Fit bir vücut için yardım lütfen.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Burak Onat tarafından 21 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Burak Onat

Burak Onat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kastamonu
    Herkese merhabalar. Vücut geliştirmeye başlayalı 3.5 ay oldu ama sanki bir ilerleme kayıt edemiyorum. Spora başlamadan önce göbeğim vardı hala gitmedi. Çok araştırıyorum çok deniyorum ama istediğim sonuca yaklaşamıyorum. Her yerde farklı bir bilgi var. Spordan soğumak üzereyim ama bunu istemiyorum yardım ederseniz çok sevinirim. Aşşağıda vücut bilgilerimi ve fotoğraflarımı vericem. İstediğim vücudün da aşşağıda resmi ekli. Bu camiada herkesin bildiği ''Jeff Seid'' isimli arkadaş. Bu vücuda ermek için ne yapmalıyım? Ayrıca omega-3 ve Hardline progainer 5000 gr siparişi verdim bunlar sizce benim için doğru siparişlermi? Değiştirmelimiyim? Ne kullanmalıyım ne yapmalıyım? Her türlü tavisyeye açığım arkadaşlar. Şimdiden teşekkür ederim.
    Yaş=22
    Boy=1.83
    Yağ=8.9
    Kilo=74

2. Asuma

Asuma Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Adaşım öncellikle hiç spor yapmadığın için 3,5 ay kısa bir süre vücudunu kısa sürede şekillendirmek istiyorsan her antrenmanında ağırlıkları arttırarak başlamalısın..yapacakların öncellikle yağ yakma bunun içinde bi 4 5 kilo vermelisin koşu yapmalısın ek bir takviye kullanma amino asit protein gibi bunlar zararlı sana tavsiyem önce koşu koşudan sonra gücünün yettiği kadar vücudunun sınırlarını zorlayana kadar ağırlık yapmalısın gördüğüm kadarı ile omuzların iyi göğüs ön kol sırt bacak arka kola aşırı yüklen..dediğim gibi 3,5 ay kısa bir süre dediklerimi yaparsan bi 3,5 ay sonra vücudunun her kısmının parçalandığını göreceksin..

3. Dwain

Dwain Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben de buradan bir soru sorayım. Benim boy 1.77 ve kilom da 87. Vücudumda kas vs normal düzeyde var ama çok yağlıyım. Spora başladım 1 ay henüz olmadı. Temel kasların hareketlerini yapıyorjm. Her ağırlık sonrası 30 dakika yürüyüş yapıyorum tempolu. İlk 2-3 ay yağ yakarak fazla yağlarımdan kurtulmaya çalışıyorum. Kas kütlesi için çok ağır hareketler yapmıyorum çünkü beslenmemi de çok ağır yapmadığım için kaslarımdan kayıp olsun istemiyorum.

Ama resimdeki vücuda sahip olmayı ben de istiyorum. Sabır şart biliyorum. Belki en az 2 yıl gerek. Ama sorum şu.. Özellikle kas büyümesi için ağırlıkları arttırarak çalış dediniz diğer arkadaşa ondan merak ettim. Mesela ben şu anda 15x3 set yapıyorum. Hepsinde ağırlık sabit. 2-3 ay sonra belirgin yağ kaybı sonrası vücudum için de çalışmaya başlayacağım. Bu durumda her idmanda ağırlık arttırmak ne demek? Yani mesela her salona gelişimde bir önceki gün yaptığım ağırlıktan daha da mı ağır olmalı çalışmam? Hiç geçen güne ait ağırlıklarda çalışmadan?

Bir sorum da şu, ağırlık çalışacağım gün cardio yu önce mi yapmaşıyız yoksa günleri ayırmalı mıyız?

4. devasa1

devasa1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    yağ 8.9 yazmışsın ama o yağ oranında olduğunu sanmıyorum.En azından 16-17yağ oranındasın.
    İkinci olarak o yazdığın arkadaş hem hacim hem kuruluk istiyorsan en azından 2-3sene düzenli spor yapman lazım.
    öncelikle yağ oranını düşürüp vücudunu toparla.
    Birde 3-5aydır spor yapıyormuşsun bence tozlara bel bağlama doğal beslendiğin sürece toz kullanana göre 3-5adım önde olursun

kasmıodane? bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş