Fikirlerinize ihtiyacım var

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve BitterSweet tarafından 30 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. BitterSweet

BitterSweet Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar.. 1 haftadır forumun orasını burasını okuyup duruyorum bir sürü şey öğrendim yine de yaptıklarımı onaylatmak yanlış/eksik varsa en kısa zamanda düzeltmek istedim (ki mutlaka var n'apsam bir arpa boyu yol gidemiyorum!)
    öyle çok uçuk hedeflerim yok, kat kat bi vücutta istemiyorum.. derdim genel olarak göbek&bel çevresinde

2aydır sadece yediklerime dikkat edip günde 1saat kadar koşarak 8kilodan kurtuldum fakat lanet göbek gram erimedi..
    şimdi diyorum ki ben;
    + sopa çevirme
    + ağırlıkla yanlara eğilme (bazı yerlerde bel kalınlaşır yazılmış??)
    + ve alt-üst karın sıkıştırma hareketlerini yapsam
    (tabi ki bunları koşmaya devam ederek yapıcam her yerde yazmışsınız cardio olmazsa olmaz diye)
    hayalimdeki görüntüye kavuşabilir miyim?
    yoksa kaş yapıcam derken göz mü çıkartırım?
    bunları hangi sıklıkta kaç tekrar yapmalıyım?(şimdilik koşu her sabah, diğer hareketleri gün aşırı yapıyorum)

yaş:21 nabız:70-75 bmi:19.2 yağ oranı:henüz ölçen bi yer bulunamadı..

2. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    2 ayda 8 kilo verdiysen durumun çok iyi. Beslenmeni de güzel kurmuşsun demektir. Yakında o göbekten de kurtulursun merak etme. Sağa sola eğilme hareketini yüksek ağırlıkla yaparsan bel kalınlaşır. Hafif ağırlık çok tekrar-set yapman gerekli o hareketi . Az ağırlık, çok tekrar yapımdan çok yıkımdır. Saydığın tüm hareketleri de 12*4 yap bence. Göbeği erittikten sonra yüksek ağırlık çalışmasına girersen fit bir vücuda sahip olursun. Başarılar

3. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/showpost.php?p=142147&postcount=40

Üstteki linkte bölgesel yağ yakımı konusundaki açıklamam var..
    İncelemenizi öneririm.

Özetle şunu söyleyebilirim:
    2 ayda 8 kilo vermişsiniz ve bunu kardio yaparak başarmışsınız.
    Bence son derece başarılı.
    Üstteki linkte de anlattığım gibi, genetik faktörlerden ötürü vücudun yağ yakımında tepki göstereceği bölge sırası bellidir.

Mesela erkeklerde genellikle mide, yağ yakımı tepkisinde son sıralarda yer alır.
    O nedenle birçok erkek midesini eritememekten şikayet eder.

Sizin bel bölgesindeki probleminizin çözümü aynı sabır ve disiplinle, sağlıklı biçimde kardionuza ve beslenmenize devam etmektir.
    Uzun vadede yağ yakımında sıranın bel bölgesine geldiğini göreceksiniz.

Sadece bel ve mide bölgesini çalıştıran hareketlerin bölgesel yağ yakımına etkisi direkt olarak yoktur.
    Çünkü bölgesel yağ yakımı diye bir şey yoktur.

Sizin bölgesel olarak idman yapmanız, sadece o bölgelerde kas kütlesini görece olarak artıracağından, o bölge daha sıkı ve estetik gözükecek ve dolaylı olarak yağ yakıldığı izlenimini yaratacaktır.

diez ve saydam bunu beğendi.
  4. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle başarın için tebrik ederim.

Foruma gelmekle iyi yapmışsın onu da söylemeliyim :)
    Diyet ve egzersizini de paylaşman başkalarına da yol gösterme açısından faydalı olabilir. Açıkcası bende merak ediyorum.

Benim görüşüm az da olsa ağırlık çalışmasını programına eklemen. Tabii ki iyice öğrendikten ve sağlık için gereken bütün tedbirleri aldıktan sonra, eğer bunları yapamıyorsan eklememelisin. Ayrıca forumda daha kimseye herhalde whey hariç ek besin önermemişimdir ama senin durumundaki bayanlara rahatlıkla CLA'yı öneriyorum, sonuç aldıklarını çok görmüşümdür diyet ve egzersizle birlikte.

Yağ oranını da istersen bu ölçümü yapabilen hastahanelerde ölçtürebilirsin :)

atakan_irresistable bunu beğendi.
  5. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    ağırlıkla yanlara eğilme: beli kalınlaştırmaz, aksine inceltir. Sanırım dietin biraz ağır olmuş ve yağ yakmaktan ziuade kas da harcamışsın. Bahsettiğin göbek, derinin biraz sarkmış, hafif de yağlı hali olabilir mi? Bahsettiğin şekilde kilo verdiysen göbeğin bir parça da olsa gitmesi; yalnız dernin gevşemesi gerekir...

atakan_irresistable bunu beğendi.
  6. ROSEE(LA)

ROSEE(LA) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    koşarak zayıflayabilirsin fakat bölgesel yağlarını eritmen imkansız gibi bişey..bunun için bel çevresi ve göbeği eritici egzersizler yapman gerekiyo...bu egzersizlerde zaten çok kolay hareketler..

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    ilk cümle ile ikinci cümle arasında bir tezat mı var bana mı öyle geliyor..

bonatschi, saydam, Mestano ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Biz onu bel bölgesi ve göbeği geliştirici diye düzeltelim;)

9. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center

salvadore bende tam tersi diye biliyorum,agirliklara yana egilme beli kalinlastirir!

10. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Ben minumum yağ düzeyine inmeden o bölgeri çalıştırılamaması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü o bölgedeki kasları çalıştırıyoruz ve istem dışı büyüme söz konusu olur büyük ihtimalle. Peki yağsız olunca ne farkeder? Bu büyüme yağ tabakasından gözükmeyebilir ama yağsız biri bunu hemen farkeder. Düz mantık ama doğru bence...

11. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Yüksek ağırlıkla yapılırsa beli kalınlaştırırbench_O

12. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Oblique'ler hakkinda benim bildigim kadari ile bir fikir birligi yok. Kimi kalinlastirdigini soyluyor, kimi incelttigini. En azindan Ozer Hoca'nin kitabinda oyle okumustum vakti zamaninda.

13. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Benim arkadaşımın yan bölgeleri çok çirkin gözüküyordu(özellikle bayanlarda istenmeyen bir görünüm), 2-3 ayda bir dönüşümlü olarak; çok hafif kilo(1, en fazla 2 kilo) ve 3X20-25'lik sistemle dönüşümlü olarak:

Alternate Heel Touchers
    Dumbbell Side Bend

Hareketleri yaptırdım, ve diğer karın hareketleriyle koordineli hiç kardio çalışmadan yan bölgelerdeki çirkin görünüm ortadan kalktı. Tabi burda haftanın 1-2 günü halı saha maçları var onlar ciddi anlamda kardio yerine geçmiştir.

Bu uygulamayı kilo sorunu olmayan fakat yan bölgesinde yağ çıkıntısı olan arkadaşım için uyguladık...

Sizin yapmanız gereken, kardio'ya devam etmenizdir; ayrıca bahsettiğim gibi bir karın programı yapmanız lazım.

Kolay gelsin...

Sayfayı Paylaş