyor tam olarak aydınlatır mısın beni.

4. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Compound egzersizler birden çok kas grubunu çalıştıran egzersizlerdir.Squat,Deadlift,Bench Press,Overhead press gibi hareketler.Unutma düşünceni değiştiremezsen vücudunuda değiştiremezsin

5. Doğukan16

Doğukan16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Acil Tıp Teknisyeni
    Yer:
    İstanbul
    en az 1.5 saat sürüyor antrenmanım bileklerde ağrı oldu geçen bu iyiye işaret midir sence geliştiğini gösterir mi yani ve bench press yapıyorum öbürlerini yapmıyorum şuanda.

6. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    bilek ağrısı sıkıntılı bir durum hareketi doğru yaptığından emin ol.Sakatlanabilirsin yoksa ve antrenman saatin çok uzun geldi 1 saat yeterli olucaktır.

7. Doğukan16

Doğukan16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Acil Tıp Teknisyeni
    Yer:
    İstanbul
    11 hareket yapıyorum bu normal mi yoksa bölge bölge mi çalışıyım tüm bölgeleri 1 günde yapıyorum gün aşırı gidiyorum.

8. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    antrenman programını yazabilirmisin

9. Doğukan16

Doğukan16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Acil Tıp Teknisyeni
    Yer:
    İstanbul
    tam isim olarak hatırlamıyorum ama sırasıyla şu şekilde 1.itme yani press uyguladığım bi makine var onda başlıyorum 2.kelebek 3.bench press bunlar bi bölge sonra 4.lat pull down 5.mideyeçekiş bunlar bi bölge 6 barbell curls tarzıydı galiba adı belkide o 7 desteksiz const bunlar bir bölge 8ve 9. hareketler arka kol hareketleri pushdown triceps ve triceps extension 10 11 ise omuz hareketleri upright rowing ve omuz yana açış

10. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    bacak yok sanırım hoca programına benziyor zaten bu program yerine forumda bir sürü ant. programı var onlara göre bir program yapabilirsin

11. Doğukan16

Doğukan16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Acil Tıp Teknisyeni
    Yer:
    İstanbul
    aynen bacak yazmadı neyse ben yinede biraz devam ediyim bu programa ondan sonra gelişimime göre hocama danışıyım sağol yardımın için kendiye iyi bak.

12. Brady Brohn

Brady Brohn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    17 yasında 51 kiloyum 173 boyundayım.Kas yapmak istiyorum ve cok hafif sekilde irilesmek.Ama kimden yardim alacagimi ya da nasil baslanilmasi gerektigini bilmiyorum.Yardim edecek birileri veya ozel olarak uzaktan mesajlariyla bilgi verecek ilgilenecek birileri var mi?a da nasil baslanilmasi gerektigini bilmiyorum.Yardim edecek birileri veya ozel olarak uzaktan mesajlariyla bilgi verecek ilgilenecek birileri var mi?Ozelden ulasirsaniz sevinirim.veya vatsaptan da yazabilirsiniz 05343827549

13. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Forumda beslenme ve antrenman programları mevcut kilo almak için günlük kalori ihtiyacınızın üstünde beslenmek.Ama bunu tabi temiz bir şekilde şeker,abur cubur,çöp gıdalardan uzak.

14. Brady Brohn

Brady Brohn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bulamiyorum vatsaptan yardim etsen ?

15. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
  16. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Kardesim bulamiyorum ne demek eger forumu kullanmayi bilmiyorsa ki yapman gereken tek sey basliklara tiklayip gezinmek eger bunu bilmiyorsan ogretelim ama yani bulamiyorum ne demek git beslenmeye oku ne var ne yok git fitness a yeni baslayanlar bolumu ne var ne yok oku arama butonunu sormak istedigin seyleri yaz. Aslinda cok basit ogrenmek baslarda hicbisey anlamayabilirsin ama zamanla okuya okuya sora sora anliyacaksin ne vucudun ne de kafan bu sporda oyle hemen gelisecegini sanmiyorum.

Sayfayı Paylaş