Fitness İle Kilo vermek zararlımı

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve isyanlarda tarafından 6 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. isyanlarda

isyanlarda Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar fitness veya body ile verilen kilolar zararlımıdır ve en önemlisi
    size sorunumu yazacağım fakat ben içinden çıkamadım uzmanlar,arkadaşlar yardım edebilirmisiniz?
    2 yıl önce 70 kiloydum psikolojik sorunlardan dolayı antidepresan vs.. 30 kilo aldım.hayatımı düzene sokmak istiyorum.
    bu aralar gittim diyetisyene bana bi liste verdi uygulaması kolay ama yazılanları bulmak zor nedenmi;üniversite öğrencisiyim.yurtta kalıyorum günde 2 öğün yemek çıkıo.onlarda diyete bazıları uyuyo.çoğu uymuyo.bende dışardan hergün kepek ekmeği domates süt vs.6 öğünlük yemek sonuçta diyetisyenin yazdığı haftalık 35 lira felan tutuor.bende kendim yapıyım diyorum sağlıksız olur diye yapmıyorum diyetisyen kontrolünde yap diyolar.
    bende fitness a gitmeyi düşünüyorum.vermek istediğim kilo 12 şimdi fitness a gidersem doktor kontrolü felan olmadığı için onda vereceğim kilolar sağlıksız olur diye şüpheleniyorum.sizce fitness da veya body de kilo versem sağlıksız mı olur ne yapmalıyım nasıl kilo vermeliyim.
    Uzmanlar Ve Bilgili Arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Son düzenleme: 6 Aralık 2011
  2. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Öğrencilik zor tabii, diyete tam uymasan da diyetisyenin verdiği öğünlerin mantığını anlamaya çalış ve elinden geldiği kadarıyla uymaya çalış.

Fitness ve VG ile kilo vermek sağlıksız değil, aksine diyetini bunlarla desteklersen çok daha sağlıklı ve sadece diyete göre daha hızlı sonuçlar alırsın. Tabii sana uygun bir fitness programı ile.

3. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    viğerking'in deidği gibi zararlı değil aksine yararldıır ...hem kısa sürede vermeyeceksin..yavaş yavaş ama sindire sindire ve sağlıklı şekilde vereceksin..bu arada vücudun sıkılaşacak..v.s v.s..artıları çoktur...

kolay gelsin...

4. isyanlarda

isyanlarda Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar sağolunda şimdi ne yapmalıyım yediklerimi azaltıp fitnessa(haftada 3gün) gidersem tahmin ediyorum ayda ya 3 kilo yada 9 kilo verebilme gibi bişey var.ben diyetistyene giderken bile ilk haftada 3.5 kilo verdim.
    benim için önemli olan kalıcı kilo vermek tabi bilmiorum.
    ama en önemlisi sağlıklı olsun yeter sonradan alsamda bişe olmaz.kendime güvenim olmadığı için kendi yiyeceklerimi azaltarak yada kendi başıma kilo verince sağlıksız olur diye şüheleniyorum.

5. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    kilo vere hesapların ilk ay olabilir ancak sonraki aylar aynı değeri alamazsın merak etme :) vücut her ay aynı tepkiyi vermeyecektir..öyle olsa 150 kilo ile başlayan biri 1 yıl içinde der kemik kalır dimi ama :)

yeme olayına gelirsek...

yağlıituzlu,şekerli, yiyeceklerden uzak dur...

kola vb.şeyleri içme...

yatmadan en az 4 saat önce bişeyler ye sonra yeme...yani yatmana 1-2 saat kala yemek yeme...

kısaca bu şekidle dikat et..bunların dışında yemek kısarak kilo verilmez..sonuçta sen sporda yapacaksın...

sıkma kendini..

6. isyanlarda

isyanlarda Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    off

saol da yorumunu için zaten fitnesse gitsemde haftada 3 gün gideceğim için yemeği kıssamda günde 1 saat yürüsem verdiğim kilo sağlıklı olsa yeter ama....
    sağlıksız olur diye kendi kafama göre kilo vermek istemiyorum.
    kendime güvenimmi yok anlamıyorum.agalar :)duhduhduhduh

7. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Öncelikle yeni başlayan biri olarak kendi kafana göre diyet yapamazsın. bunun için yapacağın sporu, ağırlığı, haftada kaç gün yapacağını vs belirler, sonra bunu diyetisyenle paylaş, sana uygun bir diyet çıkaracaktır.

Öbür türlü ya kilo veremezsein, ya kaslanıyorum hacimleniyorum diye yağ alırsın ya da sesnin dediğin gibi çok sağlıksız şekilde kilo veririsin

Sayfayı Paylaş