Fit kalmak amacıyla hazırladığım beslenme programım(Yardım ederseniz mutlu olurum)

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve alaska06 tarafından 27 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. alaska06

alaska06 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 110 kiloyken 9 ay boyunca her gün kardiyo yaptım 8 dakika karın egzersizleri diye bilinen mekik programının 2 seviyesini bitirdim 9 aylık süreçte 40 kadar kilo verdim ve yağ oranımı %10'a kadar indirdim ve kan testleri olsun hastanede testler yaptırdım ve hiç bi sağlık problemim çıkmadı çok sükür. Bu sene Ekim başlarında body başladım ve 4. ayımı bitiricem amacım fazla hacim almamak fit bir biçimde şekillenmek bunun için beslenme programımı paylaşmak istedim sizlerle.. 22 yaşındayım 1.80 boyundayım 77 kiloyum başladığımda %10du ılk 2 ayda %7ye düşürdüm yağ oranımı son 2 aydan beri yağ oranım %7 olarak korumuşum ve 5.200 gram kas kütlesi almışım(4 ay toplamı 5.200 gram kas) (pamukkale üniversitesinde ölçtürdüm)

Beslenme Programım ise şu şekilde (3 aydır sektirmeden uyguluyorum)

Kahvaltı: 10:00 & 11:00 civarları
    100 gram lor peyniri üzerine 4 yumurta kırıyorum(2sarı 2 beyaz)
    100 gram yulaf ezmesi içine 10 fındık 1 tatlı kaşığı bal 350 ml süt

Kahvaltıdan 1 saat sonra 1 adet muz ve yarım saat sonra antreman

Antremandan sonra 1 paket 80 gramlık ton balığı o arada 125 gram tavuk haşlanıyor yanında 150 gram makarna yiyorum..

1.5 yada 2 saat sonra 125 gramlık tavuk ızgara şeklinde yapıyorum aç isem 200 gram bulgurlu 1 adet patatesli yemeğide yanında yapıyorum eğer değilsem tavuğu yedikten 1 saat sonra yapıyorum yada ne zaman acıkırsam(akşam 6-7yi geçmemek kaydıyla)

yemekten 2-3 saat sonra bi bardak süt yatmadan önce 100 gram lor peyniri

Antreman öğleden sonraya denk gelirse:

kahvaltı aynı öğle yemeği 125 gram tavuk gogsu 150 gram makarna

antreman sonrası 200gr. bulgur 125 gram tavuk gogsu 1 paket ton balığı

gerisi aynı

Şeklinde tamamlıyorum.

Neler eksik neler ekliyebilirim sizce ? yardım ederseniz çok sevinirim

2. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Yulaf ezmesi, bal, süt, patates, makarna, bulgur; tahminen yazıyorum bunlardan en az 500g karbonhidrat alıyorsunuz. Şeker de alıyorsunuz. Yani bu beslenme planıyla yağ yakamazsınız...

3. Bigdaddy

Bigdaddy Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    53
    yağ oranı 7% olan birinin öyle bir amacı olduğunu zannetmiyorum.

4. egeos123

egeos123 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Beslenmen bence iyi benim sana bi sorum olucak %7 yağ oranında baklava ne kadar gözukuyor fotoraf koyabilirmisin? ben hiç ölçmedim de seninkine bakarak tahmin etcem

5. alaska06

alaska06 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Çekip yarın eklerim ama ne kadar zamandır çektiğine bağlı ve hareketlere bağlı ben mekikleri kendim çalışıyorum https://www.youtube.com/watch?v=is42iNbZJTI burdakı programdan ve buna başlayalı 2 ay oldu bundan oncede 1 ve 2. seviyesinde çalıştım ama onlar pek işe yaramadı bu 2 ayda parçalamaya başladı karın kaslarını :) Hareketleri düzgün yapıp yapmamakta önemli ben burdaki adamla aynı zamanda yapıyorum hepsini çok fena zorluyo çok fena yakıyo 2-3 ay sonra çok daha iyi olucak karın kaslarım inanıyorum

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:45 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:58 ----------

Yarını beklemedim çektim ben 110 küsür kilodan geldiğim için vucutta sarkma mevcut çok fazla olmasada o yüzdende belirginleşmesini engelliyodur belki zaten alt kısımda gorunmuyor bişey onun için yapıcak bişey yok yağ oranım %7. Gögüslerde uçlarda sarkma göbekdede alt kısımda sarkma var 1. yılımı doldurana kadar devam edicem bakalım ne kadar düzelicek o bölgeler eğer ilerleme olmazsa cerrahi müdahale düşünücem

http://g1301.hizliresim.com/15/w/jh76b.jpg

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 29.01.13 00:09 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 28.01.13 23:45 ----------

Bu Fotoğrafta salona yazılmadan önceydi yaklaşık 4-5 ay önce 72 kiloydum yağ oranım bu fotoğrafta %9 ama sanki %15 gibi duruyor :(

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/attachment.php?attachmentid=17210&d=1344806020

egeos123 bunu beğendi.
  6. alaska06

alaska06 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    140 kişi girmiş kimse yardım etmiyor :( Herşeyi en açıklayıcı şekilde yazdım daha ne yapmam lazım resimde koydum :(

7. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    Lütfen üslubunuza dikkat ediniz ve sabırlı olunuz!!!

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu forum kurallarına aykırıdır

- Başlığınız acil,yardım gibi terimleri kullandığınız için kilitlenmiş olabilir. forumda her üye eşit hakka sahiptir ve kimsenin öncelik hakkı yoktur.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş