Fitleşme problemim:yardimci olursaniz sevinirim

Konusu 'Yağ Yakıcılar ve Yağ Yakımı' forumundadır ve baran315 tarafından 1 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. baran315

baran315 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yaklaşık 3 yıldan bu yana vücut geliştirme sporu ile uğraşıyorum
    bundan 1 sene önce 105 kiloya çıkmıştım kas kütlemi 85 kg yapmamın yanısıra bi 20 kg cik te yağ eklemiştim
    daha sonra iki yanlış diyet ve abartı kardiyo ile 2 ayda 75 kg ye indim 15 kg gibi bir kas kütlemi kaybettim

sorunum şu: şuanki diyetim günlük 200gr üstü protein 30-40civarı karbonhidrat 50-60gr arasıda yağ(suplement yok) alıyorum ve haftasonları karbonhidrat yuklemesi yapıyorum ve her hafta sonu ağırlık çalışması ve hafta içleri sabah aç karnına %40 eğimde 3km akşamda %40 eğimde 5 km koşuyorum yani günde 1500- 2000 kalori açık çıkartıyorum 72 kg ye kadar çok iyi giden bi diyetti bu fakat bundan sonra yararı olmadığını düşündüm derilerim bir türlü incelmiyor ve en fazla 4-5 kg fazla yağım olduğu tahmin ediyorum

yani son 2 aydan bu yana düzenli diyet yapıp kardiyo-ağırlık çalışmama rağmen
    fitleşemiyorum belim 73 cm olmasına rağmen belimde hala kalın bir deri tabakası var. tavsiyelerinize ihtiyacım var. fitleşmek için daha neler yapmam gerekir

2. atanerber

atanerber Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    anlattıklarınıza bakılırsa vücudunuz size şuan direniyor 1 veya 2 hafta daha farklı bir diyet listesi uygularsanız sorunun düzeleceğini düşünüyorum. sonra tekrar eski diyetinize dönebilirsiniz. hala sonuç elde edemezseniz doktorunuza bir görünün derim.

3. trabzonspor

trabzonspor Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    yağ alımı fazla.

4. baran315

baran315 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    farklı bir diyet derken nasıl bir diyet??

5. atanerber

atanerber Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    aslında ara öğününüz yoksa ara öğün ekleyin kuru kayısı fındık tarzı şeyler ara öğün varsa çıkartada bilirsiniz. bu tarz bazı eksiler veya artılar yapabilirsiniz listenize.

baran315 bunu beğendi.
  6. sweat

sweat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Agirlik calismasini arttirmalisin

7. soniqq

soniqq Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0

baran, sabırlı olmanı öneriyorum. Bence 1500-2000 kalori çok büyük bir açık vücut için. Verilmesi gereken maksimum açık 1000 kalori ideal olanı ise 500 kalori. Sonuçlar yavaş olur, aynada bir fark görebilmen 2-3 haftayı bulabilir ama emin ol görürsün. Metabolizman uygun ise kas kütleni korumak ile kalmayıp üstüne ekleyebilirsin.

Yulaf çok kaliteli bir karbonhidrat kaynağı ama kalori değeri yüksek sabah kahvaltısında yulafı eksik etme günün geri kalan öğünlerinde ise karbonhidrat için fasulyeyi tercih edebilirsin. Düşük kalorili ve kaliteli karbonhidrattır kendisi.

Dayanıklılık için çalışmıyorsan yavaş tempolu uzun süreli endurance diye tabir edilen kardiyo ile değerli zamanını kaybetme. Bunun yerine HIIT e yönel. Daha kısa ama çok daha şiddetli. Bu arada HIIT için asla ama asla koşu bandı kullanmayın dizlere eziyetten başka bir şey değil. Bisiklet ideali.
    HIIT ile ilgili uzun zamandır aklımda bir şey var ama henüz denemedim. Malum sabah kardiyosu güzeldir lakin dışarı çıkmak tam bir eziyet. Bunun yerine evde yapılabilecek bir şey lazım. Bunun için Burpees aklıma gelmişti. Örneğin 20 dk içerisinde yapabildiğin kadar burpees yapacaksın ertesi sabah daha fazlasını yapacaksın. Alsana HIIT. Ama hiç denemedim 1 kaç hafta içerisinde başlamayı planlıyorum. weightlifter

8. baran315

baran315 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

önerilerin için teşekkür ederim. sabah yulafı eklerim listeme. 2000 açık fazla oluyor ewet maximum 4 gün dayana biliyorum. dizlerde sorun ilk başlarda oluyodu ama oda geçti artık. bu hafta zaten kalori yakımını düşürmeyi planlıyodum spordan sonra 13 saat ölü gibi uyuduğumu bilirim :lol: ama koşu bandı gibisi yok derim yaklaşık 30kg verdim bandın üstünde ve koşmadığın zaman çok büyük eksiklik hissediyon. dediğim gibi bende bundan sonrasını verip fitleşmek sorun oldu

9. soniqq

soniqq Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Koşu konusunda kesinlikle aynı fikirdeyiz, koşmazsam bende kötü hissediyorum, ama koşu bandı gerçekten dizleri ziyan ediyor. Koşmak apayrı bir spor onunda kendine göre teknikleri var doğru yapılmadığı takdirde vücudu harap edebilir. Kendine bir çift koşu ayakkabısı al ve dışarıda koş derim, çok daha iyi ter dökersin:) Başarılar diliyorum.

10. SNIPES44

SNIPES44 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    salondaki hoca koşma hızlı tempoda yürü diye sürekli uyarıyor sonra eklemlere zarar verirsin diye.

11. baran315

baran315 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    2 ay kadar bnde baya bi eklem ağrısı olmuştu fakat kilom düştükçe olmamaya başladı yani 100kg de iken sık sık eklemlerim ağrıyodu ve bırakmak zorunda kalıyodum ama 80kg nin altına düştükçe eklemlerim hiç ağırmadı
    bende etkisi şöyle çıkıyodu 2000 kalori yaktığım günler en az 11 saat uyuyodum
    bi tarafım ağırmıyordu fakat çok yorgun oluyodum ve ancak 4 gün dayanabiliyodum sonrada 3 gün ara veriyodum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:45 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:39 ----------

Türkiye şartlarında dışarıda koşmak pek mümkün olmuyo :D geçen sene 1 hafta koşmuştum. adam spor sahasına otlaması için beygir bağlamıştı hayvanı çıkarmaya uğraştım bide geldi bağrıyo sanki benim yaptığım iş anormal onun kisi ise çok normal başım belaya giriyodu zaten ondan sonra tövbe dedim dışarda koşmaya.

Sayfayı Paylaş