Fikirlerinizi almak istiyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Atakan Çebi tarafından 20 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Atakan Çebi

Atakan Çebi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar hocalarım,abilerim,kardeşlerim.

Ben 19 yaşındayım, aktif olarak 1 buçuk senedir vücut geliştirme ile uğraşıyorum. Fakat ondan öncesinde 4 senelik bir kickbox mazim var.
    Boyum 1.81cm Kilom 81kg Vücudumdaki yağ oranım ise %9,5 civarı %10,5 arası değişim gösteriyor hep

Çevremdeki arkadaşlarımın ve gittiğim spor salonundaki hocaların tavsiyeleri üzerine atletik fizik yarışmaları, mankenlik yarışmaları gibi yerlerde kendimi deneyeceğim. Fakat hepsinin söylediği şey kilomu bozmadan biraz daha kurumam gerektiği. Şu ana kadar kullandığım ek maddeler sadece protein tozu ve eczanelerde satılar Resource Glutamin başka hiç bir şey kullanmadım.

Sizlere danışacağım konu beslenme konusu. Aşağıda sizlere kendi beslenme programımı yazacağım ve sizin fikirlerinizi duymak isterim.

Şu an ki vücut formum genel olarak aşağıdaki resimler gibi.(Şu an biraz daha iriyim kollarım 42cm oldu, göğüslerim biraz daha kendini bellli etti, omuz başlarım biraz daha büyüdü)

Yazları çok uyku problemi çektiğimden dolayı gece 04:00-05:00 gibi anca yatabiliyorum, sabahlarıda 12:00-13:00 arası uyanabiliyorum şu sıralar. Doğal olarakta ilk öğünümü yemem biraz geç oluyor. :(

İlk öğünüm 40gr yulaf ezmesinin içine 60-70gr civarı lor peyniri atıp yağsız süt ile üçünü birden karıştırıp yiyorum.
    Arından 1 saat sonra 7 tane yumurtayı kırıyorum(sadece 2 sarı) içine 60-70gr lor peyniri atıp pişiriyorum yağsız tavada, yanındada light yoğurt yiyorum.
    Antrenmana gitmeden önce 1 tane muz yiyorum.
    Antrenmandan çıktıktan sonra Protein shakerımı içiyorum(içine glutamin de atıyorum) ve 1 adet yağsız ton balığı yiyorum.
    Eve geldiğimde 700-800gr civarı tavuk göğsü yapıyorum. (Kesinlikle yağ kullanmam bazen fırında, bazen tavada su ve salça ile yapıyorum)
    Gece çok acıkırsam 1 tane yeşil elma yiyorum.
    Gün içinde muhakkak 1 tane maden suyu içmeye çalışıyorum. Günde içtiğim su miktarı 3 veya 4 litre civarı. Asla ağzıma tatlı bir şey sürmem(çikolatanın tadını unuttum :( )
    Onun haricinde her hafta perşembe günleri kendime cheat day yapıyorum, vücudumu kandırmak için 1 öğün fazladan ekliyorum ve o öğün cıvığını çıkarmamak kaydıyla istediğim bir şeyi yiyorum (örneğin KFC tavuğu)

Haftada 6 gün antrenman yapıyorum (Antrenman yapmadığım günler kendimi psikolojik olarak çökmüş hissediyorum ve asla yorulmuyorum antrenman içersinde) 1 gün dinleniyorum. Her antrenman sonu 10 dakika çok sağlam cardio yapıyorum. Ve yanında bir gün mide, bir gün bel çalışıyorum.

Genel olarak hayatım böyle, benden daha tecrübeli sizlerin fikirlerini almak isterim. Sizce vücudumdaki eksiklikler nelerdir, beslenmemde ki eksiklikler nelerdir. Fikirlerinizi yazarsanız beni çok mutlu edersiniz. Sağlıcakla kalın, selametle.

(Resimleri spoiler'a almayı bilmiyorum kusura bakmayın, yönetici biri alabilirse çok sevinirim.)

2. super.gunes

super.gunes Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Guzel olmus hocam kutlarim

Sent from my LGMS345 using Tapatalk

3. Cahil Adam

Cahil Adam Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Antremandan sonra neden karbonhidrat almıyorsun?

Sayfayı Paylaş