Fit Vücut - Pro&Amatör Tüm yardımlar bi adımdır.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve beazzybeant tarafından 10 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. beazzybeant

beazzybeant Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkeze merhabalar.
    İsmim Cihan, 17 yaşındayım. Boy:172 Kg:60

Geçen yıl 3 aylık bir süre içinde bb sporu ile uğraştım. Yaşıtlarım genelde kas olsun yeter diyen tiplerden. Ancak benim isteklerim biraz daha farklı. Şunuda belirteyim Eskişehirde yaşıyorum. Şu zamana kadar sadece 2 spor salonuna gittim ve bir çok spor salonunu gözlemledim. Buradaki Hocalar gerçek olarak ilgilenmiyor. Yani bi program git yap sadece bu kadar.

Aşağıdaki resimlerde spor hocamın ve bi arkadaşımın fotosuda var. Bu sporu prof olarak yapan abilerim kardeşlerim var. Resimdeki hocamın pazuları gerçek bi çaba ister ama yani aşırı büyük. Yine resimdeki arkadaşda çok uğraşıyo. Ben bu fotosunu bulabildim sadece ama onun vücudundaki kaslarda çok orantısız.
    Yine aşağıdaki bi fotoda hedefimdeki vücut var.

Yaşımda göre boyum ve kilom biraz düşük kaldı. Sebebi aşırı sigara içmem. Yani 3 ay spor yaptım sigarayı bıraktım 65 kg olmuştum ve sadece protein tozu kullanıyordum.Günde 1 paket bazen geçtiği olabiliyo.

Şu an elimde Weider Premium Whey protein tozu ve werder pure creatin var. Ve bu spora gerçek bi başlangıç yapmayı istiyorum. Malum hocalara sormak istemiyorum artık sizlere danışmak istedim. Karbonhidrat almayı düşünüyorum. Eğer yarıyosa aminoasit de alabilirim.

Fit bi vücut için toz kullanmalımıyım? Yada hangi tozlardan kullanmalıyım? Çalışma programım nasıl olmalı? Diyet yapmam gerekiyo ise nasıl bi program hazırlıyabilirim? Yani fit vücut için neler gerekir diye genel bi soru sorayım.

Şunu ekliyim bi çok kişi kas yapın farklı o şekli almaz dediler. Tabi fazla aldırış etmiyorum yani uğraşınca yapılmayacak bişi yoktur :)

Resimlerde biraz büyük göstermiş o kadar değilim yani. Ölçü almadım en yakın sürede ölçüp buraya ekliyeceğim.

http://imageshack.us/photo/my-images/194/sporhocam.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/29/arkadai.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/821/hedefv.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/824/20937226.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/26/pazuo.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/685/srta.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/69/yanu.jpg/

Resimler yukarıda. Aslında cılızımdır ama malum göbek var azda olsa :)
    Hedef vücut yukarıda ne gerekiyosa yapmaya hazırım. Sizlerden tek istediğim biraz yol göstermeniz. Öğrenciyim ama maddiyatda sıkıntım olmaz çalışıyorum.
    Yani hedefime ulaşmak için yardımcı besin fln gerekicekse alabilirim.

Şimdiden yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum:)

2. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    öncelikle supplementlere abanmadan önce beslenmeni ve formunu düzenle ; body programını oturt ve düzgün bir kardiyo ile işe başla...

3. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Sağlam bir başlangıç için o elindeki supplementlere ihtiyacin yok ve en az bir 6 ay geçmeden de başlamamalısın.Resimde koyduğun gibi fit bir vücut için protein tozlarına değil düzenli antrenmana beslenmeye ve uykuya ihtiyacin var.Bunları yaparsan eğer istediğin fit vücuda 2-3 yıl içerisinde ulaşabileceğini düşünüyorum bu süre daha da az olabilir bu senin düzenine bağlı.Çalışma proğramında çok ekstrem şeylere ihtiyacin yok salondaki hocan veya kendin bile ihtiyacin olan proğramı birazcık araştırmayla yazabilirsin.Sonuçta varolmayan bir şeyi bulup cıkarmıyor kimse, varolan üzerinde değişiklikler yaparak proğramlar cıkarıyor herkes.Tekrar söylemek isterim ki protein tozlarina veya herhangi bir başka supplemente 6-9 aydan önce başlama.Zaten bu sporda yeni olduğun için vücut gelişimin maksimum seviyede olacaktir bu nedenle tozlara ihtiyacin yok.Tozlarin amaci vücut gelişimi yavasladıktan - durduktan sonra gelişimi tekrar yakalayabilmektir.Saygılar

technical1967 bunu beğendi.
  4. beazzybeant

beazzybeant Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkür ediyorum. Peki nasıl bi program hazırlıyabilirim? Hocalar kilo almam gerektiğini söylediler koşu bandını yasaklamışlardı.

5. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Proğram için ben bir şey diyemem bunu salondaki hocalarin yapmali.Ancak antrenmanın çok çok bir önemi olduğunu söyleyemem asıl olan beslenme ve dinlemedir.Kilo almak istiyorsan 3 saatte bir yemek yemeye calis ve aman yağlı yiyeceklerden kaçayım deme vücudun yağa da ihtiyaci vardir özellikle kilo almak için . Mesela ben 3 saatte bir tavuk - makarna yerim sürekli ve faydasini görüyorum.Dinlenmeye gelince burada yapman gereken en geç 11.30 - 12 de yatmandir.Fit bir vücuda sahip olmak zor bir şey değil gözünde büyütürsen eğer bu senin için olumlu sonuclar doğurmaz.Bu sporun altın kuralı Sabırlı olmaktır.Bu yüzden hayatinizi bir düzene sokun ve sabredin gerisi gelecektir.Saygılar

technical1967 bunu beğendi.
  6. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    benim kendi araştırmalarıma ve deneyimlerime göre sık yemek kilo almak için uygun değil ben önermiyorum istersen denersin...
    ben günde öğünlerimi 3 ana öğün + 1 ekstra öğün halinde yerim ve bu kilo almamda yardımcı oldu...
    beslenmene , uyku düzenine , sıvı dengene , antremandaki yaptığın hareketlerin doğruluğuna ve dinlenmene özen göster ve herşeyi düzgün bir ayarda yap düzenin oturduktan sonra farkı görürsün ve supplementlerini kullanmaya başlarsın 1-2 ay sonra...
    ayrıca tüm yağlı ürünleri tüketme ; vücut içiin yararlı olanı araştır ve tüket örneğin kilo aldırır diye cips türü şeyleri çok tüketme bunlar bizzat kas yıkıcıdır ; trans yağından kesinlikle uzak dur ve katı yağlı ürünleri fazla tüketme...

Son düzenleme: 10 Mart 2012
    beazzybeant bunu beğendi.
  7. cmgnş

cmgnş Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    resimdeki adam nick auger 2-3 yıl veya daha az bir sürede o vücuda ulaşılabilir demişsin nick auger bunu duysa intihar ederdi heralde ben nerde yanlış yaptım? diye

8. beazzybeant

beazzybeant Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkür ederim ilginiz için.

Peki şöyle bişi yapsam nasıl olur? Supplementler ile beraber yani protein karbonhidrat vs. kullanarak başlayıp iyice geliştirsem vücudumu. Haliyle yağ da olucak. Resimdeki üstadda 0 yağ var. Daha sonra diyet programı ile beraber çalışma programıma koşu bandını fln eklesem nasıl olur ? Yani ilk önce yağ ve kas. Daha sonra sadece kas.

Teşekkür ederim tekrardan.

9. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    zaten bu işi başaran tüm tanıdıklarım senin gibi zayıftı ve ben de öyleydim şu an yağ oranım yükseldi tabiki ; ne kadar yağsız kas almak istesen bile hacim kazanırken kesinlikle yağ da bolca alırsın sonuçta elde etmek istediğin süre kısaldıkça yağ alımı da artar...

bu işi kısa sürede başaran arkadaşlarımın hepsi ilk yağ + kas olarak büyük bir kütle kazandı daha sonradan çok düzgün bir dietle zayıflayarak hatlarını ön plana çıkardı ; bu işin aslı bence de budur...

10. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Aslında arkadaşın hevesi kırılmasın diye bu rakamı verdim sonucta onun genetiğini bilmiyoruz belki oldukça hızlı cevap veren bir yapısı var belki de oldukça gec cevap veren ? Ben ortalama bir süre söyledim arkadaş olumsuz düşüncelere kapılmasın diye.Saygılar

11. beazzybeant

beazzybeant Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ya tabiki o adam o şekli kolay almamış uğraşmıştır uzun yıllar. Yinede teşekkür ederim heves kırılmasından öte olacağını bilmem yeterli. Çünki vücut yapımın farklı olduğunu söyleyip bi soru işareti bıraktılar bende.

12. beazzybeant

beazzybeant Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki başka arkadaşlarda görüşlerini bildirirlerse sevinirim. Fit bi vücuda ulaşabilmem için ilk çok kilo alıp kas+yağ daha sonra diyet yaparak zayıflasam resimdeki vücuda ulaşabilirmiyim ? Bu kiloyu alırkende supplement kullanmak ıstıyorum bu sureyi biraz daha kısaltırmı ?

Sayfayı Paylaş