Fit olmak için?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve MaviRuh tarafından 28 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. MaviRuh

MaviRuh Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar, ben 2 haftadır günde 1 saat ( 7 kilometre 5 dakika koşu 5 dakika yürüyüş şeklinde ) cardio yapıyorum. Toplamda 200 kalori yakıyorum.
    Öğlen uyandığım için 1-2 arasında 1 bardak sade nescafe sütsüz şekersiz 2 yumurta 5 zeytin yiyiyorum. Akşamda karpuz veya yağsız tuzsuz 1 tabak pilav. Bu yediklerim zaten bana yetiyor. 74 kilodan 69 kiloya düştüm ve 3-4 gündür sürekli kilom 68-69 olup duruyor ve hiç incelme sağlayamıyorum istediğim fit bir görünüme sahip olmak.
    Vucut ölçülerim ; Göğüs 90, Bel 83, kalça 95, bacak 55
    alt kısmın çok çok erimesini istiyorum yani daha neler yapmam lazım ? Spor salonuna gidemiyorum o yüzden size danışmak istedim. bana ek olarak tavsiye edebiliceğiniz şeyler nelerdir?

2. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    biraz proteinde al da kaslarında gitmesin boşu boşuna ayrıca sadece kardiyo ile de yetinme salona gitmiyosan da barfiks şınav dips gibi egzersizler yap.

3. MaviRuh

MaviRuh Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    istediğim vucut tipi bu. 175 boy 69 kiloyum işte. Protein kullanıyım ama ne kadar şişmek istemiyorum çok iri yarı kaslı.

4. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    2 sene adam gibi çalışsan bile o adam gibi olacağın şüpheli o yüzden şişçem diye korkma :)

5. srrcan

srrcan Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kilo vermek için yağ ve tuzdan kaçın. Yemeklerinde genelde tuzsuz ve az yağlı pilav, tuzsuz şehriye çorbası ve tuzsuz ekmek ya da kepek ekmek tercih et. Çok fazla şekerli şeyler yeme.

Kilon 69 bu kilodan daha fazla aşşağı inmesi zor olur. Git ve bir spor salonuna yazıl kilo vermeye uğraşmakla zaman kaybetme. Korkma o şişen adamlar hap yardımıyla şişiyor sen çok çalışsan da şişmezsin. Kas yapmak için kilo almak gerekir kilo vermek değil bunu da unutma.

6. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Beslenmen son derece yanlış bu beslenmeyi deietisyenden mi aldın yoksa kendi kafandan mı uydurdun ?

Çok hatalı dietler yapılıyor kilo vermek önemli değildir , kiloyu nasıl verdiğin önemlidir. Böyle şok dietlerle hiçbir yere varamazsınız.

Haplarla şişme durumuda yok malesef bodybuilding iç hapı şiş mantığıyla yürümez. Bu işler bu kadar basit değil .

Son düzenleme: 3 Temmuz 2012
    NacHo ve Azi bunu beğendi.
  7. srrcan

srrcan Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bu diyeti bir diyetisyen hazırlamıştır. Ayrıca bu diyetten sonuç alan bir sürü arkadaşım var. Body konusuna gelince vücudu bir yere kadar hapsız getirirsin. Bir yerden sonra vücut daha fazla gelişemez. Örneğin survivor'daki Hasan gibi hap kullanmadan olabilirsin. Kasların gelişmesi için protein gereklidir ve vücutta büyük bir kas kütlesi varsa protein yetersiz gelir ve burada hap devreye girer. Şişen hiç kimse ben hap kullanmadan böyle bir vücut yaptım diyemez, derse yalan söylemiş olur. Beach Boy senin resimdeki adam 3 gün hap kullanmasa kaslarının hacmi büyük oranda küçülür. O resimdeki adamın kaslarının o şekilde durması için günde 10-15kg kırmızı et yemesi gerekir. Yani sen istediğin kadar çalış hapsız şişemezsin bunu kafana sok tamam mı ?

8. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Yahu ne saçmalıyorsun ? Bilmiyorsan sus arkadaş.

Swager, eludem, Azi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    srrcan ; MaviRuh' un beslenme programını dietisyenden alıp almadığını nereden biliyosunuz anlıyamadım.

Nedense bu aralar forumda bir agresiflik var herkez burnundan soluyor. Biliyorum yaptığımız spor ağır ve havalar çok sıcak sizi anlayışla karşılıyorum.

Ben konu hakkındaki düşüncelerimi beyan ettim sizinde fikirlerinize saygılıyım forum üyelerinin fikri hangi üyenin cevabına yakınsa onun fikrine göre hareket edebilir.

NacHo ve Azi bunu beğendi.
  10. srrcan

srrcan Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Sen söyle bilmediklerimizi de öğrenelim. Diyetisenden iyi bileceksen yaz bakalım nasıl olur diyet. Asıl sen saçmalama bilip bilmediğin konular hakkında yorum yapma.

11. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    Ayrı bir konu açıp sürekli yazmalısın eminim senin engin tecrübelerinden faydalanmak isteyen onlarca üye vardır!

