Fistik ez. yerine Tahin ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Kerem B tarafından 7 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Kerem B

Kerem B Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    bandirma
    Arkadaslar oncelikle gecmis bayraminiz kutlu olsun :) sıkıntım su fistik biraz pahali ve kabugunu soymak falan ugrastiriyo degerleri fistik ezmesiyle ayni belki daha iyi olan tahin kullansam nasil olur Bim gibi marketlerde 500 grami 5-6 tl gibi bir fiyata satiliyo icinde sadece susam var % 100 yani ve faydalarini arastirdim mucize gibi bir sey kullanmayi dusunuyorum sabah kahvaltilarda 50-100 gr yulafla dusunceleriniz neler ?

2. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Fistik ezmesiyle tahin siyahla beyaz gibi..tahinde cok fazla yag var..kalori hesabi yapanlara yaramaz..zayif insanlar icin tercih edilebilir. 100graminda 500kalori var..yagdan kilo almak istiyorsaniz yine bimde aycekirdegi ici var degerleri yakin ustelik 900 kurus

3. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    tahin yağ deposudur çok tüketmek sıkıntı açabilir
    yakması zor olabilir

columbu ve Yaver27 bunu beğendi.
  4. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Fıstık ezmesi de yağ deposu, nasıl siyahla beyaz gibi anlayamadım @telepati

5. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    ÇOKLU DOYMAMIS YAGLAR:Ayçiçeği yağı, mısır özü yağı, soya, yalancı safran, SUSAM ve pamuk yağı gibi bitki yağlarında ve balık yağında yüksek miktarlarda bulunur.Yağ molekülü üzerinde iki ve daha fazla hidrojen atomu bağlantısı vardır. Çok düşük ısılarda bile sıvı durumlarını muhafaza ederler. Bu grup yağların da hem kalp hastaları hem de sağlık beslenme adına ölçülü kullanılması veya hiç kullanılmaması gerekir.
    Fistik ezmezi farklidir kalp icin saglikli kabul edilen doymamis yaglar icermektedir..kullanilmamasina tamamen karsi degilim ama olculu kullanilmali..1cay bardagi aycicek yagiyla 1cay bardagi fistik yagi gibilerdir...yani siyahla beyaz...not: cevabinizda haklisiniz yag oranlari ayni gozukuyor ama yagin icerigini belirtmemisim sizde haklisiniz..saygilar

Son düzenleme: 8 Ekim 2014
    boksbody ve requ. bunu beğendi.
  6. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
  7. Kerem B

Kerem B Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    bandirma
    100 graminda 28 gram civarinda protein 55 gram falan yag ve 8 gr carbo var bulk donemindeyim 1 su bardagi yulafa 1 bardak light sut ve tepeleme tatli kasigi tahin atiyom tarcinla ve zencefille harika oluyo ve B vitamini kalsiyum ve onemli miktarda magnezyum iceriyo guzel bi besin bence :)
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Ekim 2014 ---
    Ve gunde 10 saate yakin okulda geciyor ve yeterli beslenemiyom anca bir veya iki peynirli sandvic goturuyom oda 300 cal falan ediyo o yuzden gunluk kalorimi karsilasin diye kullaniyom :)

Son düzenleme: 8 Ekim 2014
  8. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Benim biraz kafam karıştı, faydalı olanlar doymamış yağlar değilmiydi? riskli olanlar doymuş yağ grubu değilmi?

9. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Doymamis yaglarda kendi icinde ayriliyor..bakin yukarda yaziyor..aycicek yagida doymamis yagdir...sizce sagliklimi

thekinger ve requ. bunu beğendi.
  10. Kerem B

Kerem B Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    bandirma
    Fistik ez. kalbe ve damar sagligi icin faydali oldugunu biliyordum ama tahinide arastirdim guzel bi besin zaten cok kullanmiyorum kahvaltida yaklasik 1 corba kasigi koyuyom zaten 800 cal gecmiyo toplamda.

Sayfayı Paylaş