Fit bir vücut için sorular

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve enoughisenough tarafından 21 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. enoughisenough

enoughisenough Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar

Öncelikle bu forumdan çok yararlı şeyler öğrendiğimi söylemek istiyorum, beslenmemi ve spor aktivitemi okuduklarıma göre ayarlamaya çalışıyorum ama yine de sizlere bir şey danışmak istedim. Kardionun yanın da ağırlıkta çalışılmalı denilmiş, ben şuan spor salonuna gidemem, 1 kiloluk bi dambılım var onu indirip kaldırıyorum ama hafif tabi ki, bir de haftasonları farklı bir yerde kalıyorum ve orda 5 kiloluk bir dambıl var. Şimdi ben hafta içi bir kilolukla bir kaç hareket yapıp hafta sonu bu 5 kiloluklarla çalışsam kaslarıma herhangi bir zararı olur mu? 5 kilolukla çalışmadan önce 2 veya 3 kiloluk bir dambılla mı çalışmalıyım? Ya da sadece hafta sonu üst üste ağırlık çalışmam kaslarımı yorar mı? Şuan sorum bu kadar, aslında daha çok sormak istediğim şey var ama önce bi kaç fotoğraf çekip ölçülerimi de öğrenmek istiyorum ki maksimum derecede yardımınızı alabileyim :) Bu arada yaşım 22 boyum 165 ve kilom 66, fakat bu kiloya bi kaç yılda düzensiz ve malesef bi miktarı sporsuz olarak 89 kilodan düştüm. Daha sonra uyguladığım programı yazıp yanlışlarımı da sorcağım.
    Değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.:eek:

2. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    enoughisenough bunu beğendi.
  3. enoughisenough

enoughisenough Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevabınız için teşekkürler, evet o programı uygulayacağım zaten ama 5 kilo çok mu gelir onu öğrenmek istiyorum. 1 kilo az o kesin ama, 1 den biranda 5 e çıksam kötü sonuçlar doğurur mu merak ettiğim bu.

4. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    5 kiloluk dambıllar pek zarar vereceğini sanmıyorum yani boy-kilo ve yaşııza bakarak söylüyorum,bir gelişme görmek için ağırlık altına girmek lazım zaten ne kadar ağır idman kadar kas artışı sağlar diye öğrendim bende bu forumdan.Korkmanıza gerek yok ilk 1 hafta madem o 1 kilolukjlarla başlayın sonra 5 kiloluklara geçin.

kolay gelsin...

5. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    1 den direk 5 e atlamak sıkıntı yaratabilir . Bence sakatlanma riskini almayın gidin dumbell setlerinden alın çok pahalı değiller yavaş yavaş artırarak gidersiniz daha iyi sonuçlar alırsınız

6. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    1 den 5 e atlamak hiçbir sıkıntı yaratmaz bence sonuçta arkadaş 22 yaşında belki 5 bile az gelebilir bir süre sonra .

7. HDMI

HDMI Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Bence 5 kg zaten başlama kilosu olmalı. Her set arasında 1 dk ara vererek ve çalışmaya başlamadan önce esnetme hareketleri yaparsanız sakatlanacağını zannetmiyorum. Her ağrıda sakatlanma değildir tabi, ağrı iyidir. Dumbell set için parayı vermeniz bence gereksiz.

Son düzenleme: 23 Temmuz 2011
  8. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    çok hafif ağırlıklar ağırlık al veya daha iyi sonuç için spor salonuna yazıl

9. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    bu mantıkla çalışırsan 2 aya kalmaz sakatlanır hayatını kaydırırsın . bilip bilmeden gelip millete akıl verme o ağrı değil yanma olucak ! yanma iyidir ama ağrı varsa hamlık ağrısı değilse bir problem vardır ve hiçte iyi değildir .

10. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53
    130kg den sigarayı bırakınca 170 kg civarına çıktım .. 4 haziran iti bariyle menümden ekmek vb. şeyleri kaldırdım. 4 temmuzdada 2 adet 8 kg lik dabmul aldım forumdan bulduğum tekniklerle özellikle göğüs, kol ve omuz çalışmaya başladım. yaklaşık haftada 2-3kere dambul çalışıyom.

2-3 kerede üst karın alt karın ve sopayla vücudu sağa sola çevirme çalışyom.. şınavı kilom artığı için fazla yapamıyorum günlük 6x4 set yapıyorum. internetten bzal metobilzma hızımı hesaplattım yaklaşık 3700 kcal ben de bu harcamaya kıyas protein ağırlık olmak şartı ile yaklaşık günlük 2500-2800 kcallik beslenme yapıyorum. 4 hazirandan bu yana kol genişliğim arttı bel genişliği düştü. hedefim yıl sonuna kadar 120 kg lere düşmek orda devamlı sabit kalmak. bu arada boy 188cm . kalıblı olmak her zaman iyidir...

11. enoughisenough

enoughisenough Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    O zaman sakatlanma riskini almamak için 3 kiloluk alıp onunla devam edeyim, bu arada bayanım ben, 5 kilo ile başlamam biraz zor olurdu zaten , 1 kilo ile alıştırır 5'e geçebilirim belki demiştim ama o da zor olacak sanırım. Cevaplarınız için teşekkür ederim. Ölçülerime baktından sonra bi kaç soruyla daha vaktinizi alıcam:D o yüzden şimdiden teşekkür ediyorum.

12. HDMI

HDMI Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    çok biliyon sen meter özentisi :) ağrı iyidir rahat ol sen

13. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    bak ufaklık 3-4 aylık geçmişinle gelip millete hava yapıcagına git bişeyler öğren insanlara ve kendine faydan olsun ;) burası kreş değil çocuk bakıcılığı yapmıyoruz burda

14. gülay

gülay Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yeni başlayan biri için 5 kg ağırlığın (bayanlar için konuşuyorum) fazla gelebileceğini söyleyebilirim, bir de üstüne çok tekrarlı ve fazla sayıda set yapılırsa kollarda ve boyunda sakatlanma riski artacaktır. 1 kg.lik dambılınız varsa bence önce 2 sonra 3 kg ile çalışmalısınız. Böyle hafif kilolar için size ayak ağırlıklarını öneririm. Hem elde hem de bacak egzersizlerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz, dambıla göre daha az yer kaplıyor ayrıca. Linkte 0.5 kg'den 5 kg'ye kadar var, çift olarak satılıyorlar:

http://www.hepsiburada.com/Liste/sp...altis805&categoryId=387328&SKU=SPORALTIS805-3

15. enoughisenough

enoughisenough Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkürler, fiyatları da çok uygunmuş, benim baktıklarıma göre. O zaman ben sizin dediğiniz gibi yapayım. Teşekkürler tekrar.

Sayfayı Paylaş