NacHo bunu beğendi.
  12. srrcan

srrcan Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Beach boy sende kusura bakma sana da biraz çıkıştım ama sende saçma deyince kafam attı. Özür dilerim.

Diyetteki tuzun az kullanılmasının nedeni insanın iştahını kapatmasıdır. Böylelikle fazla ve aşırı yemekten kaçınılır. Şehriye ve pilav da fazla tüketilmediğinde kilo aldırmaz ve tokluk hissi kazandırır. Şimdi vücudun kaybettiği tuz nasıl geri kazanılacak diyeceksiniz bu da maden suyuyla geri kazanılabilir. Bu diyet sayesinde kilo kaybeden çok arkadaşım oldu. Ayrıca tuzu az tüketmek ileride yaşanabilecek mide sorunlarının önüne geçer.

13. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Hangi diyetisyen diyor vgcilerin günde 15 kg kırmızı et yediğini ? Ver isim arayıp soracağım bizzat, öyle özel mesajlar ilede klavye delikanlılığı yapma, üslubunla tartışacaksan buradan tartış benimle.

14. srrcan

srrcan Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    GencGrafiker ben diyetisyen "vgcilerin 15 kilo et yemesi gerekir" diyor diye bişey demedim, konuyu tam oku. BeachBoy hap kullanmadan da kas şişirilir dedi bende ona cevap olarak BeachBoy'a "Senin (BeachBoy'un kullanıcı resminden bahsediyorum) resmindeki adam hap kullanarak kas kütlesini koruyabiliyor, o adam hap kullanmasa kas kütlesini koruyabilmesi için 10-15 kg et yemesi gerekir" dedim. Herhangi biri hap kullanmadan bu kadar şişemez bunu bütün vgciler bilir. Cevap yazarken lütfen yazılan şeyleri iyi oku. Yazıları gayet açık yazıyorum anlama sorunu olmayan herkez yazılarımı anlayabilir.

15. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Belliki sen neye saçmalıyorsun dediğimi anlamamışsın, neyse :)

Bu arada herkez değil herkes :)

16. srrcan

srrcan Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Benden alıntı yaparak ne saçmalıyorsun demişsin ve yazımın tamamını almışsın ne demek istediğini gayet iyi anladım. Yazacak cümle bulamayınca boş boş konuşuyorsun.

Ayrıca belliki değil belli ki :):):)

17. serrori

serrori Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    mühendis
    Yer:
    ankara
    srrcan bence de gerçekten biraz ilginçsin.birincisi orta ve ileri düzeyde bir sporcunun alması gereken besinler ve kalori kişinin vücur özelliklerine göre değişse de aşağı yukarı bir sistemi vardır.sporcu kilosunun 44 katı kadar kalori almalıdır.bu sporcunun günlük ihtiyacını karşılar.eğer kilo artışı isteniyorsa bu kalorinin bir miktar üzerine çıkılır ve yağ takımı için bir miktar altına inilir.yağ yakımı yavaşladıkça azaltılmaya devam edilir.bu esnada önemli olan neyden ne kadar yenilmesi gerektiği.bunu da şöyle yapıyoruz: alınan kalorinin %25 - 35 lik kısmını protein,%50 gibi bir kısmını kh,geriye kalan %15 20 lik kısım ise kaliteli yağ. bunun diyetisyenlik bir durumu yok.zaten eğer bir sporcu bilinçli beslenme düzenini bilmiyorsa afedersiniz benim gözümde sporcu değildir. o yüzden bence gereksiz tartışmalar yerine forumu daha dikkatli incelersen istediğin cevapları alırsın.ayrıca diyetisyenler o kadar çok şey söylüyorlar ki hangisine para vereceğini şaşırdı insanlar.tabi ki işini iyi yapan bir çok diyetisyen var fakat bence sporcunun diyetisyene ihtiyacı yoktur.ayrıca türkiyedeki sporcuların dopingler hakkındaki düşünceleri beni benden alıyor.survivor hasan gibi vücudu ilaçsız yapıyorsun ama daha sonra üstüne koymak için sürekli ilaç kullanıyorsun ve ilacı kestiğin anda tekrar eski haline mi dönüyorsun? bana bu sözler daha çok külkedisinin arabası gibi geldi.senin dediğin gibi sürekli ilaç kürü yapılıyor olsaydı profesyonel vg ciler 40 yaşını görmeden ölürdü.çünkü 5 senede bir karaciğer bakli yapılan bir insan bile o kadar ilaca dayanamaz.hiçbir ilaç kürü bildiğim kadarıyla 15 haftayı geçmez ve en az bir o kadar da ara vermek zorunludur.bu konuda çok tecrübeli arkadaşlarımız var ama yinede bahsetmek istedim.sonuç olarak steroidler hakkında düşündüklerin yüzünden diğer arkadaşların sana saçmalıyorsun dediğini düşünüyorum.
    saygılar...

Son düzenleme: 4 Temmuz 2012

Sayfayı Paylaş