Fikir ve Öneri..

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve slayttan tarafından 5 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. slayttan

slayttan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhaba değerli arkadaşlar,

yaklaşık 1 aydır spor salonuna gitmekteyim ve mayıs sonunda sona erecek üyeliğim.

1 gün kardiyo ve 1 gün ağırlık şeklinde çalışıyorum şu anda. (herhangi bir şekilde suplement vs hiçbir ilaç ve protein tozu kullanmıyorum)

dinlenme ve beslenmeme dikkat ediyorum. (şeker ve türevi / ekmek ve türevi tüketmemeye özen gösteriyorum)
    öğlenleri ve spor sonrası (tavuk-balık-et-yoğurt-salata) ağırlık veriyorum.
    ayrıca spor öncesi 1 adet muz veya 1 elma yiyiyorum.

ancak rastgele bilgisizce çalışmak istemediğim için, fotoğrafları da burada paylaşarak, göbek ve çevresi (simit denen bölge) ve göğüs kenar ovalliği ve sırt kısımlarındaki yağlanmaları minimize etmek için, salonda aletler ve kardiyo bakımından izlemem gereken yol, program ne şekilde olmalı, bunu rica ediyorum sizden.

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

2. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Evet göbeğin de hiç bir erime olmamış 1 aylık salon sporunda meyve de genelde karaciğerin yağlanmasına neden olduğu söyleniyor fakat en sağlıklı meyve bir günde elma,portakal,muz birer tane ! şekersiz meyvelerden erik ve kiraz yararlı olduğu söyleniyor ! sonra Pancar,Lahana, Pazı,Tarçın,Nar,Erik Kurusu,Yulaf,Kabak Çekirdeğini çerez olarak ya da salatalarda kullanabilirsin,Zerdeçal,Yaban Mersini,Bal kabağı gibi besin ögelerinden yararlanabilirsin zaten Tavuk,Balık,Et,Yoğurt,Salata bunları da bırakma şeker ve yağdan genel olarak uzak dur,Mekik çalış mekik hareketlerinden farklı olarak hareketleri yap mutlaka her gün sabah uyandığında yada gün içinde 50 kere setler halinde yapmış olsan mutlaka etkisini göreceksin,tabi ki günde yürüyüş yap koşu yap 1 saat yada 40 dakika ve barfix,şınav,mekik hareketleri de önemli bunları 50'şer kez setler halinde çalış ama her gün yap ve güne hazırlan egzersiz yapmak insanı kendinde iyi hissettirir vücudunu yenilenmiş hissedersin bir kaç aya sende bu farkı göreceksin başarılar dilerim ;););););)

slayttan bunu beğendi.
  3. slayttan

slayttan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

teşekkür ederim ilginize.. önerilerinizi dikkate alacağım..
    anladığım kadarıyla, mekik hareketlerine ve beslenmeye biraz daha dikkat etmem gerekiyor..
    ayrıca kardiyo (yani koşu vs) ağırlık vermeliyim.. en az 40 dakika yürüyüş yapmalıyım sanırım.
    ayrıca hiit kardiyo denen spor şeklini de öneriyor musunuz?
    yoksa, koşuya gerek yok, sadece 45 dakika normal tempolu yürüyüş yeterli midir?

son olarak 1 gün içerisinde hem ağırlık, hem kardiyo uygun mudur? (ağırlıktan kastım, kollar, bacak vs) öyle aman aman büyüme gibi bir olayım yok.

teşekkürler

4. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Evet mekik hareketleri çok önemli öncelikle kardiyo vücuttaki istenmeyen yağları yakmak amaçlı belli bir tempodur genel olarak vücudumuzdaki yağ yakma enzimleri egzersize başladıktan sonraki ve 10 dakikadan sonra çalışmaya başlar ve 10 dakikaya kadar yapılan hareketler yani hit kardiyo koşu , ip atlama , bisiklet sürme , kürek çekme vs. gibi karbonhidrat yakmanızı sağlar. Bu zaman içinde depoladığınız yağları yakmadan spor yapmış olursanız pek yararlı olmaz.Besine dikkat ! Kardiyo çalışmalarından netice almak için haftalık en az 45,50 dakika düzenli egzersiz yapmalısınız. Hızlı yağ yakımını sağlamak ve yağlardan kurtulmak istiyorsanız kendinize haftalık egzersiz programı yaparak bir gün dinleniyorsanız bir gün kardiyo egzersizi yapıp ertesi gün tekrar dinlenip bir gün arayla kardiyo yapmanızı tavsiye ederim.Koşu vs. yürüyüş bunlar önemli koşun yorulunca yürüyün ve bir sürü vücudunuzu bir 10 dakika yapabilirseniz daha fazla dinlendirmeyin normal tempolu yürüyüşü yorulunca uygularsınız 1 günde ilk başta kardiyo ile en fazla 40 dakika enerji harcayın vüdunuzu ısıtın ve öyle egzersizlere başlayın koşu yapmanız ya da bisiklet çevirmeniz vs. sürmeniz yeterli olur kardiyosuz ağırlık kaldırmayın kaslarınızın yırtılmasına ve yıpranmasına izin vermeyin uyandığınızda mutlaka mekik çekmenizi tavsiye ederim size bir video göstericem setler halinde onu mutlaka uygulayın çok yararlı bunlar önemli püf noktalar bu detayları uygulayın spor insana hayatı yeniden kazandırır 8 aya kadar değişimi fark edersiniz bacak için şınav da destek alırsınız mutlaka bacak hareketleri yapın kollarınızı daha iyi barfix çekebilmek için kol egzersizlerini takip edin barfix kanat ve sırt egzersizleri için bire bir tam puan alırsınız size pozitif başarılar dilerim ;););););)
    http://www.uzmantv.com/evde-yapabilecegimiz-bel-ve-karin-egzersizleri-nelerdir

Sayfayı Paylaş