fit bir vücut..

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve caine_ tarafından 11 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. caine_

caine_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben bir süredir body building sporunu araştırıyorum. vardığım sonuç bu sporun bir sabır işi olduğu. o yüzden flexor hocanın "yeni başlayanlar için program" isimli konusundaki 1. ve 2. programla başlamaya karar verdim.
    bu işi beslenmeyle bir arada götürmek gerektiğinin farkındayım ve öyle de yapıcam. benim amacım tamamen kas şişirme değil, tabiki kaslar şişicek ama asıl amacım vücudumu şekillendirmek. ama aklıma takılan bir kaç soru var:

öncelikle cardio konusu: cardio her gün mü yapılmalı yoksa sadece antreman yapılan günlerde mi yapılmalı? eğer antreman yapılan günlerde yapılcaksa antremandan önce mi sonra mı yapılmalı? (bu konuda bir çok söylenti var ama yeni başlayanlar ve yağ yakmak isteyenler için hangisi uygun bilemedim)

ikinci olarak beslenme konusu: antremanlarımı haftada 3 gün öğleden sonraları yapıcam. 3 ana öğün yerine, 3 ana + 2 ara öğün daha iyi yazıyor her yerde ama antremandan önce karbonhidrat, antremandan sonra mı protein almam gerekiyor?

son olarak da: üçgen diye tabir edilen vücut şekli için ayrı çalışmalar mı yapılıyor yoksa zamanla kendi kendine mi oluşuyor. benim amacım buna yönelik olduğu için ekstradan yapmam gereken bişe var mı ?

şimdiden teşekkürler. iyi forumlar hayırlı akşamlar herkese...

2. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    310
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    ben üçgen vücut kısmını cevaplayayım , bunun için barfix şart ve beli inceltmek için karın egzersizleri ve sırt egzersizleri ama vüct bir bütündür diğer kısımlarıda ihmal etmemelisin

caine_ bunu beğendi.
  3. caine_

caine_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar hala cevap bekliyorum.. :)

4. murat2

murat2 Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Protein konusuna gelelim.Öncelikle Kilonun 2-3 Katı Kadar Protein Alman Gerekiyor Günde.
    Örneğin : 60 Kilogramsın 60x3 : 180 , En Az 140 150 Gram Protein Alman Lazım.
    Antremandan 1,5 Saat Önce Mutlaka Protein Ağırlıklı Bir Öğün Yapman Gerekiyor.
    Antremandan Hemen Sonra Protein + Karbonhidrat ağırlıklı Bir Öğün Yapman Gerekiyor.
    Kardiyo konusuna gelince , Sabahları Aç Karnına 25-30 Dakika Koşabilirsin veya Antremandan Önce 15 dakika bisiklet çevirmek işini azda olsa görür.Yağ veya Aşırı Kilo Problemin var ise 30 veya 45 dakika hit koşu ve bisiklet haftada en az 3 gün ve karın hareketleri

5. rei

rei Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Boş konusuyorsun ve bilmeden konusuyorsun. Arkadaşlar forumda öyle her diyenin sözünü dinlemeyin herkes bu işin erbabı bu spor türkiyeye geldi geleli:))). Referansı saglam kullanıcıları dinleyin sadece.

6. caine_

caine_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

buraya cevap yazan kullanıcıların bilerek cevap yazdığını öngörmekten başka bi şansım yok. zaten bilmeyende kafasına göre şeyler yazmaz bence.

söylediğinde hakkın var ama hangi kullanıcının referansı sağlam hangisi boş konuşuyor bilemeyiz. en ufak bi beslenme ya da kardiyonun önceliği konusunda bile 4-5 farklı fikir çıkabiliyor en tecrübeli kullanıcılar arasında.

7. OKİ

OKİ Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    dogrularini sizden duyabilir miyiz o halde? oyle cama tas atip kacmakla olmuyor bu isler..

8. rei

rei Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Başkasına tavsiye verecek kadar bilgim yok. Benim ki sadece dostca uyarıydı. Referansı iyi olan üyeler genelde bftr özel üyeler elite kullanıcılar vs vs... Cama taş atıp kaçmadım yani anlayacagın metafor yapmana gerek yok:).

9. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.543
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır

Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : http://www.bodyforumtr.com/vbforum/kilo-vermek-zayiflamak-t1373.html
    http://www.bodyforumtr.com/vbforum/kardiyo-y-ksek-iddetli-aral-t14942.html
    http://www.bodyforumtr.com/vbforum/uzun-s-reli-ya-yak-t19919.html
    http://www.bodyforumtr.com/vbforum/v-cut-geli-tirmeciler-kardiyo-t25836.html
    http://www.bodyforumtr.com/vbforum/kilo-verme-le-lgili-en-t11369.html

Arama Kelimeleri : yağ yakımı

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş