Fikirleriniz Gerekmekte-Yeni Düzen !

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve BaBe ShaQ tarafından 18 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    Çok kapsamlı bir başlık olması dolayısıyla konuyu buraya açıyorum..Uygun yere taşımak admin arkadaşlara kalmış..

Uzun bir aradan sonra yeniden salonlara dönüş yaptım..
    Haliyle uzun zamandır çalışmadığım için %yağ oranım arttı ve ter atamadığımdan ödem yaptım..

Antrenmanları en son 2007 Mayısında bıraktım..2007 yazını devamlı yüzerek geçirip özel sektörde çalışmaya başladım.Çalışma düzenim araçla olduğundan vücudu hareketsiz bıraktım.En son bulk halim 103 kG idi.. (Boy 1.88)

Kilo şu an tavan yapmış durumda ..Net ölçüler ve diğer vücut değerlerini perşembe günü yazabilirim.

Şimdi kas kaybı olmadan eskiden olduğu gibi 7-11 Km değişkeninde jogging yapmayı hedefliyorum..Cardio egzersizlerimi arttırarak düşük ağırlıkla çok tekrar yapıp antrenman günlerimi de haftada 4 güne çekmeyi planlıyorum..

Bunun haricinde beslenme ve uyku düzenimi değiştirip (sabah 4 te yatıp 11 de uyanmak gibi saçma bi düzenden çıkıp) günlük gıda ihtiyacının yanına takviye yapmak istiyorum..

Şöyle ki ; Daha önce antrenman öncesinde kullandığım Carnitech L-carnitine'i tekrar kullanmak,Krom pikolinat takviyesi yapmak,Bunun yanında Universal Animal Cuts ve Whey proteinle de sonuca ulaşma düşüncesindeyim...dumbelllls

Sizin düşüncelerinizi de merak etmekteyim..Paylaşırsanız sevinirim...(Özellikle fatburner ve supplementler konusunda)

2. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    sen cok kilolu değilsinki...boy yeterince uzun zaten...benm amcalarımın hepsi 1.85 boylarında 115-120 kg adamlar ki o kadar da kilolu durmuyorlar....yani tabi biraz kilolu olması gerekyr mantıken , ama abartı da durmuyor...sende de öyle oldugunu düşünüyorum..tabi anatomiye de baglı bu...l-carnitine olarak bir arkadasa tavsiye de bulunmuştum...bence en iisi multipower likit l-carnitine veya weider l-carnitine...arkadaslarım kullandılar ve cokta saglıklı bir şekilde diyet yapmadılar, ama 1.5 ayda 10 kg verdiler...whey proteini olarak, bence optimum, özellikle eas markalı whey proteini(ben ilk yılımda sadece toz kullandım, son 2 senede hiç kullanmadım neredeyse)...ama şu sıralar dikkat çeken en iyi toz bence hardline bipro...bipro yu hangi arkadasım kullandıysa hayran kaldı.....25 gr da 23.8 gr whey pro var...ve yagsız tamamen...tam definsyon proteini anlayacagın....bence yumurta , yogurt da ye fazlasıyla çünkü ikiside yag yakımını cok hızlandırıyor..bizzat
    kendi üzerimde farkettim....

BaBe ShaQ bunu beğendi.
  3. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    Senin amcanların testesteron oranı benimkiyle bir değil haliyle..Bayanların daha yuvarlak hatlarının ve yağların daha belirgin olma nedeni östorojen hormonu..Bayanlarda vücut dış yağlanmaya daha müsait.Boyumun uzun olmasına rağmen yağlanma daha belirgin oldugundan tribe giriyorum zaten..

Bulk haldeki kilom 103 tü..Şu an 110 + dolaylarında geziniorum belkide..

Carnitin kolay..Sıvı kullanmayı tercih ediorum..En randıman sağladım ürün Carnitech..Yorgunluk hissi vermio,sinirlerimi germio,enerji takviyesi var ve sıvı oldugundan kana çabuk karışıo...

Whey ile ilgili tavsiyelerinde gözönüne alıcam saol ;)

4. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Zaten dediklerinin yarisini yapsan sonuca ulasmaman mümkün degil.
    Ama bence animal cut, carnitin vs. gibi ürünlere girme.
    Öncelikle vücudun metabolizmasini kardiyo idmanla dogal yollardan hizlandirmaya calis.
    Direk supplementle girersen suni bir hizlandirma görürsün ve biraktiginda eskiye seviyeye cabuk döner.
    O yüzden önce bir hizlandigini farket ve sonra yag yakicilara yönel. O zaman etkisini de daha fazla göreceksin.

Ikincisi de kas kaybetmek istemiyorum diyorsan düsük kilo alip cok tekrar yapma.. bence gayet normal 8-12 tekrar alaraliklara uygun kilolarla calis. Yag yakmak istiyorsan idman sirasinda yüksek efor sarfetmen gerekiyor. Ancak asiri efor sarfedersen kasyikimina da gidersin...

Yag yakicilar hakkinda pek bir bilgim yok acikcasi.
    Henüz kullanmadigim birsey.
    Ben azminle cok sey basaracagina inaniyorum.
    Kolay gelsin ;)

BaBe ShaQ bunu beğendi.
  5. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez

Peki Protein önerin ??

6. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Cok özel fikrimi soracak olursan bana göre Whey proteini whey proteinidir. Zaten 5-10 ytl daha kalitelisini alip daha fazla beklenti icerisine girmek yanlistir.
    Proteini de normal beslenmenin bir parcasi olarak görüp günlük beslenme bilancona atiyorum 30, 60, 90 gram protein diye gecmek en mantiklisi.
    Bence markadan cok ilk asamada isolat bir whey olmasina bak.
    illa kalite, ihtisam istiyorsan optimum nutrition al. Onun da artisi icinde ki yüksek oranda BCAA olmasi. Ama bu ufak tefek kalemlerden gözle görülür bir degisiklik bekleme yanlistir onu da söyleyim.

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  8. joker23

joker23 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    bence animal cuts a hıc el değdirme kendi adıma sölüyorum 2 kutu kullandım uygun dıyetle sadece terletti ama öle bi yag yakma falan olmadı yag oranımda cok az bı oynama oldu supplement kullanmadan daha cok kasasrak daha ıyı oranlar almıstım 3 ay oncelerı ben kullanılmaması taraftarıyım .teşekürler.şuanda elimde 35 pack da kaldı bunu bırısıne hedıye edıcem parasız oderece tıksındım.

9. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    Fikrin için saol joker..
    yağ yakmasından ziyade terleme durumu olması sanırım ginseng enerjisi vermesi..(bu tip ürünlerin içinde illaki ginseng bulunuyor)..Benim daha önce kullandığım Carnitech l-carnitine de aşırı derece de terleme yapıyodu..Ben ilk zamanlar yağ veremediğimi düşünsemde 3.kür sonunda sağlam yağ yaktığımı gördüm..Belki iyi bir kür zamanı ayarlamak gerekio bu tip ürünler için..tek kür le mucizeler beklememek gerekio..

Bir de vücut yağ oranı çok yüksek olan, kişilerde yağ parçalama olayı çok daha belirgin oluyor..
    Ama ben animal cutstan şu ara vazgeçmiş durumdayım..

Şu anda diyetime devam edip günde çift antrenman yapıyorum..Vücudun direnç gösterdiği plato döneminde belki l-carnitine ile destekleyebilirim..

Tekrar teşekkürler ;)

joker23 bunu beğendi.
  10. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Turkiye`den alacagin animal cuts`in kendine faydasi yok, birak sana olsun :lol:
    USDM ve TRDM icerikleri kar$ila$tirildiginda $aka gibi geliyor insana.

11. joker23

joker23 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    açıklarsan sevınırım ????????

12. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    cla ve l-carnitine ben de tavsiye etmiyorum, bence sporla arasi iyi olmayan obezite veya fazla kilolu saglik sorunu olan insanlari hedef kitle almis para tuzaklari bunlar + yillar gecmesine ragmen hala yag yaktiklarina dair hala kesin kanitlar yok ? idman oncesi koyu kahve, gun icerisinde yesil cay bence bu ikisinden de daha etkili...

arti bu bahsettigin definasyon donemini mumkun oldugunca uzun tutmani oneririm (deride deforme olmamasi acisindan). proteine gelince yukarida tavsiye edilen optimum whey guzel, icinde yeterli bcaa olmasi acisindan kardiyo sonrasi kas kaybini azaltir, ancak sihirli toz degil o da... yumurta beyazi ve vucuda kaslara tok gorunum veren kirmizi eti es gecmemeli, wc de sorun olmamasi icin de lifli urunleri artirmali ... tavsiyelerim bunlar, basarilar

Son düzenleme: 20 Temmuz 2008
  13. cappi

cappi Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Yağ yakıcı suplementlere güvenme derim, ha illa kullanacağım diyosan,cromium picolinate özellikle definisyona girenlerin olmazsa olmazı gibi amerikada,ucuz da zaten..Yağ yakıcı olarak da nutrex lipo 6x i çok övüyorlar..ki ne kadar etkililer hiç bir fikrim yok, millet düzenli idman artı cardioyla kilo veriyor, bunu da supplementlere bağlıyolar gibime geliyor..
    Bence ucuz bi whey+protein ağırlıklı küçük öğünler+yoğun idman(HIIT) derdine derman olacaktır..

14. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Bu konuyla ilgili bilgiyi forumda bulabilirsin, nerede hatirlayamiyorum ama, 2 urunun fotograflari vardi, biri Turkiye ic pazari urunu, digeri ise Amerika. Mesela Turkiye`dekinde synephrine bile yok. Ki bu urunun asil olayi synepherine :D

15. gabrielzagu

gabrielzagu Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    animal cuts

evet gercekten usa ve türkiyede satılan arasında içerik farklılıgı var.en büyük fark thermogenic complex de..usa dekinde olan 4 madde türkiyedekinde yok( synephrine-octopamine-tyramine-coleus forskohli ext.) onların yerine capsaicin ve pea var..zaten türkiyeden alıp kullandıklarımda insanların diğer yağ yakıcılarda dedigi gibi thermogenic etki nerdeyse sıfır..bu önemli bir eksik bir yağ yakıcı için anacak bu demek değilki animal cuts işe yaramaz..arkadaş chromium picolinate demiş mesela çoketkili die bu madde zaten var animal cuts da..kesinlikle animal cuts işe yarıyor ama muhteşemmi asla değil daha iyisi varmıdır elbette vardır..ben bu konuda ayaza kesinlikle katılıyorum ilk 2 ay pek gerekli degil ben 2 kür yapyım üçüncüde hazır ama kullanmıyacagım..geri verip yerine wheypro alıcam..yaklaşık iki ay sonra yurt dışından getirdigim animal cutsa baslıçam yani iş nüanslara kaldığında:) bu arada usa den sipariş ettigim animal nitrolarım geldi kutusu bile gaza getirio bide kafam rahat bence supplement alıcaksan dısardan al basarılar

Sayfayı Paylaş