FitDay Kilo, yemek ve aktivite gunlugu

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve xelharith tarafından 20 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. xelharith

xelharith Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Fitday 2 milyondan fazla sayida kisinin kullandigi bir online yemek ve aktivite takip sitesidir. www.fitday.com adresinden kendisine ulasilip ulasilip uye olunabilir. Lakin benim bahsetmek istedigim bu sitenin program versiyonu.
    Suan FitDay PC V2 ismiyle satista olan bu programa malum bir cok siteden bedava olarak ulasabiliyorsunuz sorunsuz olarak. Peki bu program nedir?
    Kilo vermek yada almak sporun gozardi edilemeyecek unsurlaridir. Bunlari bir kayit altinda tutmak ise isin en zor kismidir. Bilindigi uzere gunumuzde bir cok unlu sporcu veya istediklerine ulasmayi basarmis amator sporcular bu yontemin cok yararini gormustur. Cunku gun icinde yediklerinin listesini tutmak nerde oldugunuzu ve nereye gittiginizi gorebilmek acisindan oldukca onemlidir. Asla yonunuzu kaybetmeyeceginizin bir garantisi gibidir. Ama kabul etmek lazim ki butun yediklerimizi bir yerlere yazip, onlarin kalori, protein, yag, karbonhidrat degerlerini biryerlerden bulup son olarakta zor olmasada bir hesap yapip bunu kaydetmek zaman alici ve sikici bir islem. (Okudugum okulda bir cok insan vardi ilkkez orda gormustum bu yontemi, herkesin elinde bir defter o gun ne yedilerse nekadar yedilerse yazarlardi). Bu programin amaci olabildigince basit bir sekilde size bunu yapmaniza olanak saglamasi. Tek yapmaniz gereken ne yediginizi nekadar yediginizi programa girmek ve tamam. Sonuclar karsinizda. Gunluk toplam ne kadar kalori almissiniz kac gr protein karbonhidrat veya yag almissiniz hepsi karsinizda. Hatta uzun uzadiya yazmayacagim butun vitaminler, mineraller de yaziyor hangisinden nekadar aldiginiz.
    Ardindan gunluk aktivitelerinizi giriyorsunuz buda size yaklasik olarak gun icinde nekadar kalori yaktiginizi soyluyor.
    Sonuc olarak karsinizda aldiginiz ve yaktiginiz kaloriyi karsilastirma imkani veriyor.
    Tabi programa ilk once verilerinizi girmeyi unutmayin. Kilonuz, olculeriniz vs. Boylelikle bunlarida takip etmeniz daha kolaylasicak. Istediginiz araliklarla bu verileri girip karsinizda detayli bir zamana gore grafik getirecektir bu program.
    Birkac ekran resmi koydum sizler icin, anlattiklarimi daha net gosterecektir size.

(NOT: Sanirim yanlis bolume actim bu basligi beslenme bolumu daha dogru olabilirmis bu konu icin. Kusura bakmayin karisiklik icin)

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 20 Aralık 2009
    PÖTİKARE ve jimraynor bunu beğendi.
  2. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    evde kendim excel ile yaptığım işlemi program haline getirmişler. üye oldum deneyelim bakalım

3. xelharith

xelharith Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    programi indirin cok guzel isliyor. sitede parali fakat bedava olan yerler bulunmuyor degil...

4. PÖTİKARE

PÖTİKARE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bana ilgili bir linki mesaj atabilir misiniz bulamıyorum :/

5. wurtz

wurtz Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bergama
    Ketojen diyeti yapacak arkadaşlar için yüzdeleri ayarlamak için çok iyi bir site.

Sayfayı Paylaş